کد مطلب:  19782 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مقانلو هم از تیم ملی تکواندو رفت/ سناریوی جدید برای تکواندو

مقانلو هم از تیم ملی تکواندو رفت/ سناریوی جدید برای تکواندو

به گزارش آسمونی، تیم ملی تکواندو ایران که روند روبه نزولی را طی می کند در جام جهانی باکو موفق نشد از دور...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، تیم ملی تکواندو ایران که روند روبه نزولی را طی می کند در جام جهانی باکو موفق نشد از دور مقدماتی صعود کند و با شکست در دو بازی مقابل کره جنوبی و ترکیه از دور رقابتها کنار رفت.

2178302
2178302

بعد از پایان این رقابتها، حسن ذوالقدر از سمت خود در همان باکو استعفا داد و سید محمدپولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در تهران با این استعفا موافقت کرد. استعفایی که به نظر می رسد، ماه ها و وبلکه سالها دیر اتفاق افتاد. 

بلافاصله بعد از ذوالقدر، بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی هم از سمت خود کناره گیری کرد و منتظر موافقت رئیس با استعفای خود است، تا فدراسیون ناکام تکواندو، روی نوار استعفا حرکت کند. 

نکته اصلی اینجاست که در تکواندو مردان فنی یکی بعد از دیگری در حال استعفا هستند و باید منتظر ماند آیا موج استعفا از بخش فنی، به بخش مدیریتی وارد شده و رئیس هم جسارت نوشتن استعفا نامه را دارد یا خیر؟!

اینکه حسن ذوالقدر نزدیک به دو دهه در تکواندو ایران حضور داشته و در سالهایی از آن افتخاراتی به همراه تیم ملی کسب کرده غیر قابل انکار است و باید از زحماتش تقدیر شود. ولی وقتی فردی در سیستمی کارایی لازم را ندارد، نباید به کار خود ادامه دهد. 

پیش از اعزام تیم ملی به باکو پیش بینی چنین نتایج و استعفاهایی شده بود. در واقع فدراسیون تکواندو به دنبال اجرایی سناریویی بود که با استعفای ذوالقدر و پس از آن مقانلو بخش های اول و دوم آن کلید خورد.

هدف اصلی از چنین استعفاهایی کاهش فشار انتقادات و برون رفت از زیر بار نتایج ضعیف تکواندو مردان است که بعید است این بار نتیجه لازم را داشته باشد.

فدراسیون تکواندو که یکبار بعد از المپیک 2012 لندن به فریبرز عسگری تا جام جهانی فرصت داده بود، با توجیه مربیان پروژه ای، این مربی جوان را برکنار کرد. حالا همان داستان برای بیژن مقانلو در حال تکرار است. 

همان زمان که سیروس رضایی جای خود را به حافظ مهدوی در راس کمیته داوران دارد، برنامه های فدراسیون برای تغییر در ارکان تیم ملی کلید خورد. رضایی رئیس بعدی سازمان تیم های ملی خواهد بود. پست سرمربی تیم ملی نیز حذف شده و تیم ملی با مدیر فنی و دو مربی اداره خواهد شد.

خانلرخانی و خلیفه که تنها موفقیت تکواندو مردان در سال 2016 را با کسب عنوان قهرمانی آسیا رقم زدند به همراه بی باک و نصرآزادانی از گزینه های مدنظر فدراسیون هستند که باید دید کدام دو نفر قرار است زیر نظر مدیرفنی فعالیت کنند.

البته اگر خانلرخانی را به عنوان سرمربی تیم ملی پاراتکواندو برای حضور بازیهای پارالمپیک قطعی بدانیم، خلیفه به عنوان مربی بدنساز به نصر و بی باک اضافه خواهد شد.

به هر حال مشکلات تکواندو آنقدر زیاد است که نمی توان با چندجابجایی و قربانی کردن چند نفر به سادگی از کنار آن گذشت. جامعه تکواندو به شدت از نوع مدیریت فدراسیون و نتایج کسب شده ناراضی و منتظر عکس العمل مسئولان وزارت ورزش می باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره مقانلو هم از تیم ملی تکواندو رفت/ سناریوی جدید برای تکواندو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مقانلو هم از تیم ملی تکواندو رفت/ سناریوی جدید برای تکواندو» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید