کد مطلب: 30046 درج نظر
مونا بانکی پور

مونا بانکی پور

مونا بانکی پور ، همسر اول امین حیایی + بیوگرافی
زمان مطالعه: 2 دقیقه


همانطور که می دانید امین حیایی دو بار ازدواج کرده است و یک پسر دارد که متولد 1375 است. دارا حیایی؛ فرزند امین حیایی از همسر اولش مونا بانکی پور است. آسمونی در این بخش عکس و بیوگرافی مونا بانکی پور همسر اول امین حیایی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

مونا بانکی پور همسر اول امین حیایی فرزند فرزانه داوری بازیگر سینمای قبل از انقلاب بود. داوری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در یکی دو فیلم مانند "پرواز در قفس” حبیب کاوش بازی کرد اما پس از آن بازیگری را کنار گذاشت. مونا بانکی پور فرزند فرزانه داوری بازیگر حرفه ای نبود اما تجربیات معدودی در بازیگری داشت و از جمله در سریال "خواب و بیدار” ساخته مهدی فخیم زاده نقش همسر دانیال حکیمی را ایفا کرده بود.

بیوگرافی امین حیایی

امین حیایی متولد 19 خرداد 1349 در قیطریه تهران است. او فرزند بزرگ خانواده است. برادر کوچکتر او امید نام دارد که در کار های مربوط به موسیقی فعالیت می‌کند. همسرش نیلوفر خوش خلق بازیگر سینما و تلویزیون است و آن‌ها دارای یک پسر به نام دارا حیایی می‌باشند. امین حیایی فارغ التحصیل کامپیوتر است.

امین حیایی مادرش را تک ستاره‌ی زندگی‌اش می‌داند و به او علاقه‌ شدیدی دارد. مادرش معلم است و پدرش شغل آزاد دارد، رنگ مورد علاقه‌ او سبز است. به بازی بازیگرانی نظیرآل پاچینو و عزت‌اله انتظامی علاقه دارد. والیبال و موج‌سواری ورزش‌های مورد علاقه‌ او هستند. یک خواهر‌زاده به نام امیر‌علی دارد که او را بسیار دوست می‌دارد. دایی امین حیایی نیز از نقاشان ایران محسوب می‌شود. رضا رشید پور در برنامه‌ «عبور شیشه‌ای» عنوان کرد: از همان بچگی نیز پول‌ساز بوده است به این ترتیب که بچه‌های همسایه‌ را در پارکینگ منزل جمع می‌کرده و با چوب و حلب و پارچه نمایش به راه می‌انداخته و پانتومیم اجرا می‌کرده. در ضمن بلیط‌های این نمایش به گفته‌ خودش دانه‌ای یک قران بوده است.

امین حیایی در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخت و پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی - سیاسی نیروی هوایی فعالیتش را آغاز کرد. در سال 1370 بازیگر یک تئاتر کودکان به کارگردانی ثریا قاسمی بود. امین حیایی از میان بازیگران زن سینما‌ی ایران با هدیه تهرانی و مهناز افشار راحت است. محمد‌رضا گلزار نیز یکی از دوستان صمیمی او در عرصه سینما است.

مصاحبه مونا بانکی پورمشاهده ویدیو صحبت های مونا بانکی پور همسر سابق امین حیایی درباره حواشی زندگی شان در حضور پسرش دارا

در کانال تلگرام آسمونی ??

https://t.me/Asemooniportal/13403

مونا بانکی پور در خصوص فرزندش دارا حیایی عنوان داشت:

"تو یک خانواده هنرمند بزرگ شده، از گذشته، مادر من و پدرشون به هر حال طبیعیه که علاقمند باشن به کار"

او در خصوص عدم حضورش در عرصه بازیگری عنوان داشت:

"من ترجیح دادم یه مقداری کناره گیری کنم و بسپریم به جوونها کار رو،

من فکر میکنم که زمان و حضور دارا جوابگوی سوال شما باشه و من ترجیحا فکر میکنم بهتره دیگران خودشون قضاوت کنند؛من به هر حال سالها گذشته و شاید اشتباهاتی داشتم یا نداشتم.

نمیدونم به هر حال انسانه جایز الخطاست، و ما نمیتونیم بخاطر اینکه در گذشته حالا اشتباهاتی داشتیم؛ نداشتیم، کودکی داشتیم؛  حالا بخوایم همچنان بیست سال سی سال بخوایم راجع به بیست سال پیش جواب پس بدیم

میدونید بخاطر همین الان برای جذابیت کار داراست؛ موفقیت داراست و اصلا گذشته برای من هیچ اهمیتی نداره"

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «مونا بانکی پور»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?