مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  24608 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رشته تحصیلی آهنگسازی

رشته تحصیلی آهنگسازی

رشته آهنگسازی یکی از رشته های جدیدی است که طرفداران و علاقمندان بسیار زیادی دارد. به همبن بهانه آسمونی در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رشته تحصیلی آهنگسازی
رشته تحصیلی آهنگسازی

رشته آهنگسازی یکی از رشته های جدیدی است که طرفداران و علاقمندان بسیار زیادی دارد. به همبن بهانه آسمونی در این بخش به معرفی رشته کارشناسی آهنگسازی و رشته کارشناسی ارشد آهنگسازی می پردازد.

رشته کارشناسی آهنگسازی

دوره کارشناسی آهنگسازی یکی از دوره ­های آموزش عالی است که هدف آن رشد خلاقیت­ های آهنگسازی با بهره­ جویی از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

موسیقی، هنری است که در تمامی مراسم و آیین­ های گوناگون جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و ... همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی موثر واقع شده است.

فارغ­ التحصیلان دوره کارشناسی آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و ... می ­توانند در فعالیتهای حرفه­ای آموزشی و مشاوره­ای بخش­های مختلف دولتی نیز شرکت نمایند.

سرفصل دروس رشته آهنگسازی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها :  125 واحد

دروس عمومی : 20شحد

دروس پایه : 26  واحد

دروس اصلی : 28  واحد

دروس تخصصی : 61 واحد

musical-composition-field
musical-composition-field

کارشناسی ارشد آهنگسازی

معرفی رشته :

موسیقی زبان مشترک ملت ها و هنری است که در تمامی مراسم و آیین­ های جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و ... همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی موثر واقع شده است.

هدف از این رشته پرورش خلاقیتهای آهنگسازی با بهره گیری از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی است.

فارغ­ التحصیلان رشته آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و ... می ­توانند در فعالیتهای حرفه ­ای آموزشی و مشاوره ­ای بخش­های مختلف دولتی و خصوصی نیز شرکت نمایند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدها، معرفی سایر رشته های ارشد موسیقی، دانشگاه های دارای رشته ارشد آهنگسازی و معرفی فرصت های شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

رشته تحصیلی آهنگسازی
رشته تحصیلی آهنگسازی

برنامه درسی (سرفصل) ارشد آهنگسازی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 32 واحد

دروس الزامی: 22 واحد

دروس انتخابی : 4 واحد

پایان نامه : 6 واحد

بازارکار، وضعیت استخدام و آینده شغلی کارشناسی ارشد آهنگسازی :

فارغ التحصیلان رشته کارشناسی ارشد آهنگسازی می‌توانند در سازمان‌هایی نظیر سازمان میراث فرهنگی‌، سازمان صنایع دستی ایران، اداره کل صنایع دستی در وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ایرانگردی و جهانگردی، بنیاد مستضعفان و جانبازان، اداره کل موزه‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کارهای پژوهشی، تحقیقاتی بپردازند.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره رشته تحصیلی آهنگسازی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رشته تحصیلی آهنگسازی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید