کد مطلب:  26417 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 10 دقیقه
زیباترین شهر شمال کشور

زیباترین شهر شمال کشور

بازار رشت آیا می دانید زیباترین شهر شمال کشور کدام شهر است؟ آسمونی در این بخش به سه شهر شمالی کشورمان...
زمان مطالعه: 10 دقیقه
زیباترین شهر شمال کشور
زیباترین شهر شمال کشور
بازار رشت

آیا می دانید زیباترین شهر شمال کشور کدام شهر است؟ آسمونی در این بخش به سه شهر شمالی کشورمان اشاره می کند و جاذبه های گردشگری شهرهای شمالی ایران و زیباترین شهر شمال کشور را به شما عزیزان معرفی می کند.

زیباترین شهر شمال کشور : 20 مکان دیدنی مازندران

استان مازنداران با دیدنی‌های بسیار یکی از مکان‌هایی است که در هر تعطیلات مردم را به سوی خود جذب می‌کند.

زیباترین شهر شمال کشور : کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر با 600 متر مربع زیربنا در میان باغی به مساحت 60 هزار متر مربع واقع شده است. در محوطه بیرونی کاخ تا دریا باغ بزرگی از گونه‌های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی و گل‌های زینتی احداث شده است.

زیباترین شهر شمال کشور : جواهرده منطقه‌ای تاریخی با جنگل‌های سرسبز است که نیمی از سال پوشیده از برف و در فصل تابستان از هوای بسیار مطبوع برخوردار است. این منطقه از سه جهت در محاصره کوه قرار دارد.

زیباترین شهر شمال کشور : ییلاق یا دره سه هزار منطقه‌ای بکر با چشم اندازهای بدیع و آب و هوای مطبوع به همراه آبشارها و چشمه‌ها هر بازدیدکننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

زیباترین شهر شمال کشور : موزه حیات وحش خشکه‌داران با مساحتی بالغ بر 260 هکتار دارای گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی است و تنها جنگل جلگه‌ای و از آخرین بازمانده‌های اکوسیستم‌های جنگلی جلگه‌ای شمال ایران بشمار می‌رود.

زیباترین شهر شمال کشور : دریاچه کوهستانی ولشت از جمله دیدنی‌ترین میراث طبیعی ایران است که هر ساله بسیاری از علاقه‌مندان به کوهنوردی و ماهیگیری را به سوی خود جلب می‌کند.

زیباترین شهر شمال کشور : نمک ‌آبرود شهرکی گردشگری و ویلایی است که دارای خط تله ‌کابینی به نام تله ‌کابین نمک ‌آبرود است. این تله کابین در مدت 12 دقیقه گردشگران را از نواحی جلگه‌ای به ارتفاع 970 متری قله کوهستان مدوبن منتقل می‌کند.

زیباترین شهر شمال کشور :. پارک جنگلی سی‌سنگان یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های شمال ایران است. ساحل زیبای دریا، تنوع پوشش گیاهی، وجود امکانات رفاهی و جاده‌های جنگلی، این پارک را به مرکز مهم جذب مسافر در استان مازندران تبدیل کرده است.

زیباترین شهر شمال کشور : روستای کندلوس در دره‌های البرز مرکزی در جنوب دریای خزر، در میان کوه‌ها پنهان شده است. کندلوس که از آن با عنوان “میخساز” نیز یاد می‌شود، در دامنه‌های سرسبز و خرم البرز در منطقه کجور مازندران قرار دارد.

زیباترین شهر شمال کشور : تالاب گز با وسعتی بیش از 50 هکتار در جنوب غربی خلیج میانکاله قرار گرفته است و قسمتی از این خلیج به حساب می‌آید. درختان گز و پوشش گیاهی مردابی، آن را در زمره تالا‌ب‌های کم نظیر جهان قرار داده و به ثبت بین‌المللی نیز رسیده است.

زیباترین شهر شمال کشور : خانه نیما یوشیج شاعر بزرگ معاصر که آرامگاه وی نیز در آنجاست با ویژگی‌های سنتی منطقه کوهستانی نور ساخته شده است. موزه نیما در این خانه با مساحتی در حدود 700 متر مربع افتتاح شده است.most-beautiful-city-north-of-iran
most-beautiful-city-north-of-iran
کاخ سلطنتی رامسر

زیباترین شهر شمال کشور : آبشار شاهاندشت بزرگترین آبشار استان مازندران است و جزو یکی از آثار طبیعی ملی کشور در فهرست آثار ملی محسوب می‌شود. این آبشار در روستای شاهاندشت واقع در کیلومتر 96 جاده هراز و در 65 کیلومتری شهر آمل قرار گرفته است.

زیباترین شهر شمال کشور : دریاچه خضر نبی در شمال شهرستان نوشهر و در میان جنگل قرار گرفته و بنا به اعتقاد بومیان دارای تقدس مذهبی است. وسعت آن کم‌تر از نیم هکتار، عمق آن حدود 5 متر و آب آن شیرین است.

زیباترین شهر شمال کشور : چشمه باداب سورت واقع در شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، روستای سورت، حد فاصل روستاهای اروست و مال خاست واقع در استان مازندران است. چشمه‌های اسرار آمیز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب‌های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه هستند.

زیباترین شهر شمال کشور : دشت لار و دریاچه زیبای آن در فاصله 70 کیلومتری جاده‌ی هراز قرار دارد. این دشت بزرگترین دره ایران است و به همین خاطر دشت خوانده می‌شود. چشمه‌های بسیار، لار را به سرزمین هزار چشمه، و آب و هوای متغیر آن را به لار دیوانه مشهور کرده است.

زیباترین شهر شمال کشور : شهر رامسر در انتهای غربی استان مازندران در دامنه جنگل البرز و سواحل دریای خزر قرار دارد. این شهر از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های توریسی در ایران است.

زیباترین شهر شمال کشور : برج لاجیم که در روستای لاجیم منطقه سوادکوه واقع شده، در خارج با یک گنبد مخروطی ساده و ظریف پوشیده شده است که در داخل به حالت مدور تغییر شکل می‌دهد. ورودی این بنای آجری در سمت شرق است و پایه گنبد به وسیله یک ردیف طاق‌نما تزئین شده است.

زیباترین شهر شمال کشور : تالاب عباس آباد یکی از بخش‌های مجموعه فرهنگی تفریحی عباس آباد است که وسعت آن حدود 10 هکتار و عمق آن نزدیک به 10 متر است. این تالاب عباس آباد در ارتفاع 400 متری از سطح دریا در جنوب شرقی بهشهر میان جنگل قرار گرفته است.

زیباترین شهر شمال کشور : کاخ صفی آباد در میان باغی زیبا به صورت بنایی مربع شکل با ابعاد 25 در25 متر در دو طبقه ساخته شده است. شاه عباس اول، به دلیل علاقه‌ای که به فرزندش شاه صفی داشت این بنا را کاخ صفی‌آباد نام‌گذاری کرد.

زیباترین شهر شمال کشور : آبشار یخی با ارتفاع 12 متر در ارتفاعات جبهه جنوبی کوه دماوند در استان مازندران قرار دارد. به جز در مدت کوتاهی از تابستان که باریکه آبی از کنار آن جاری می‌شود، در سایر زمان‌ها یخ‌زده است. علت تشکیل این یخ‌ها نیز ناشی از ذوب برف‌های گودال بالای آن است که در گرمای ‌تابستان، باریکه آبی را به وجود می‌آورد و از کنار آبشار یخی عبور می‌کند‌.

زیباترین شهر شمال کشور : قله «امام‌زاده عباسعلی» در منطقه خطیرکوه یا همان کوه لاکمر در جاده فیروزکوه در شهرستان سوادکوه واقع شده است. این قلعه مورد توجه بسیاری از علاقمندان به کوهپیمایی در ایران است.زیباترین شهر شمال کشور
زیباترین شهر شمال کشور
بلوار ساحلی انزلی

زیباترین شهر شمال کشور : 10 مکان دیدنی گیلان

زیباترین شهر شمال کشور : بازار رشت

از مرکز استان شروع می کنیم، و یکی از جذاب ترین مکان های مرکز شهر استان گیلان بازار رشت هست که واقعان یکی از زیباترین بازار های ایران است. در این بازار سنتی محصولات کشاورزی روستاییان و انواع محصولات دیگر عرضه می شود. و شما می توانید از این مکان سوغاتی های بسیار عالی برای بستگان خود تهیه کنید. از دیگر جذابیت های این بازار ترفند فروشندگان برای فروش محصول خود است، در این بازار فروشندگان با اضافه کردن صفاتی جالب به محصول خود و داد زدن آن سعی در جذب مشتری دارند که همین کار باعث شده این بازار محیط بسیار شادی داشته باشد. این بازار ویژگی های دیگر هم دارد که ما آن ها را در اینجا بیان نمی کنیم تا خودتان بروید و از این بازار دیدن فرمایید.

زیباترین شهر شمال کشور : موزه میراث روستایی گیلان

یه مجموع فوق العاده که از خانه های قدیمی و صنایع دستی و … چیز های دیگر تشکیل شده است. این مجموع  کیلومتر 18 جاده رشت به تهران قرار گرفته شده است. از جذابیت این مکان می توانند به مراسم لافند بازی ، موسیقی سنتی گیلان،کشتی محلی و پخت نان های محلی و…..نام برد. و در اخر هم باید بگم اگر به گیلان امدید حتما به موزه میراث روستایی گیلان سر بزنید این مجموع در حال حاضر در روزهای پنجشنبه و جمعه و اعیاد هر هفته از ساعت 10 الی 18 برای دیدار عموم گشوده است.

زیباترین شهر شمال کشور : بلوار ساحلی بندر انزلی

بندر انزلی یکی از شهر های فوق العاده زیبای استان گیلان که همه سال مسافران زیاد به انجا سفر می کنند. انزلی یک شهر پر از جاذبه های گردشگری است. ما در این مطلب یکی از زیباترین مکان های انزلی را به شما معرفی می کنیم. و آن هم بوستان بلوار ساحلی بندر انزلی است یکه محیط فوق العاده زیبا است اگر برای اولین بار به آنجا بروید متوجه شباهت عجیب این مکان به اروپا می شوید بلوار ساحلی انزلی معماری بسیار شبیه به اروپا دارد. و در اطراف این محل پر از رستوران های محلی و مدرن و کافه های بسیار که طول مسیر با آن ها برخورد می کنید. این محل یکی از بهترین انتخاب های شما برای عید نوروز 96 می تواند باشد.

زیباترین شهر شمال کشور : آبشار میلاش رودسر

یکی از بهترین آبشار های گیلان را می توان میلاش رودسر نامید. این آبشار در یک کلام فوق العاده است. ارتفاع آبشار میلاش رودسر 25 متر است. از دیگر جاذبه های این محل می توان وجود درختان زیبا و ……نام برد. این آبشار در  30 کیلومتری رحیم آباد واقع شده و از روستاهای دهستان اشکور سفلی است.

زیباترین شهر شمال کشور : جواهردشت رودسر

یکی از دیگر از جاذبه های گردشگری رودسر جواهردشت است این منطقه ییلاقی بوده  و در ارتفاع 2000 متری از سطح دریاچه خزر قرار دارد، از جذابیت های این مکان آب هوای فوق العاده این منطقه است و تپه های بسیار زیبایی که شاید تا بحال ندیده باشید. اگه به سفر امدید که به آرامش برسید این مکان یکی از بهترین انتخاب های شما می تواند باشد.

زیباترین شهر شمال کشور : قلعه گردن رودسر

اگر اهل سفر به گیلان باشید به احتمال زیاد به قلعه رودخان رفته اید اما قلعه رودخان تنها قلعه در گیلان نیست و گیلان چندین قلعه زیبا دارد که یکی از آن قلعه گردن شهر رودسر است. این قلعه در بخش رحیم آباد رودسر و در روستای به نام تول لات قرار گرفته شده است.از جذابیت های این مکان می توان به مناظر نابش اشاره کرد که واقعان زیبا است. اگر به رودسر گیلان رفتید حتما حتما به این منتطقه سربزنید.

زیباترین شهر شمال کشور :  تپه مارلیک

می رسیم به شهر رودبار و یکی از جذاب ترین مناطق این شهر تپه مارلیک است که شاید همه شما اسمش را شنیده باشید و شاید هم کمتر کسی به آنجا سفر کرده باشد. اما حتما به این منطقه در سر بزنید. از جذابیت های این منطقه می توان به باغ های زیتون و زمین های کشاورزی که در اطراف این تپه قرار دارند اشاره کرد. که زیبایی خاصی به این تپه داده است. تپه مارلیک در دره گوهررود در جوار شهرستان رودبار قراردارد. اگر به مناطق تاریخی علاقه مند هستید حتما به تپه مارلیک سر بزنید.

زیباترین شهر شمال کشور : منطقه ییلاقی داماش

حتما شما اسم تیم فوتبال داماش گیلان را شنیده اید. اسم داماش برگفته شده از همین منطقه است. یک روستایی فوق العاد زیبا است، از جذابیت های این منطقه می توان به چشمه های آب معدنی داماش و گل های فوق العاده ای که فقط در این منطقه رشد می کنند نام برد. برای رفتن به این منطقه شما می توانید از مسیر جاده اصلی رشت به تهران در میانه شهر لوشان در سمت راست و به سمت کوهستان باید وارد جاده جیرنده شد. و بعد از 35 کیلو متر به شهر جیرنده می رسید که داماش در آنجا قرار دارد.

زیباترین شهر شمال کشور : چشمه آب گرم ماستخور

از دیگر مکان های دیدنی گیلان می توان به چشمه آب گرم ماستخور اشاره کرد، این جشمه ی زیبا در شهر رودبار قرار دارد. و اگر به دنبال چشمه آب گرم می گردیید می توانید به آنجا بروید. چشمه آب گرم ماستخور در پنج کیلومتری شهر رودبار و در جبهه غربی سد منجیل قرار دارد. اگر در پیدا کردن این چشمه به مشکل برخورید می توانید با راهنمایی از اهالی آن منطقه به راحتی به انجا بروید.

زیباترین شهر شمال کشور : کوربار ماسوله

شاید کمتر کسی باشد که به گیلان آمده باشد و به ماسوله نرفته باشد، شهر ماسوله بخاطر معماری بسیار زیبایش مورد توجه بسیار از مردم ایران و جهان است. اما در این بین ییلاق کوربار که در نزدیک شهرک تاریخی ماسوله به فراموشی سپرده شده است و اصلان بیشتر مسافران از این منتطقه زیبا خبر ندارند که بخواهند به آنجا بروند. این منطقه در بین کوه های زیبا قرار گرفته شده است و شما برای رفتن به انجا باید چند ساعتی را کوهپیمایی کنید.most-beautiful-city-north-of-iran
most-beautiful-city-north-of-iran
بندر ترکمن

زیباترین شهر شمال کشور : مکان های دیدنی گلستان

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان گرگان

 • موزه گرگان
 • مدرسه عمادیه
 • امامزاده نور
 • مسجد جامع گرگان
 • پارک جنگلی النگدره
 • جنگل رنگو
 • جنگل شصت کلا
 • باران کوه
 • آبشار دوقلوی زیارت
 • آبگرم زیارت
 • تورنگ تپه
 • پارک جنگلی ناهار خوران
 • پارک جنگلی قرق
 • روستای زیارت
 • ارتفاعات هزار پیچ
 • کارونسرای قزلق
 • روستای چهار باغ
 • شهرستان گنبد کاوس
 • بقعه دانشمند امامزاده یحیی بن زید
 • میل گنبد
 • بقعه دانشمند
 • امامزاده یحیی بن زید
 • خرابه های شهر جرجان
 • میدان سوار کاری اسبدوانی
 • سد گلستان
 • بازارچه مرزی اینچه برون
 • تالابهای آلماگل،آلاگل،آجی گل
 • یاریم تپه

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان مینودشت

 • آبشار لوه
 • قلعه بوقوتو
 • چشمه لال
 • زیارتگاه پیربخش
 • غار کیارام
 • پارک ملی گلستان
 • پارک و جنگل باقرآباد
 • پارک جنگلی چهل چای یا آق چشمه
 • موزه حیات وحش پارک ملی
 • موزه تاریخ طبیعی پارک ملی

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان بندرترکمن

 • جزیره آشوراده
 • تالاب گمیشان
 • اسکله بندرترکمن
 • پادگان روسها
 • قدمگاه بهاء الدین نقش بندی

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان علی آباد کتول

 • آبشار کبودوال
 • جنگل زرین گل
 • امامزاده الازمن
 • امامزاده ساور کلاته
 • امامزاده معصوم آباد
 • امامزاده‌های ماهیان،گنو،زیلان،آخران
 • روستای سیامرز کوه
 • روستای افراتخته
 • ذخیره گاه جنگلی افراتخته
 • ذخیره گاه جنگلی سورکش
 • روستای سیارودبار
 • آسیاب قدیمی

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان آق قلا

 • پل آق قلا
 • سد وشمگیر
 • تالاب اینچه
 • گل‌فشانهای‌قارنیارق، اینچه، نفتیجه

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان کلاله

 • زیارتگاه خالدنبی
 • چشمه زاو
 • چشمه آق سو
 • مدرسه و مسجد کریم ایشان
 • زیارتگاه امام زاده عبدالله
 • آرامگاه مختوم قلی فراغی

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان بندرگز

 • اسکله بندرگز
 • جنگل قل قلی
 • جنگل باغو
 • فانوس دریایی
 • چشمه قل قلی
 • جر کلباد
 • امامزاده حبیب الله

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان کردکوی

 • آبشار دو آب
 • امامزاده روشن آب
 • امامزاده چهار کوه
 • امامزاده هزار منزل
 • امامزاده النگ
 • میل رادکان
 • جاده و پلهای شاه عباسی
 • پارک جنگلی امام رضا (ع)
 • دهکده توریستی درازنو
 • دهکده توریستی جهان نما
 • غار گنج خانه
 • غار جهان نما
 • دهکده رادکان و کنداب
 • خرابه های شهر تاریخی تمیشه

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان آزادشهر

 • آق امام
 • پارک شهر

زیباترین شهر شمال کشور : جاذبه های گردشگری شهرستان رامیان

 • چشمه نیلبرگ
 • چشمه سید کلاته
 • چشمه گل رامیان
 • ارتفاعات قله ماران
 • آبشار شیر آباد
 • غار شیر آباد
 • گل رامیان له
 • پارک جنگلی دلند
نظر خود را درباره «زیباترین شهر شمال کشور» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید