ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  4522 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بیوگرافی مجتبی جباری

بیوگرافی مجتبی جباری

نام: مجتبی جباریتولد: 26 خرداد 1362زادگاه: رباط کریم، ایرانقد: 1٫82 مترنام مستعار: زیدان آسیاباشگاه کنونی:...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

نام: مجتبی جباری

تولد: 26 خرداد 1362

زادگاه: رباط کریم، ایران

قد: 1٫82 متر

نام مستعار: زیدان آسیا

باشگاه کنونی:  سپاهان اصفهان

شمارهٔ پیراهن: 8

پُست: هافبک

باشگاه‌های جوانان: راه آهن،استقلال تهران

سال‌ها باشگاه‌ها بازی :

1383-1384  ابومسلم   55 (7)
1392- 1384 استقلال  135 (26)
 1392 سپاهان

درباره مجتبی جباری

 مجتبی جباری از بازیکنان تیم ملی فوتبال و در رده باشگاهی برای سپاهان اصفهان بازی می کند. جباری تاکنون 28 بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است و موفق به زدن 3 گل شده است.مجتبی جباری به همراه آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری از استعدادهای پرورش یافته جوانان باشگاه استقلال تهران به شمار می روند که در لیگ 11 هر سه آنها باره دیگر در تیم بزرگسالان استقلال تهران به نقش آفرینی پرداختند.

جباری فوتبال را از جوانان راه آهن و زیرنظر سرمربی وقت آن شروع کرد. وی با بازیهای قابل قبولی که انجام داد توانست نظر احدی مربی وقت جوانان استقلال را به خود معطوف کند و راهی باشگاه استقلال شود.رشد جباری در فوتبال از همان سال آغاز شد. در پایان فصل و به دلیل مشمول بودن نظام وظیفه، وی برای گذراندن خدمت سربازی راهی تیم بزرگسالان ابومسلم خراسان شد. جباری در تیم ابومسلم توانست خود را به شهرت برساند و به تیم ملی دعوت شود.

در پایان فصل 83 -84 مجتبی جباری به تیم استقلال تهران بازگشت و در همان فصل به همراه استقلال قهرمان لیگبرتر فوتبال ایران شد. در پایان فصل 91-92 مجتبی جباری به دلیل اختلاف با امیر قلعه نویی و علی فتح الله زاده از باشگاه کنار گذاشته شد.و در حال حاضر در عضویت باشگاه سپاهان است.

مجتبی جباری به دلیل مصدومیت هایی در طول دوران فوتبال حرفه ای ملی و باشگاهی از میادین ورزشی به دور مانده است، و یکی از مهمترین مصدومیت های وی در اردوی سوئیس که تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات جام جهانی 2006 آماده می شد که منجر به مصدومیت وی در جریان یک دیدار دوستانه از ناحیه مینیسک خارجی زانوی پای راست شد و به همراه علیرضا نیکبخت واحدی که از ارکان اصلی تیم ملی برای حضور در جام جهانی محسوب می شد، به دلیل مصدومیت، این ریداد بزرگ ورزشی را از دست داد.
 افتخارات بدست آمده توسط مجتبی جباری

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 85-84 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در جام حذفی 87-1386 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 88-87 به همراه تیم استقلال تهران

نایب قهرمانی در جام حذفی 84-83 به همراه تیم ابومسلم خراسان

قهرمانی در جام حذفی 91-90 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 92-91 به همراه تیم استقلال تهران

 گفت و گو با مجتبی جباری

من همیشه دوست داشتم این اتفاق بیفتد.من همیشه در زندگی و همه کارهای خودم دوست دارم بهترین باشم.رفتن به یک تیم اروپایی همیشه هدف من بوده است و بله حق با شماست وقتش هست که لژیونر بشوم مجتبی جباری از خوبها و خیلی خوبهاست . بازیکنی که لذت از فوتبال را به ما هدیه می کند . او بعد از مدتها سکوت را می شکند و از مسائل مختلف می گوید . مسائلی که دغدغه فوتبال ماست ؛ همان چه که باعث شده جباری حالا در 31 سالگی فیکس تیم ملی باشد نه خیلی فبل تر که می توانست یک ستاره بزرگ در سطح بین المللی باشد . این مصاحبه را بخوانبد:

بازی سختی با کره داشتیم انتظار صعود از این تیم ملی داشتی؟

آره اما این سختی به نظرم از بازی با قطر شروع شد و انگیزه رفتنمان به جام جهانی هم بعد از همان بازی شروع شدیم.
قبل از بازی با قطر همه می دانستیم که کار خیلی سختی داریم.ما می دانستیم که اگر در بازی با قطر نتوانیم نتیجه بگیریم باید روزهای کابوس واری را تجربه کنیم.برای همین با تمام وجود به مصاف قطر رفتیم این استارت رفتن ما به جام جهانی از همان بازی با قطر بود که بعد از بردن آنها شروع شد.در بازی لبنان هم اگرچه 4تا زدیم.اما باور کنید استرس زیادی داشتیم و فشار زیادی را متحمل شدیم چرا که ما دیگر فرصتی برای اشتباه نداشتیم.در بازی با کره هم اگرچه شرایط سختی داشتیم اما خب ما توانستیم با انجام یک بازی منطقی این تیم را در خانه خودش شکست دهیم و به جام جهانی صعود کنیم.

ویترین افتخارات تو کامل شد حالا وقتش نیست به لژیونر شدن فکر کنی؟

من همیشه دوست داشتم این اتفاق بیفتد.من همیشه در زندگی و همه کارهای خودم دوست دارم بهترین باشم.رفتن به یک تیم اروپایی همیشه هدف من بوده است و بله حق با شماست وقتش هست که لژیونر بشوم اما باید یک انتخاب خوب انجام دهم و امیدوارم شرایط خوب و منحصر به فردی برای حضورم در یک تیم بزرگ به وجود بیاید.

حضور در جام جهانی؟

امسال می خواهم تلاش خیلی زیادی بکنم و باید با انجام تمرینات عالی و پر فشار خودم را برای این رویداد آماده کنم.
جام جهانی یک جای متفاوتی است و یک تورنمنت در کلاس بالا که فوتبالیستهای دنیا خودشان را در آن ویترین عرصه می کنند.من می خواهم با تلاش زیاد یک جام جهانی خوب را تجربه کنم و نمی خواهم فقط برای حضور به برزیل بروم.

و درباره استقلال؟

شرایط استقلال خیلی بد و به نوعی مسخره است.تیمی که قهرمان شده است و در جام باشگاه های آسیا نتیجه ای به این خوبی گرفته است هنوز پاداش هایش را که نگرفته که هیچ ، قرارداد های بازیکنان هم تسویه نشده و البته بدون مربی در حال تمرین است و هیچ چیز مشخص نیست.برای همینم پیشنهاداتم را بررسی کردم.اما میخواستم همین امسال به یک تیم عربی بروم.مدیربرنامه هایم در حال بررسی شرایط بود که در نهایت به سپاهان آمدم و  بر خلاف میلم از استقلال جدا شدم.

درباره جدایی ام باید بگویم که من بازیکن آزاد بودم.اما راستش حیفم می آمد از این تیم جدا بشوم.برای این تیم خیلی زحمت کشیدیم و با کمترین امکانات به موفقیت های بزرگی رسیدیم اما برخوردی که با ما شد خیلی آماتور بود و لیاقت این تیم به مراتب بیش از اینهاست.برخوردی که با استقلال شد کمی غیر منطقی است.چراکه این تیم نتایج خوبی گرفت و موفقیتهای خوبی به دست آورد.

پاداشی که برای صعود به جام جهانی در نظر گرفته شد ایده آل بود؟

واقعیتش این است که شادی بی وصف مردم آنقدر برای من شیرین بود که پاداشم را گرفتم.وقتی شادی مردم را در خیابانها تا نیمه شب می دیدم احساس خیلی خوبی داشتم که برایم از همه پاداشها با ارزشتر بود.البته جا دارد که از مسئولین هم تشکر کنم که بلافاصله پاداشها را دادند و مارا درک کردند.فشاری بی مانند روی ما بود و تلاش بی پایانی که ملی پوشان کرده بودند، خسته شان کرده بود . من به شخصه متشکر هستم.

مجتبی چرا برای اهالی مطبوعات ارتباط گرفتن با تو سخت است؟

من آدم گوشه گیری نیستم و همیشه دوست داشته ام اتفاقات خوب برای فوتبالمان رقم بخورد.اما برعکس ، همیشه اتفاقات بد بوده و روند کارها ایده آل نیست . من این چیزها را که می بینم به هم می ریزم ولی هم برای به هم نخوردن آرامش تیمی و تمرکز خودم سکوت می کردم همین…

اما تو آدمی نیستی که سکوت کنی هستی؟

نه نیستم.. اما وقتی گوش شنوایی وجود دارد چرا اعصاب خودم را خورد کنم.من دوست دارم وقتی حرف می زنم تاثیر گذار باشد.وقتی اتفاقی نمی افتد می بینم که بهتر است سکوت کنم.اگر سکوت کنم معنی اش این نیست که همه چیز خوب بوده است… نه ؛ برعکس..وضعیت به مراتب از سالهای قبل بدتر بوده است اما سکوت کردم تا روی باشگاه و تیم ملی تمرکز داشته باشم.به خدا اگر یک درصد اگر فکر می کردم تغییری صورت می گیرد حرفهای زیادی می زدم.

برای موفقیت در جام جهانی چه کنیم؟

از اینجا به بعد آبروی یک کشور در میان است.جام جهانی ویترین بزرگی است.البته آقای احمدی نژاد قول دادند که کمک کنند.ما اگر بخواهیم در جام جهانی موفق باشیم باید از همین الان بازی های خوب تدارکاتی داشته باشیم تا بتوانیم از نظر فنی بالا برویم.

درباره تمدیدقرارداد آقای کی روش چه نظری داری؟

خوشحالم که این شانس را داشتم با ایشان کار کنم و یاد بگیرم . چیزهایی که از کار مربیگری و نحوه ارتباط با بازیکنان از ایشان دیده ام فوق العاده بوده و امیدوارم بمانند .

نظر خود را درباره «بیوگرافی مجتبی جباری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی مجتبی جباری فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید