نجفی: ۵۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنند/ ۲ سینما برای خبرنگاران در صورت صدور مجوز ستاد ملی کرونا | آسمونی
کد مطلب: 57251 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نجفی: ۵۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنند/ ۲ سینما برای خبرنگاران در صورت صدور مجوز ستاد ملی کرونا

نجفی: ۵۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنند/ ۲ سینما برای خبرنگاران در صورت صدور مجوز ستاد ملی کرونا

نجفی درباره علل حذف فیلم‌های مغایر با آئین‌نامه گفت که این فیلم‌ها عموماً یا تله‌فیلم و ویدئویی بودند و یا از شرایط دیگر حضور در جشنواره مانند پروانه ساخت یا عدم حضور در جشنواره سال قبل برخوردار نبودند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

روابط عمومی سازمان سینمایی درباره جزئیات جشنواره فیلم فجر بیان کرد که امسال فیلم‌اولی‌ها با ۳۲ فیلم در جشنواره شرکت کرده‌اند که آمار قابل توجهی نسبت به سال‌های قبل است.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری تسنیم، تب جشنواره فیلم فجر با نزدیک شدن به ایام جشنواره بیشتر می‌شود. تقریباً هر روز اخباری درباره ثبت نام فیلم‌های جدید برای حضور در جشنواره منتشر می‌شود و به نظر می‌رسد که با این حساب امسال با در نظر گرفتن اینکه کرونا مانع بیشتر فعالیت‌های مردم شده است، فیلمسازی رونق خود را از دست نداد و کرونا حریف سینماگران ما نشد.

مسعود نجفی مدیرکل روابط عمومی معاونت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تعداد فیلم‌های ثبت‌نامی بیان کرد که تا این لحظه نزدیک 100 فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر ثبت نام‌ کرده‌اند که با توجه به اینکه برخی از این فیلم‌ها مغایر آئین ‌نامه شرکت در جشنواره فیلم فجر بودند، تا این لحظه از سوی دبیرخانه 54 فیلم توانستند در این دوره از جشنواره شرکت کنند. نکته جالب توجه اینکه از این تعداد 32 فیلم اولی است که نشان‌دهنده توجه بیش از پیش فیلمسازان جوان برای حضور در جشنواره فیلم فجر است. سقف زمانی برای تحویل DCP فیلم‌ها تا 20 دی‌ماه است که غیر قابل تمدید است.

نجفی درباره علل حذف فیلم‌های مغایر با آئین‌نامه گفت که این فیلم‌ها عموماً یا تله‌فیلم و ویدئویی بودند و یا از شرایط دیگر حضور در جشنواره مانند پروانه ساخت یا عدم حضور در جشنواره سال قبل برخوردار نبودند.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در ادامه بیان کرد که با توجه به خطرات ناشی از کرونا در صورتی که جشنواره برای اصحاب رسانه برگزار شود قطعاً تعداد فیلم‌های اکرانی در هر روز کمتر خواهد بود اما نشست‌های خبری آن با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. همینطور درباره سینمای اصحاب رسانه در صورتی که امکان برگزاری آن برای خبرنگاران فراهم باشد احتمال زیاد سینمای برج میلاد خواهد بود و مانند سال قبل یک سینمای دیگر نیز در نظر گرفته خواهد شد که هنوز مشخص نیست.

وی در این باره بیان کرد که منتظر بررسی‌های ستاد ملی کرونا هستیم تا جواز لازم صادر و امکان حضور خبرنگاران فراهم شود.

طبق اخبار منتشر شده از سوی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، فیلم‌های ابلق به کارگردانی نرگس آبیار، قاتل و اهلی به کارگردانی حمید نعمت‌الله، بدون همه چیز به کارگردانی محسن قرایی، کارو به کارگردانی احمد مرادپور، مصلحت نظام به کارگردانی حسین دارابی، آهو به کارگردانی گلمکانی، روشن به کارگردانی روح الله حجازی، روزی روزگاری به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ، یدو به کارگردانی مهدی جعفری، غیبت موجه به کارگردانی عباس رافعی، راند چهارم به کارگردانی علیرضا امینی و بیشتر فیلم‌های مهم و مورد انتظار امسال در جشنواره فیلم فجر حضور خواهند داشت.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نجفی: ۵۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنند/ ۲ سینما برای خبرنگاران در صورت صدور مجوز ستاد ملی کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «نجفی: ۵۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنند/ ۲ سینما برای خبرنگاران در صورت صدور مجوز ستاد ملی کرونا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?