کد مطلب:  19344 
28 نظر
28 نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدلینگ و شرایط مدل شدن در ایران

مدلینگ و شرایط مدل شدن در ایران

مدلینگ و شرایط مدل شدن در ایران قوانین خاص خودش را دارد. اگر شما نیز قصد دارید یک مدل موفق ایرانی شوید، این مقاله از آسمونی را مطالعه کنید
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مدلینگ و شرایط مانکن شدن خانم ها و آقایان در ایران از زبان یک متخصص لباس. با پورتال آسمونی همراه باشید.

ضرورت آموزش مد و لباس ایرانی اسلامی از کودکی چیست؟

متاسفانه در کشور ایران گمان میکنند مد و مدلینگ یعنی عکاسی کردن و تنها ژست در جلوی دوربین گرفتن و یا نوعی عروسک سازی. اما به نظر من مد نوعی سبک زندگی است که این سبک زندگی شامل پوشش، رفتارهای غیرهنجار و صحیح در جامعه، ارتباطات اجتماعی و خانوادگی . راه رفتن ،نشستن ، برخوردهای صحیح با عموم جامعه ،نظم و انضباط و  ...که رشد اقتصادی و فرهنگی جامعه کمک میکن. بنابراین نتیجه میگیریم اگر کودکان ما از بچگی با این رسوم و اداب اشنا شوند ،دیگر ما کم افراد شرور و متخلف در جامعه خود میبینم. زیرا کودکمان را از بچگی به رفتارهای انسانی درست در جامعه سوق میدهیم. و قطعا در طی زمان  ادامه مسیر زندگی را برای او در جهت صحیح هموار میکنیم. البته این  آیتمها که در فوق ذکر شد تنها بخشی از علم گسترده مد و مدلینگ است.

مشخصات مطلوب پوشاک ایرانی اسلامی را چگونه می دانید؟ به نظر من مردمان هر کشور در فرهنگ پوشش کشورشان تاثیر به سزایی دارند. متاسفانه در کشور ایران که زمانی مهد مد بوده و زینت شاه قاجار با اراعه طرحهای مختلف در زمان خود فرهنگ مد را در کشور اورده بود اما طراحان ما هنوز به فگر یه طرح نو و همگانی برای کشکر عزیزمان نیستند و ما میبینیم که در هر  کشوری  پوشش ان کشور بیانگر پرچم ان کشور است و ان کشور را معرفی میکند . اعم از لباس هندی،افغانی ، وو ...اما در کشور ما متاسفانه با این همه تنوع پوششی از شمال و جنوب ..شرق و غرب و لباسهای کردی گرفته تا لباسهای سنتی شمال کشکور همگی و همگی بسیار دیدنی و شکلهای هندسی و رنگ امیزی متنوع باز ایران ما یه طرح کامل و جامع برای معرفی پرچم کشور عزیزمان ندارد و به ایده من این معضلی بزرگ در جامعع ما میبیاشد. و این را هم بگم که چون ما در کشور ایران زندگی میکنیم. بنابراین لازم است بر طبق مقررات و ضوابط کشوری عمل کرده و طراحان عزیز فقط در سبکهای مادست ( سبک کاملا پوشیده بطوریکه هیچ کدام از اعضای بدن نمایان نیست. برعکس کشورهای اورپایی و امریکای شرقی که سبک انها ریسی به نوعی باز و بدن نما است) طرحهای خود را اراعه بدهند. پس بهترین نوع پوشش و الگو لباس ایرانی اسلامی ما لباسهایی الهام گرفته از سبک ماد میباشد.

لباس در وهله اول در هر نگاه یک الزام برای نمود شخصیت است پوشش های غیر عرفی چه تاثیری در نگاه دارد؟ من همیشه میگویم پوشش عاملی قبل از کلام است. یعنی هنگام ورود شما به محلی قبل از شما پوشش شما سلام میکند!! پس پوششهای غیر متعارف و نادرست به نوعی در شخصیت شما برای طرف مقابلتان اثر منفی میگذارد و تاثیر روانی ان را خود شخص میبیند شاید در نوع رفتار مردم با او ،نگاه مردم به او،و حتی تاثیر شدید مخرب روانی بر روی خود شخص که گاهی به افسردگییهای شدید اینگونه افراد دپار میشوند. به ایده من عوض کردن صحیح پوشش در طول روز و یا هر روز با توجه به موقعیت کاری و مکانی باعث میشود شخص روحیه تازه پیدا کند و منزوی نشود و با دیدگاهی نو در جامعه زندگی جدیدی اغاز کند. خانواده به عنوان اولین الگو ی پوشش باید چه مواردی را لحاظ کند؟ خانواده یعنی عضو کوچکی از جامعه. طبیعتا وقتی یه جامعه رنگ و بوی تازه پوشش متعارف را به خود میگیرد که جز کوچکی از ان یعنی خانواده به ان جامعه عمل بپوشاند.نظر من این است که یک خانواده با یادگیری اصول و رفتارهای حرفه ای در مد و پوشش میتوانند تک تک اعضای خود را اعم از کودک و بزرگسال تربیت کند. و به انها الگوی پوشش درست در با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی ان کشور نشان دهد. حال ممکن است همگی خانواده در نوع پوشش و لایف استایل خود یکسان عمل نکنند این مهم نیست. مهم تفکر درست خانواده در نوع پوشس لباس ان خانواده است که به کل جامعه ضربه نزند. حتی این ناهماهنگی درنوع پوشش خانواده ها خوب است چرا که به طراحان ما در پیدایش یک اثر مشترک برای لباس ایرانی اسلامی کمک میکنند.

و با تلفیق این نوع پوششها میتوانند خلق اثری جدید برای کشورمان ایجاد نمایند. روانشناسی لباس چیست و لباس چه تاثیری بر روح و روان افراد دارد؟ برای پاسخ به این سوال اول لازم است مد و لباس را تعریف کنیم. پوشش که امری مهم می باشد میبایست با استفاده از علم روز دنیا و در قالب ایرانی اسلامی و در ترویج فرهنگ درست پوشی لباس برای همه سنین باشد. بالاخص کودکان و نوجوانان که با آشنایی فرهنگ درست پوشی خود مشوق خانواده ها خواهند شد. با توجه به مسئله مد و پوشش در کل دنیا و اهمیت آن، لذا بایست افراد جامعه را با تعلیم و تربیت درست به سمت یک هدف والا سوق داد. و آن چیزی نیست جز درست پوشی و پوشش صحیح. از جمله سلسه مراتب درست پوشی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آشنایی با تاریخچه پوشش و اشاره بر حجاب در ایرانیان قدیم و مباحث فلسفه پوشش زیبا که هیچ منافاتی با اصول اسلامی ندارد.
  • الگو برداری از کشورهای اسلامی مانند سوریه و مصر
  • مباحث جامعه شناسی که در ان مروری بر پوشش های محلی ایران است. در همه جای کشور تماما لباسهای پوشیده از نظر عرف اسلامی و زیبا از نظر جنس و رنگ وجود دارد.
  • اموزش به افراد جهت نمایش درست محصول ایران.
  • پر رنگ کردن هویت ایرانی اسلامی
  • اموزش طراحان لباس مدرن
  • اشنایی با سلیقه عموم برای ایجاد جهت مندی مناسب تحقیقاتی
  • ایجاد یک ارشیو تایید شده برای تولیدات تصکیری و صحنه ای مد و لباس و پوشش صحیح
: برای دریافت مشاوره درباره مدلینگ و شرایط مدل شدن در ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مدلینگ و شرایط مدل شدن در ایران» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید