کد مطلب:  7173 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چطور مدل شویم؟

چطور مدل شویم؟

مدلینگ مانند مشاغل دیگر، نیاز به استعدادها و توانمندی های مخصوصی دارد که باید حتما از قبل آن ها را بشناسید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مد و مدلینگ امروزه به عنوان یکی از جذاب‌ ترین و پردرآمدترین فعالیت‌های هنری و حرفه‌ای در دنیا به شمار می‌آید. میلیون‌ها تن از مردان و زنان جوان، رویای موفقیت در صنعت مد یا مدل شدن را در سر می‌پرورانند اما فقط تعداد کمی از آن‌ها دوره‌های مربوط به مد را به پایان می‌رسانند و در این راه هیجان‌آور و البته سخت، به موفقیت می‌رسند. برای اینکه بتوان در صنعت مد و مدلینگ به موفقیت رسید مراحلی وجود دارد که مهمترین آن‌ها را در این بخش آسمونی قرار داده ایم که به شرح زیر می‌ باشد.

علم مدلینگ را بیاموزید

مهمترین مرحله در هر حرفه‌ و شغلی، داشتن تحصیلات و علم کافی در آن حوزه می‌باشد. اگر در حال حاضر به این یقین رسیده‌ اید که می‌خواهید طراح مو یا آرایشگر در صنعت مد شوید، شما باید دوره‌های آرایش و زیبایی را بگذرانید. اما اگر علاقمند به طراحی لباس، فروش و بازاریابی یا دیگرحوضه‌های این تجارت هستید باید در مدرسه طراحی لباس و مد دوره ببینید یا حتی مدرک هنرهای زیبا داشته باشید.

روابط خود را بسازید

روابط عمومی خود را با یافتن یک یا دو دوست مجرب و مشاور در زمینه مد و پوشاک توسعه دهید. شبکه سازی در تجارت مهم است ولی در صنعت مد حیاتی است.

لباس برای موفقیت!

آراستگی و پوشش مناسب در صنعت مد ضروری است. هم‌چنانکه ظاهر شما تجلی توانایی حرفه‌ای شماست. فعالان صنعت مد در مطالعاتی چند در اینباره متذکر شده‌اند افرادی که در صنعت مد موفق هستند، به ظاهر و پوشش توجه بیشتری نشان می‌دهند.

تعهد، شرط اصلی صنعت مدلینگ

علاقمند و متعهد باشید. موفقیت به آسانی بدست نمی‌آید و نیازمند تلاش است. صنعت مد هم از این قاعده مستثنی نیست. پروفسور سوزان مارشال (Suzanne Marshall)، نتیجه تحقیقاتی در زمینه بازاریابی مد و مدیریت در سال 2001 را منتشر کرد که در یک جمله به شرح زیر است:

اجرای عملی، در این تجارت به انگیزه و هدفمندی بسیار بالای فردی نیازمند است.

صبور باشید

صبور باشید. تعداد بسیار کمی از مردم در صنعت مد شغل عالی پیدا می‌کنند. در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌ کنید، برای رسیدن به موفقیت مجبور به وقت گذاشتن و کسب تجربیات در ارتباط با شغلتان هستید. برنامه‌ ریزی کنید، اهداف را تعیین کرده و در جریان کارها باشید و هرگز عقب نشینی نکنید.

: برای دریافت مشاوره درباره چطور مدل شویم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چطور مدل شویم؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید