کد مطلب:  20763 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
صندلی خالی آقای مصلحت!

صندلی خالی آقای مصلحت!

به گزارش آسمونی: دیروز هوای ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام سرد بود؛ بسیار سردتر از هوای زمستانی شهر تهران!...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

mr-expediency-empty-seats
mr-expediency-empty-seats
به گزارش آسمونی:

دیروز هوای ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام سرد بود؛ بسیار سردتر از هوای زمستانی شهر تهران! دیروز بزرگان و اعضای مجمع یک به یک داخل می‌شدند، اما سرها پایین بود و زیر لب پاسخ سلام یکدیگر را می‌دادند.
گویی گمشده‌ای دارند و با آن‌که می‌دانند در کنار پیر جماران آرمیده است اما دلشان می‌خواست که هنوز درب اتاقی باز شود و او دو دستانش را به نشانه «بفرمایید بنشینید» به سمت اعضای مجمع می‌گرفت که برای احترام به او از جای خود برخاسته بودند؛ منتظر تکرار همان لبخندهایی بودند که پس از اطلاع یافتن از اشتباه یکی از ارکان بر لب آیت‌ا... هاشمی نقش می‌بست و در همان لحظه سخنی نمی‌گفت.
 
اما پس از چند لحظه امیدوارکننده‌ترین جملات را بر زبان می‌آورد تا واهمه از چهره همه رخت بندد، یا همان روزهایی تکرار شود که او از قانون‌گریزی اشخاص و افراد دلخور بود و باز هم با 3کلمه «توکل بر خدا» به خود و سایرین آرامش می‌بخشید. او رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام بود؛ عهده‌دار نهادی که با سال‌ها تشخیص مصلحت از جانب او همخوانی داشت، اما دیروز و روزهای دیگر او بر خلاف سایرین، در زمان مقرر به مجمع وارد نمی‌شود و صدای گرمش سردی برخی رفتارها را ذوب نمی‌کند.
 
در ابتدای اولین جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص، یاد و خاطره مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع و یار دیرین امام (ره) و رهبری را گرامی داشت. این جلسه که جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی بود، پس از رحلت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع، دیروز در حالی که جایگاه خالی ایشان در جلسه، با سبد گُل و قاب عکس مزین شده بود و در فضایی آکنده از حُزن و اندوه، به ریاست محسن رضایی تشکیل شد. در ابتدای جلسه، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص، یاد و خاطره مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع و یار دیرین امام (ره) و رهبری را گرامی داشت و گفت: آرزو می‌کنیم روح بزرگ آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی که ناظر بر جلسه ماست، با ائمه اطهار (علیهم السلام)، صلحا و مجاهدین اسلام محشور و همنشین باشد.
 
رضایی از اعضای کمیسیون نظارت خواست برای شادی روح بلند و ملکوتی مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی فاتحه‌ای قرائت کنند. در این جلسه که اکثریت اعضای کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشتند، گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع درباره مغایرت‌های مصوبات مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه ششم توسعه کشور با سیاست‌های کلی نظام، تا ماده 47 مصوبات مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت که پنج مورد از این سیاست‌ها مغایر تشخیص داده شد. گفتنی است به دلیل طولانی شدن مباحث مقرر شد، ادامه بررسی این سیاست‌ها در جلسه امروز یعنی یکشنبه کمیسیون نظارت مجمع پیگیری شود.

منبع: نامه نیوز

: برای دریافت مشاوره درباره صندلی خالی آقای مصلحت! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صندلی خالی آقای مصلحت!» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید