مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  34922 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
نساجی مازندران 0 - 1 ذوب آهن ؛ خستگی در تن شهر ماند

نساجی مازندران 0 - 1 ذوب آهن ؛ خستگی در تن شهر ماند

نساجی روی اشتباه فردی فصل را با شکست آغاز کرد و ذوب‌آهن با فرصت‌طلبی صاحب سه امتیاز مهم در قائم‌شهر...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
نساجی مازندران 0 - 1 ذوب آهن ؛ خستگی در تن شهر ماند
نساجی مازندران 0 - 1 ذوب آهن ؛ خستگی در تن شهر ماند

نساجی روی اشتباه فردی فصل را با شکست آغاز کرد و ذوب‌آهن با فرصت‌طلبی صاحب سه امتیاز مهم در قائم‌شهر شد. به گزارش آسمونی ، تیم نساجی مازندران که بعد از 24 سال به سطح اول فوتبال ایران بازگشته بود، امید داشت با هدایت جواد نکونام نخستین مسابقه فصل جدید را در حضور پُر شور تماشاگران خود با شکست ناپذیری آغاز کند و بتواند نتیجه مطلوبی برابر ذوب‌آهن کسب کند ولی تنها اشتباهی که شاهین مجیدی در دقیقه 15 انجام داد، موجب شد تا ذوبی‌ها روی پاس حسینی و ضربه تمام کننده گابریل هرناندز به گل برسند و هفته اول لیگ هجدهم را با پیروزی پشت سر بگذارند. شاگردان نکونام که فرصت سوزی‌های زیادی هم در این مسابقه داشتند، نتوانستند تا پایان مسابقه گل خورده را جبران کنند تا در نهایت خستگی در تن هواداران امید شهر خسته بماند و آنها مغلوب ذوب‌آهن شوند؛ البته که تمام تماشاگران نساجی بعد از پایان مسابقه به تشویق تیم خود پرداختند.

هفته اول لیگ برتر ؛ پنج‌شنبه: 97/05/04 ؛ ساعت 20:45 استادیوم: شهید وطنی قائم‌شهر/ تماشاگر: 12 هزار نفر داور: سید مهدی سیدعلی؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، مهدی الوندی و علی بای/ ناظر: محمدرضا فلاح.

 

نساجی مازندران

حامد لک حامد شیری محمدعرفان معصومی(63- سید محمد میری) فرشاد فرجی حمیدرضا دیوسالار محمد آبشک مهرداد عبدی(78- محمدصادق بارانی) مجتبی ممشلی سجاد آشوری شاهین مجیدی(46- علی اصغر آشوری) محمد عباس‌زاده سرمربی: جواد نکونام  

ذوب‌آهن اصفهان

رشید مظاهری محمد نژادمهدی وحید محمدزاده میلاد فخرالدینی مسعود ابراهیم‌زاده(37- محمدزبیر نیک‌نفس) حمید بوحمدان(79- ماریون سیلوا فرناندز) قاسم حدادی‌فر محسن مسلمان محمدرضا حسینی مرتضی تبریزی ادی گابریل هرناندز(76- رضا حبیب‌زاده) سرمربی: امید نمازی

nassaji-mazandaran-zob-ahan-result
nassaji-mazandaran-zob-ahan-result

شرح گل

نساجی 1 - ذوب‌آهن صفر (دقیقه 15: ادی گابریل هرناندز): بازی با توپ بی‌دلیل شاهین مجیدی کنار زمین موجب شد تا محمدرضا حسینی در جناح راست زمین از او توپ‌گیری کند و با حرکت در عرض، ارسال زمینی انجام دهد تا گابریل هرناندز مقابل تیرک اول گلزنی کند و ذوب را پیش بیاندازد.  

بهترین بازیکن

محمد نژادمهدی، مدافع میانی ذوب‌آهن در طول 90 دقیقه پا به پای مهاجمان نساجی و به ویژه محمد عباس‌زاده دوید و اجازه نداد این بازیکن گلزن خطری روی دروازه ذوب ایجاد کند؛ او دو بار داخل محوطه جریمه برابر موقعیت‌های خطرناک بازیکنان نساجی ایستادگی کرد و نقش موثری در برد تیم اصفهانی داشت. البته سید محمدرضا حسینی، وینگر راست ذوب‌آهن نیز با دوندگی‌های زیاد بارها خط دفاعی نساجی را آزار داد و با توپ‌گیری و ارسال زمینی، پاس تک گل تیمش را هم داد.  

اتفاق ویژه

امید نمازی و جواد نکونام که دستیاران سابق کارلوس کی‌روش محسوب می‌شوند و رابطه خوبی با یکدیگر دارند، امشب به‌عنوان سرمربی نساجی و ذوب‌آهن مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت تقابل آنها با برتری یک بر صفر ذوب خاتمه یافت.  

لحظات حساس

دقیقه 3: پرتاب اوت بلند آبشک روی تعلل خط دفاعی ذوب‌آهن نزدیک بود به موقعیت خطرناکی تبدیل شود که ضربه آکروباتیک عباس‌زاده با واکنش مظاهری دفع شد. دقیقه 3: شوت روی پای حامد شیری از فاصله 30 متری با اختلاف زیادی از دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت. دقیقه 4: محمدزاده منجی دروازه ذوب شد و توپ ارسالی از سمت راست زمین را قبل از رسیدن به عباس‌زاده به کرنر زد. دقیقه 27: پاس مسلمان و شوت راه دور حدادی‌فر راهی به دروازه نساجی پیدا نکرد. دقیقه 29: شاهین مجیدی در موقعیت مناسبی صاحب توپ شد و به سمت دروازه ذوب‌آهن حمله می‌کرد که پشت محوطه جریمه در برخورد با فخرالدینی روی زمین افتاد که داور مسابقه در این صحنه اعتقادی به خطا نداشت تا جواد نکونام به شدت از داوری معترض شود. دقیقه 40: اشتباه‌های متوالی در سمت چپ خط دفاعی نساجی ادامه دارد تا حسینی نفوذ خطرناک دیگری انجام دهد و با پاس به عقب تبریزی را در موقعیت خوبی بگذارد ولی شوت فنی او با اختلاف کمی از روی دروازه نساجی به بیرون رفت. دقیقه 3+45: پاس سجاد آشوری موقعیت خوبی برای آبشک فراهم کرد ولی شوت زمینی او به بیرون رفت. دقیقه 4+45: عباس‌زاده نتوانست از اشتباه محمدزاده در دفع توپ با ضربه سر استفاده کند و شوت او به راحتی در دستان مظاهری قرار گرفت. دقیقه 53: حامد لک با واکنشی تماشایی اجازه نداد ضربه ناگهانی حسینی روی ارسال تبریزی تبدیل به گل شود. دقیقه 53: ارسال حدادی‌فر و ضربه سر محمدزاده به شکل خطرناکی از کنار دروازه نساجی عبور کرد. دقیقه 61: شوت پشت محوطه حدادی‌فر را حامد لک در اختیار گرفت. دقیقه 63: بهترین فرصت گلزنی برای نساجی را سجاد آشوری با شوت روی پا از مقابل دروازه ذوب از دست داد و نتوانست از پاس چیپ تماشایی عبدی استفاده کند. دقیقه 71: ارسال ریباند شده آبشک توسط نژادمهدی را علی اصغر آشوری با شوت روی پا به بیرون زد. دقیقه 72: حامد لک اجازه نداد ادی هرناندز گلزنی کند و توپ را از مقابل پای او گرفت. دقیقه 76: فرار سید محمد میری بی‌ثمر بود تا خروج مظاهری موجب شود توپ به او برخورد کند و به سمت راست زمین برود. دقیقه 85: شوت آبشک هم مثل دفعات قبل بی‌دقت بود تا توپ با اختلاف زیادی از دروازه ذوب راهی اوت شود. دقیقه 90: نژادمهدی مانع از گلزنی عباس‌زاده شد و اجازه نداد ضربه او بعد از چرخش تبدیل به گل شود. دقیقه 1+90: ضربه سر فرجی در آستانه ورود به دروازه ذوب توسط محمدزاده دفع شد.  

در حاشیه

* ظرفیت استادیوم شهید وطنی قائم‌شهر در فاصله سه ساعت به شروع بازی تکمیل شد. * با وجود بسته شدن درب‌های ورزشگاه، تماشاگران پُر شمار نساجی از اطراف استادیوم نرفته‌اند. * بخشی از سکوهای استادیوم شهید وطنی که در حال احداث است، میزبان تماشاگران نیست و روی آن پرچم نساجی پهن شده است. * شور و حال عجیبی روی سکوها وجود دارد و هواداران نساجی در انتظار نخستین پیروزی فصل تیم خود هستند. * بازی با یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت پدر فرزاد مجیدی، سرپرست تیم نساجی آغاز شد. * تمام خیابان‌های منتهی به استادیوم بسته شده است. * حضور تعدادی از تماشاگران نساجی روی دیوارهای پشت دروازه که جزو مناطق ممنوعه است موجب شد تا ناظر فدراسیون دستور به توقف بازی در دقیقه 8 بدهد تا طرفداران آن محل را ترک کنند. * بعد از گلی که نساجی دریافت کرد، سکوتی در ورزشگاه حکم فرما شد ولی پس از دقایقی مجددا تماشاگران نساجی شروع به تشویق تیم‌شان کردند. * اسکوربورد ورزشگاه شهید وطنی که ظهر امروز نصب شده، فقط دقیقه بازی و ساعت را نشان می‌دهد. * جایگاهی که قرار بود در اختیار خبرنگاران قرار بگیرد، توسط هواداران نساجی پُر شده و خیلی از خبرنگاران در نقاط مختلف ورزشگاه پخش شده‌اند. * به دلیل گرمای هوا، سیدعلی داور مسابقه تصمیم گرفت در دقیقه 30 بازی را متوقف کرده و به بازیکنان استراحت دهد. * ابراهیم‌زاده، مدافع چپ ذوب به دلیل مصدومیت در دقیقه 37 با برانکارد از زمین به بیرون رفت و جای خود را به نیک‌نفس داد. * در دقیقه 76 همانند نیمه اول به دلیل گرمای هوا استراحت دو دقیقه‌ای به بازیکنان داده شد. * اعلام دو خطا به سود ذوب‌آهن موجب اعتراض بازیکنان نساجی شد. منبع: Varzesh3

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نساجی مازندران 0 - 1 ذوب آهن ؛ خستگی در تن شهر ماند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نساجی مازندران 0 - 1 ذوب آهن ؛ خستگی در تن شهر ماند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید