کد مطلب:  25851 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان

مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان

به گزارش آسمونی:مسئول ستاد نماز جمعه تهران از برگزاری نماز عید سعید قربان در صبح جمعه دهم شهریور به امامت...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان
مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان

به گزارش آسمونی:مسئول ستاد نماز جمعه تهران از برگزاری نماز عید سعید قربان در صبح جمعه دهم شهریور به امامت آیت الله امامی کاشانی در محل مصلی امام خمینی خبر داد و گفت: درهای مصلی ساعت 6 و نیم به روی نمازگزاران گشوده می‌شود.

سیدباقر پیشنمازی در مصاحبه اختصاصی با تاکید بر اینکه جمعه این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه برگزار نمی‌شود و وسایل حمل و نقل عمومی از همان مسیرهای هفتگی نماز جمعه از 6 صبح آماده انتقال نمازگزاران به مصلی تهران هستند، افزود: مراسم ویژه نماز عید سعید قربان از ساعت 7 صبح آغاز و نماز ساعت 8 اقامه و پس از آن نیز خطبه‌های نماز عید سعید قربان به امامت آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران برگزار می‌شود.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران افزود: پیش از اقامه نماز مجموعه برنامه‌ها شامل تلاوت آیات قرآن مجید و برگزاری مناجات، اذکار عید، همخوانی سرودهای مناجاتی را داریم.

پیش نمازی خاطرنشان کرد: بعد از اقامه نماز نیز فضای مناسبی تحت نظارت شهرداری تهران و نهادهای نظارتی و بهداشتی در ضلع جنوبی مصلی و از مسیر خابان شهید نقدی پیش بینی شده و از ساعت 6 تا 15 آماده استقبال از نمازگرانی است که قربانی دارند.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران با اشاره به آمادگی توقف گاههای مصلی تهران برای پذیرایی از خودروی نمازگزاران گفت: توقف گاه اصلی در ضلع شمال مصلی است که در در‌های 17، 18 و 19 از اتوبان رسالت قابل دسترسی است.

پیشنمازی افزود: توقف گاه ضلع جنوبی نیز در مجاورت درب شماره یک و توقف گاه موسوم به پادگان ارتش نیز در همان ضلع آماده استفاده نمازگزاران است.

وی با توصیه به نمازگزاران برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی گفت: قطار شهری نیز خدمات ویژه‌ای برای نمازگزاران در نظر گرفته است.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران گفت: شماره پیامکی 6868 ستاد نماز جمعه هم آماده دریافت پیشنهاد‌ها و انتقادهای مردم است.

وی درباره آداب روز عید سعید قربان هم گفت: آداب مختلفی از جمله نماز عید، دعای ندبه، غسل و برخی اعمال دیگر در رساله‌های عملیه توضیح داده شده است.

پیشنمازی گفت: عید قربان از اعیاد بزرگ اسلامی و نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان و دعای نماز این عید عزت، شرف و بالندگی مسلمانان است.

منبع: صدا و سیما

: برای دریافت مشاوره درباره مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مصلی تهران آماده برگزاری نماز عید قربان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید