کد مطلب:  16776 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیش از یک میلیون و 600 هزار ایرانی کارت اهدای عضو دارند

بیش از یک میلیون و 600 هزار ایرانی کارت اهدای عضو دارند

1395/05/13رييس بيمارستان مسيح دانشوری گفت: بيش از يك ميليون و 600 هزار ايرانی كارت اهدای عضو دارند.  به گزارش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1395/05/13

رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بیش از یک میلیون و 600 هزار ایرانی کارت اهدای عضو دارند.

More than one million 600 thousand and are a member of the Iranian donation card
More than one million 600 thousand and are a member of the Iranian donation card

  به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر ولایتی رییس بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم رونمایی از کتاب یک مساوی هشت اهدای عضو که امروز در این بیمارستان انجام شد ،گفت: نام این کتاب یک مساوی هشت به معنای نجات جان هشت بیمار با اهدای اعضای یک بیمار مرگ مغزی انتخاب و به همت همکاران بخش فراهم آوری اعضا بیمارستان و عکس های شقایق مرادیان نژاد عکاس این کتاب گردآوری و امروز رونمایی شد.

 وی با اشاره به اینکه این مرکز موفق ترین و بزرگترین مرکز اهدای عضو در منطقه غرب آسیا و شمال غرب آفریقا است،گفت: سالانه بیش از 200 پیوند قلب و 100 پیوند ریه در این بیمارستان انجام می شود که در نوع خود در منطقه بی نظیر است به خصوص در پیوند ریه که مشابه این مرکز در سایر کشورهای منطقه وجود ندارد.

 ولایتی با بیان اینکه قلب و ریه مهمترین پیوندهای انجام شده در این بیمارستان است، افزود: پیوندهای دیگری مانند پیوند کلیه و لوزالعده نیز گاهی در این مرکز انجام شده که باتوجه به افزایش شمار بیماران دیابتی نیازمند به پیوند لوزالمعده خدمت بزرگی است که به مردم در این بیمارستان ارائه می شود.

 وی با اشاره به تلاش های زیاد بیمارستان مسیح دانشوری در جهت اشاعه فرهنگ اهدای عضو گفت: با تلاش های زیاد همکاران و مسئولان بیمارستان تاکنون یک میلیون و 600 هزار نفر در کشور کارت اهدای عضو دریافت کرده اند.

 رییس بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه این کتاب یک کار هنری در ارتباط با اهدای عضواست ، افزود: این مرکز همواره در تلاش است تا از هنر که بهترین زبان انتقال مفاهیم انسانی است کمک گرفته تا بتواند مردم را بهتر با فرهنگ اهدای عضو اشنا کند.

 ولایتی با اشاره به افزایش تعداد اتاق عمل های این بیمارستان برای پیوند اعضا گفت: در آینده تعداد اتاق عمل های این بیمارستان از 6 به 12 مورد می رسد که علاوه بر پیوند قلب و ریه پیشرفت های خوبی در زمینه پیوند پانکراس در این مرکز صورت می گیرد.

 وی در مورد مرکز فراهم آوری اعضا این بیمارستان برای پیوند در سایز مراکز و بیمارستان ها گفت: این مرکز اقدام به فراهم آوری اندام هایی مانند قلب،کلیه،پانکراس و حتی قرنیه برای بیمارستان های بسیاری مانند لبافی نژاد، شریعتی، شیراز می کند.

: برای دریافت مشاوره درباره بیش از یک میلیون و 600 هزار ایرانی کارت اهدای عضو دارند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیش از یک میلیون و 600 هزار ایرانی کارت اهدای عضو دارند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید