کد مطلب: 7349 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تبلت یا گوشی موبایل ؟

تبلت یا گوشی موبایل ؟

انتخاب بین این دو کالا ساده است و فقط کافی است به جیبتان نگاه کنید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

موبایل بخریم یا تبلت؟

انتخاب بین این دو کالا ساده است و فقط کافی است به جیبتان نگاه کنید، البته نه فقط به پول توی جیبتان بلکه باید به اندازه و سایز جیبتان هم نگاه کنید، چون ممکن است بنا به عادت دلتان بخواهد تبلت را داخل جیب بگذارید که این از هر جیبی برنمی‌آید! به هر حال می‌توانید با کارکردهای این دو نیز آشنا شوید و یکی را برگزینید.قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کرد که هنوز سر این موضوع که چه کسی ایده اولیه تبلت رایانه لوحی را داد، توافقی وجود ندارد؛ زیرا آی‌پد اولین تبلت تجاری در بازار برای نخستین بار هفتم بهمن 1388 27 ژانویه 2010 توسط استیو جابز مدیر فقید شرکت اپل معرفی شد و از اواخر مارس 2010 برای فروش به بازار عرضه شد، اما ‌سال 2007 در توصیفی که از اتاق کار بیل گیتس شده بود، گفتند که او از یک رایانه لوحی استفاده می‌کند و خیلی سال قبل‌تر در فیلم جنگ ستارگان هم مشاهده می‌شود که کاپیتان سفینه از یک رایانه لوحی استفاده می‌کند.

اما هرچه بود، ورود تجاری آی‌پد توانست معادلات بازار لپ‌تاپ و موبایل را تغییر دهد. استیو جابز در اولین رونمایی از آی‌پد گفت: امروزه همه لپ‌تاپ استفاده می‌کنند و همچنین از گوشی‌های هوشمند مثل آیفون بهره می‌برند، اما حالا به چیزی مابین این دو وسیله نیاز است، یعنی آی‌پد را به عنوان واسطه و میانگین لپ‌تاپ و موبایل معرفی کرد.

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «تبلت یا گوشی موبایل ؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?