کد مطلب: 14849 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
«ناصر مهرورز» پیشکسوت موسیقی همدان دار فانی را وداع گفت

«ناصر مهرورز» پیشکسوت موسیقی همدان دار فانی را وداع گفت

95/02/05به گزارش آسمونی، «ناصر مهرورز» پیشکسوت موسیقی همدان روز گذشته بر اثر سانحه در کوهستان در گذشت. مرحوم...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

95/02/05

به گزارش آسمونی، «ناصر مهرورز» پیشکسوت موسیقی همدان روز گذشته بر اثر سانحه در کوهستان در گذشت. مرحوم مهرورز متولد 1324 در همدان بود.

این هنرمند گرانمایه کشور در سال 1324 در همدان تولد یافت و از کودکی همواره علاقه به موسیقی را نشان می‌داد تا آنجا که در دوران دبستان وقتی که آواز خواند، توسط معلمان خود مورد تشویق قرار گرفت و پس از آن همراه دایی خود در جلسات قرائت قرآن شرکت کرد.

زمانی که محصّل دبیرستان بود در جشنواره‌های مدارس شرکت جُست و در نمایش «موسی و شَبان» آواز خواند. وی پس از اخذ دیپلم در کسوت معلّمی به «قروه» رفت و توسط آموزش و پرورش آنجا به دلیل استعدادی که در زمینه هنر از خود نشان داد به انستیتوی هنر تهران معرفی شد و به مدت 2 سال از بورس تحصیلی آنجا استفاده کرد .

سپس از طرف انستیتوی هنر به هنرستان عالی موسیقی برای تحصیل ساز ویولن معرفی شد. استاد مهرورز پس از طی این دوره در سال 1352 به همدان مراجعت کرد و به عنوان معلم در مدارس به خدمت خود ادامه داد و از آن سال برای یادگیری ردیف‌های آوازی موسیقی به مدت 10 سال تلاش کرد و تمامی دستگاه‌ها و ردیف آوازی را به جز دستگاه راست پنجاه آموخت و به تربیت شاگردان زیادی در زمینه آواز ویولن همت گماشت.

پس از انقلاب و برپایی جشنواره موسیقی فجر، 5 سال در این جشنواره به همراه گروه میلاد، شرکت جست و یک سال به عنوان نفر اول آواز انتخاب شد و در سال 74 نیز به عنوان گروه ممتاز شرکت‌کننده در جشنواره به همراه نوازندگان گروه میلاد به کشورهای چین و کُره اعزام شد و کنسرت‌هایی را جهت معرفی موسیقی ایرانی اجرا کرد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره «ناصر مهرورز» پیشکسوت موسیقی همدان دار فانی را وداع گفت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره ««ناصر مهرورز» پیشکسوت موسیقی همدان دار فانی را وداع گفت» در کادر زیر بنویسید :

5 + 6 = ?