موساکا | آسمونی
کد مطلب: 54631 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موساکا

موساکا

موساکا نوعی غذای یونانی می باشد که از گوشت و بادمجان تهیه می شود. همچنین می توان از سیب زمینی و کدو برای تهیه آن استفاده کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

موساکا نوعی گوشت گوسفند پخته شده و بادمجان است که با یک لایه ضخیم سس بشامل (سفید) بطور کامل پوشانده میشود تا ترد و طلایی شود. میتوان این غذای خاورمیانه ایی را با مواد دیگری مثل گوشت گاو و سبزیجاتی مانند کدو و سیب زمینی آماده کرد. موساکو یکی از غذا های محبوب یونان می باشد. اگرچه اعراب موساکو را یک غذای یونانی می دانند ولی  مردم یونان بر این باورند که موساکا هنگامی که اعراب بادمجان را صادر می کردند به یونان آمده است. موساکو همچنین در ترکیه هم از محبوبیت بتلایی برخوردار است.

در نسخه یونانی موساکا ابتدا بادمجان ها را سرخ کرده و سپس در مخلوط گوشت گوسفند، پیاز، سس گوجه و چاشنی ها قرار می دهیم. قبل از پختن، کمی سس سفید و پنیر رنده شده روی گوشت و سبزیجات ریخته می شود. گاهی اوقات چند عدد سیب زمینی برای تشکیل لایه های زیرین قرار می دهیم و یا میتوان از کدو به جای بادمجان استفاده کرد. این غذا را می توتن در یک قابلمه ی بزرگ که با پوست بادمجان پوشانده شده است تهیه کرد که به موساکو یک پوشش تزئینی براق می دهد. موساکوی عربی بدون گوشت می باشد و از بادمجان، گوجه، نخود فرنگی و پیاز تشکیل شده است. در سال 1920، سرآشپزیونانی متولد  فلسطین، نیکاس سلمنت به مدرنیزه کردن غذاهای یونانی مشهور است. او تصمیم گرفته بود تا غذاهای یونانی را از هرگونه تاثیر ترکیه پاک کند. او سس بشامل فرانسه را برای مدرنیزه کردن به غذا اضافه کرده است. بنابراین، موساکایی که امروزه می شناسیم یک نسخه اروپایی مدرن و با تاریخچه ی عربی است که از طریق ترکیه به یونان معرفی شده است. کسی چه میدونه؟ به این فکر کنید که ایندفعه شما از این غذای خوش طعم می خورید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره موساکا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «موساکا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 7 = ?