کد مطلب: 7738 درج نظر
زمان مطالعه: 9 دقیقه
برنامه نود 14 مهر 1393

برنامه نود 14 مهر 1393

1393/07/15برنامه چهاردهم مهرماه نود دوشنبه شب از ساعت 22:40 آغاز شد.به گزارش آسمونی، این برنامه با تبریک فردوسی...
زمان مطالعه: 9 دقیقه

برنامه چهاردهم مهرماه نود دوشنبه شب از ساعت 22:40 آغاز شد.

به گزارش آسمونی، این برنامه با تبریک فردوسی پور به مناسبت افتخارآفرینی ورزشکاران کشور در بازی های آسیایی آغاز شد و در ابتدای برنامه سوال پیام کوتاه در خصوص بازیکن برتر ماه پخش شد.

در این سوال پرسیده شد بازیکن برتر ماه شهریور لیگ برتر چه کسی بود؟ 1- وحید امیری از نفت تهران 2- محسن دلیر از تراکتور 3- سروش رفیعی از فولاد 4- علی زینالی از سایپا

فردوسی پور در خصوص دلیل انتخاب گزینه ها گفت این هفته در نظرسنجی قرمز و آبی نداریم و می توانید بدون تعصب رای دهید چرا که پرسپولیس که کلا فصل خوبی نداشته و استقلال هم در این مقطع سه باخت پیاپی کسب کرد با وجود آنکه جاسم کرار هم اگر مصدوم نمی شد می توانست در لیست باشد.

پس از آن نود درجه با بررسی اجمالی مسابقات هفته گذشته لیگ با چاشنی طنز روی آنتن رفت.

اولین مسابقه هفته بازی تیم های پیکان و صبا بود که برای اولین بار از برنامه نود تصاویر آن پخش شد.

پس از مسابقه صبا و پیکان، نود خرق عادت کرده و این بار جدول و برنامه مسابقات لیگ به جای انتهای برنامه در ابتدای آن بررسی شد.

نتایج و نکات آماری لیگ و بازی تیم های پیکان و صبا نیز در ادامه بررسی شد.

پس از بررسی نکات بازی قبل، مسابقه نفت مسجدسلیمان و فولاد پخش شد.

مسابقه بعدی مسابقه استقلال و ملوان بود که همراه با حواشی آن به تصویر کشیده شد.

ساعت 11:18 برای اولین بار آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی منتشر شد که 500 هزار نفر تا این لحظه شرکت کرده بودند.

در ادامه داوری مسابقه نیز مورد بررسی قرار گرفت. خداداد افشاریان کارشناس داوری این برنامه نود اعتقاد داشت دقیقه 10 مسابقه پنالتی روی جلال رافخایی رخ داد و فروزان دروازه بان استقلال باید اخراج می شد. وی اخطار فخرالدینی به دلیل شبیه سازی را تایید کرد و گفت روی وی پنالتی رخ نداد.

افشاریان درباره پنالتی استقلال گفت مازیار زارع پای راست کرار را زد و این صحنه پنالتی بود. وی همچنین گفت پنالتی ملوان درست بود اما در ادامه برخورد زانوی بیک زاده با شکم مازیار زارع پنالتی نبود چون بی احتیاطی نکرد. برخورد توپ به دست بیک زاده هم پنالتی نبود.

در همین حین تماس با عسگری رئیس دپارتمان داوری برای صحبت در خصوص هدست ها و اسپری محوشونده داوری برقرار شد. در این بخش حرکت جالبی صورت گرفته و یک اسپری و تکه ای چمن مصنوعی به استودیو نود آورده شد تا اسپری های تولید داخل که شایع شده بود دیر محو می شوند و به نوعی محو"نشونده" هستند توسط فردوسی پور تست شود.

حسین عسگری گفت: همزمان با سفارش اسپری داوری، هدست را نیز برای داوران از یک شرکت داخلی سفارش داده ایم و هفته گذشته توسط فغانی امتحان شد و ایراداتی دارد که باید برطرف شود. وی در مورد اسپری های محوشونده نیز گفت: میزان استفاده از اسپری نیز مهم است و اگر به اندازه کم مصرف شود 2 تا 2 دقیقه و نیم طول می کشد تا اسپری محو شود.

فردوسی پور، مجری برنامه نود نمونه ای از اسپری محو داوری در استودیو داشت و آن را روی تکه ای چمن مصنوعی امتحان کرد. وی در صحبت های خود این اسپری را مانند خمیر ریش و برف شادی عنوان می کرد!

فردوسی پور برای آزمایش این اسپری 3 خط کشید که خط آخر که به درستی کشیده شده بود پس از گذشت 2 دقیقه محو شد.

پس از بررسی داوری سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان روی خط برنامه نود آمد و از بی احترامی رافخایی به ایراندوست مربی و پیشکسوت ملوان انتقاد کرد. وی همچنین تاکید کرد هنوز تصمیمی بر کنار کذاشتن ایراندوست گرفته نشده و در جلسه بعدی هیئت مدیره باشگاه در خصوص سرمربی این تیم تصمیم گیری می شود.

پس از آن کلیپی با صدای سیروان خسروی و با تصاویر ورزشکاران افتخارآفرین ایرانی در بازی های آسیایی اینچئون پخش شد.

پس از بازگشت سایت برنامه و بخش های مختلف آن مورد بررسی قرار گرفت.

سپس تقویم هفته با بررسی رخدادهای یک هفته اخیر در تاریخ پخش شد که از آن جمله می توان به سالگرد قهر تاریخی 14 بازیکن ملی پوش در تاریخ 9 مهر 1365 پس از حذف تیم ملی از بازی های آسیایی به سرمربی گری مرحوم دهداری ، بازیکن تیم ایران با تایلند در مقدماتی جام جهانی 2002 با تایلند و گلزنی نیکبخت، دربی 12 مهر 78 و حواشی عجیب پس از آن، تولد ایمون زاید در دوزادهم مهر ، بازی به یاد ماندنی پرسپولیس با ملوان و ترجمه غیرمنصفانه صحبت های زوبل سرمربی وقت پرسپولیس و... می توان اشاره کرد.

ساعت 12 برای اولین بار آمار نتایج نظرسنجی پخش شد که پس از شرکت 800 هزار نفر 38 درصد به سروش رفیعی و 35 درصد به محسن دلیر رای دادند.

سپس مسابقه تیم های سایپا و تراکتورسازی پخش شد.

محسن دلیر گلزن و ستاره تیم فوتبال تراکتورسازی پس از این مسابقه به عنوان مهمان ویژه به برنامه نود آمد.

دلیر: با جلالی مشکلی ندارم/ بازی رفیعی را دوست دارم

محسن دلیر 26 ساله، بازیکن تراکتورسازی میهمان این هفته برنامه نود بود.

دلیر عنوان کرد: من سال گذشته نیز در لیگ برتر بودم ولی فقط 10 دقیقه در لیگ بازی کردم و در حقیقت از امسال در بازی های لیگ حضوری فعال داشتم. چند دوره بدشناسی و مصدومیت باعث شد کمتر بازی به من برسد.

وی افزود: از 10 سالگی فوتبال بازی می کردم، در تیم گسترش فولاد بازی کردم، اکنون نیز در تراکتورسازی بازی می کنم.وی در مورد فیزیک بدنی خود گفت: فیزیک بدنی من ارثی است.

محسن دلیر در ادامه صحبت هایش در مورد سئوال مسابقه پیامکی برنامه با موضوع بازیکن برتر ماه عنوان کرد: بازی سروش رفیعی را دوست دارم و به وی رأی می دهم.

وی افزود: مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه مرند دارم.

وی در مورد تیم تراکتورسازی نیز گفت: تیم خوبی داریم و رسول خطیبی نیز با بازیکنان رفتار دوستانه و نزدیکی دارد.

دلیر درباره اینکه چرا قبل از بازی به سمت جلالی رفته با وجود اینکه جلالی به وی در تراکتور بازی نمی داد گفت: جلالی در گوش من گفت چون مصدوم بودی به تو بازی نمی دادم و من باید از او اجازه می گرفتم و بازی می کردم و مشکلی با او ندارم.

بررسی وضعیت لژیونرها بخش بعدی برنامه بود که پخش شد.

از 90 تا 90 برای مرور حواشی یک هفته اخیر فوتبال کشور قسمت بعدی برنامه بود که به تصویر کشیده شد.

مسابقه تیم های سپاهان و پرسپولیس و حواشی کامل آن بازی بعدی از هفته یازدهم بود که در برنامه نود پخش شد.(ویدئو همراه کارشناسی داوری)

داوری مسابقه سایپا و تراکتورسازی و سپاهان - پرسپولیس نیز مورد بررسی قرار گرفت. افشاریان در خصوص صحنه های مشکوک داوری در این بازی گفت تکل خلعتبری روی پای محمد نوری خطا بود و باید با یک کارت قرمز جریمه می شد ، سرنگونی سوکای پشت محوطه جریمه پرسپولیس هم خطا بود اما پنالتی نبود و خطا خارج از محوطه بود.

حضور اعضای سپاهان بر سر مزار شهدا در هفته دفاع مقدس قسمت دیگری از برنامه بود.

سپس بازی پرحاشیه استقلال خوزستان و راه آهن پخش شد.

پس از آن درگیری های شدید عابدزاده و بازیکنان استقلال خوزستان و راه آهن پخش شد.

در ادامه داوری این بازی جنجالی مورد بررسی قرار گرفت و ابوالقاسم پور و روشنایی سرپرستان راه آهن و استقلال خوزستان روی خط آمدند و در خصوص داوری و درگیری های این بازی صحبت کردند.

بهمن روشنایی سرپرست باشگاه استقلال خوزستان گفت: کولیبالی به هیچ عنوان در حواشی بوجود آمده در دیدار تیم مان مقابل راه آهن مقصر نبود.

بهنام ابوالقاسم پور سرپرست باشگاه راه آهن نیز گفت: قرار بود محرومیت ویسی از طریق مسئولان به ما ابلاغ شود ولی نشد و این مسئله ابهاماتی ایجاد کرد. یازده هفته است ما از داوری متضرر شده ایم ولی تاکنون در این باره صحبتی نکرده ایم، چرا که معتقدیم تیم اخلاق مداری مثل راه آهن نباید معترض شود و به داوری اعتراض کند.

روشنایی در ادامه در خصوص صحبت های ابوالقاسم پور اظهار داشت: ابوالقاسم پور عنوان می کند که قرار بود فدراسیون در خصوص محرومیت ویسی به راه آهن اطلاع دهد و من می گویم اگر قرار است اطلاعی داده شود باید به استقلال خوزستان اطلاع داده شود نه راه آهن.

روشنایی در صحبت های خود در خصوص گفتن ناسزا از سوی کولیبالی گفت: کولیبالی اصلا زبان انگلیسی نمی داند که بخواهد فحش انگلیسی بدهد و عابدزاده متوجه شود و او برای اینکه نشان دهد چه غذایی می خواهد برای ما نقاشی می کشد!

در واکنش به این مساله ابوالقاسم پور شروع به شوخی در خصوص ادعای روشنایی کرده و گفت اگر کولیبالی بخواهد سالاد اندونزی و ماکارونی را به شما نشان دهد چکار می کند!

افشاریان از ابوالقاسم پور پرسید آیا شما از داوری ضربه خورده اید؟ که وی پاسخ داد بله. افشاریان در واکنش به صحبت های سرپرست استقلال خوزستان گفت: شما خیلی بی انصافید که چنین حرفی می زنید.

ابوالقاسم پور در ادامه گفت: داور شما در این درگیری ترسیده بود و داشت سکته می کرد و داور چهارم بازی را جمع کرده بود و البته شما باید از داوران دفاع کنید چرا که اگر این کار را نکنید دیگر ابلاغ دریافت نخواهید کرد.

افشاریان در ادامه اظهار داشت: شما من را نمی شناسید و من از هیچ شخص و مقامی نمی ترسم و برایم مهم نیست که به من ابلاغ دهند یا خیر و حرف دلم را می زنم وبرای همین است که فردوسی پور در برنامه هایی که جنجال بیشتری دارد از من دعوت می کند. ضمن اینکه شما سرپرست خوبی نیستید که در این درگیری ششصد تن از اعضای تیم تان وارد زمین می شود!

بازی تیم های گسترش فولاد - پدیده و نفت تهران - ذوب آهن آخرین مسابقات این هفته لیگ برتر بود که در نوبت پخش قرار گرفت.

در این لحظه فغانی داور بین المللی کشور روی خط برنامه نود آمد و اظهارات کارشناسان برنامه نود را به باد انتقاد گرفت و برنامه امشب نود را که تا این لحظه آرام طی شده بود را جنجالی کرد. فغانی اکثر تصمیمات افشاریان کارشناس داوری برنامه را زیر سوال برد و معتقد بود بسیاری از صحنه ها از جمله صحنه های هندی که آقای افشاریان معتقد است خطا نیست به اعتقاد فیفا پنالتی است و کارشاسان قبل از حضور در برنامه نود باید اطلاعات خود را به روز کنند تا اطلاعات غلط به جامعه ندهند.

افشاریان که انتظار چنین انتقادات صریحی را از فغانی نداشت ناراحت شد و از او گلایه کرد که چرا نظراتش را روی آنتن درباره او بیان کرده و اگر ایرادی هم به کارشناسی او داشت باید در یک محفل خصوصی به او گوشزد می کرد. افشاریان در ادامه گفت نظراتی که شما می دهید نظرات شخصی شماست و دلیل نمی شود آن درست باشد و حتی ممکن است نظری که فیفا هم می دهد غلط باشد چرا که نظر فیفا هم نظر یک داور بازنشسته مثل من و شماست. افشاریان گفت من متاسفم که شما روی خط تلفنی برنامه آمدید و خیلی رک در این برنامه از من و ممبینی ایراد می گیرید شما بیشتر از 10 سال از من کوچکترید و درست نیست در این برنامه پرطرفدار این گونه با من صحبت کنید و برای شما متاسفم.

پس از آن پیری مسئول رسانه ای باشگاه استقلال خوزستان و گلمکانی مسئول رسانه ای راه آهن روی خط آمدند و در خصوص حواشی که در طول یک هفته اخیر در خصوص مسابقه این دو تیم ایجاد شده بود صحبت کردند.

یعقوب پیری گفت: اینکهآریالای گلمکانی به صراحت بگوید من رفته ام نزد آیت اللهی و حکم ویسی را منتفی کرده ام درست نیست. اگر چنین چیزی صحت داشته باشد و من بتوانم چنین کاری کنم که کارم درست است و باید حساب کار دست گلمکانی بیاید ولی اگر چنین نبوده که گلمکانی به من تهمت زده و باید پاسخگو باشد.

امید گلمکانی هم گفت: در این باره با حسن زاده صحبتی داشتم و وی در مورد محرومیت ویسی و تیموریان گفت ما رای را به فدراسیون ابلاغ کرده ایم و به زودی اعلام می شود که این مسئله اتفاق نیافتاد و شائبه هایی بوجود آورد و فایل صوتی این مکالمه نیز در دست من است.

بخش پایانی برنامه بررسی بازی های لیگ یک بود و پس از آن برای آخرین بار آمار نظرسنجی برنامه پخش شد که طبق آن سروش رفیعی با 41 درصد آرا به عنوان بازیکن برتر ماه شهریور از سوی بینندگان برنامه 90 برگزیده شد.

برنامه این هفته 90 پس از قرائت چند خبر اختصاصی از سایت برنامه توسط عادل فردوسی پور ساعت 2:20 بامداد به پایان رسید.

: برای دریافت مشاوره درباره برنامه نود 14 مهر 1393 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «برنامه نود 14 مهر 1393» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?