کد مطلب: 27384 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تبلیغات همگن ، تبلیغات همسان و بومی native advertising

تبلیغات همگن ، تبلیغات همسان و بومی native advertising

تبلیغات همسان (Native Ads) نوعی از تبلیغات آنلاین است که با وضعیت ظاهری و ساختاری سایت نمایش‌دهندگان یکپارچه...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تبلیغات همسان (Native Ads) نوعی از تبلیغات آنلاین است که با وضعیت ظاهری و ساختاری سایت نمایش‌دهندگان یکپارچه شده و تبلیغات بدون ایجاد مزاحمت و درگیری ذهنی برای کاربران، نمایش داده خواهد شد. هدف اصلی کمپین همسان، نمایش تبلیغات بر اساس رفتار و علایق کاربران است که با این روش از طرفی سعی در برآورده کردن انتظار آگهی‌دهندگان دارد و از طرفی اعتماد و تعامل را برای مخاطبان به همراه خواهد داشت.همچنین این نوع تبلیغات به سرعت در حال همه گیر شدن است. همراه آسمونی باشید تا به معرفی تبلیغات همسان (Native Advertising) بپردازیم.

تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising

تبلیغات همسان توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. در واقع براساس مطالعه‌‌ای، مشتری‌ها تبلیغات همسان را 25 درصد بیشتر از تبلیغات سنتی می‌بینند. این باعث می‌شود که روی تبلیغات همسان کلیک بیشتری صورت بگیرد و این نوع از تبلیغات نه‌تنها کلیک بیشتری جذب می‌کنند، بلکه منجر به خرید نیز می‌شوند. سایت تخصصی بیزینس اینسایدر پیش‌بینی کرده است که درآمد حاصل از نمایش تبلیغات همسان در آمریکا تا سال 2021، به 74 درصد از کل درآمد حاصل از نمایش تبلیغات آنلاین در این کشور خواهد رسید. (برای اطلاع، سهم کنونی این نوع تبلیغات هم اکنون 56 درصد است).

پایه و مبنای تبلیغات همگن، بومی، همسان یا Native Advertising چیست و چگونه کار میکند؟

این نوع از تبلیغ در قالب فرم و شاخص‌های پلتفرم میزبان نمایان می‌شود.این تبلیغ‌ها در دل محتوای اصلی یک سایت یا ساختار یک اپلیکیشن قرار می‌گیرند و با آن یکپارچه می‌شوند. در واقع کلمه «بومی» یا «همسان» نیز  از همین یکپارچگی با محتوای میزبان برگرفته شده است. این انسجام در بهترین حالت می‌تواند تفکیک محتوا از تبلیغ را برای کاربر غیر ممکن کند. به همین دلیل نیز کمتر از انواع دیگر تبلیغات برای کاربر سرزده، ناخواسته و آزاردهنده محسوب می‌شود.

تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising

نرخ کلیک روی تبلیغات سنتی دیجیتال از سال 2001 به‌شدت کاهش پیدا کرد و در سال 2008 تقریبا به صفر رسید. مردم همواره به‌دنبال روش‌هایی هستند تا تبلیغات را نادیده بگیرند و این واقعیتی است که می دانیم و  این موضوع بارها و بارها با بررسی حرکات چشمی اثبات شده است و بازاریاب‌های دیجیتال که مسئول رصد نرخ کلیک هستند، به‌خوبی از این موضوع مطلع هستند.تجربه‌ی کاربری بهتر معمولا به معنای نتیجه‌ی بهتر برای شما به عنوان یک ناشر است؛ و تبلیغات همسان، استثنائی بر این قاعده نیستند. تبلیغ‌هایی که توجه مخاطب را به خود جلب کنند و او را با خود مشغول سازند، موجب افزایش نمایش ها (CPM)، درآمد، ضریب ماندگاری و ضریب کلیک بر روی تبلیغ (CTR) شوند.

انواع تبلیغات همگن، همسان یا بومی Native Advertising

انتخاب مناسب‌ترین نوع تبلیغ همسان، یکی از اولین قدم‌ها برای رساندن محتوای باکیفیت و مرتبط است.تبلیغات همسان چندین مدل استاندارد برای نمایش دارند. بیایید نگاهی به هر کدام از این مدل‌های پیاده‌سازی شده در تجربه های موفق بین‌المللی بیندازیم:

درون محتوای اصلی (In-Feed or News Feed units)

همانطور که می‌بینید آگهی در میان سایر محتواهای اصلی و غیر تبلیغی می‌آید. آگهی بودن آن به شکل مناسبی قید می‌شود اما باعث اختلال در تجربه کاربری نخواهد شد. هم چنین این نوع تبلیغات نسبت به آگهی های استاندارد، 25 درصد بیشتر توجه کاربران را جلب می کند.

محتوای جاری (Content Streams)

تبلیغ همسان محتوای جاری، به شکل مشابهی عمل می‌کند. این نوع تبلیغ به خوبی در میان محتواهای موجود جاری می شود و از اختلال جلوگیری می‌کند. برای تبلیغات همسان در این فرمت، شما امکان این را دارید تا به جای عکس، یک ویدئو نمایش دهید. که موجب افزایش نمایش‌ها برای شما ( CPM بالاتر) خواهد شد. همینطور تبلیغات همسان یا بومی نسبت به محتوای سرمقاله، 2 درصد بیشتر مشاهده می شود.

تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising

در زمینه تبلیغات موبایل نیز 97% خریداران رسانه های تلفن همراه گزارش می دهند که تبلیغات بومی در دستیابی به اهداف مارکتینگ بسیار یا تا حدودی موفق عمل می کنند.

نوع سفارشی (Custom)

بر روی این نمونه آگهی سفارشی به طور مشخص قید شده که تبلیغاتی (Sponsored) است، و یک پیشنهاد مربوط به کاربران می‌دهد.

تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising تبلیغات همسان ،تبلیغات همگن ، بومی یا Native Advertising

ناشران این انتخاب را دارند که تا فرمت تبلیغ همسان خودشان را بسازند تا زمانی که شامل شاخص‌های زیر باشد:
 •  عنوان تبلیغ: حداکثر 25 حرف. (الزامی است)
 • توضیح تبلیغ: درباره مشخصات محصول ( حداکثر 100 حرف)
 • آیکون: آیکون محصول یا اپلیکیشن یا لوگو از اندازه ‌250×250
 • تصویر اصلی: یک عکس بزرگ در اندازه 627×1200
 • متنی برای دکمه تبلیغ (CTA): این متن نتیجه کلیک روی تبلیغ را به اطلاع کاربران می رساند و الزامی است.
 • آدرس سایت(URL): برای هدایت شدن به سایت مورد نظر. (الزامی است)
 • عنوانی که نشان دهد این یک تبلیغ است: مثل آگهی، تبلیغات، حامی مالی، یک پیشنهاد و …
شاخص های تبلیغات بومی نباید با هم تداخل داشته باشند. برای مثال، شما نمی‌توانید تصویر اصلی را با دکمه نصب یکی کنید. هر کدام از شاخص ها باید جای خود را در صفحه داشته باشند. وجود آیکون و عنوان تبلیغ نیز الزامی است.

آسمونی نیز به مانند بسیاری از وب سایت های بزرگ در ایران و جهان امکان استفاده از اتواع تبلیغات همسان، همگن یا (Native Ads) را در اختیار شما قرار میدهد که برخی از ویژگی های آن در آسمونی به شرح زیر است:
 • دارای جایگاه ثابت است
 • مدت زمان ثابت 1 ماهه است
 • به ازای کلیک نیست
 • نمایش 100%

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «تبلیغات همگن ، تبلیغات همسان و بومی native advertising»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?