کد مطلب:  4346 
7 نظر
7 نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
15 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید

15 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید

اشتباهاتی ساده و بدیهی که باعث می شود شغلتان را از دست بدهید
زمان مطالعه: 4 دقیقه

وضعیت نابه سامان اقتصادی کشور و کمبود کار عامل مهمی برای حفظ شغل است، اما اشتباهاتی ساده و گاهاً بدیهی باعث از دست دادن بهترین جایگاه های شغلی نیز می شوند، چرا که اکثر پرسنل و کارمندان با این دید شغل خود را آغاز می‌کنند که هرگز قرار نیست کار خود را از دست بدهند یا اخراج شوند، این موارد بیشتر در افراد تازه کار یا افرادیکه سابقه حضور در مجموعه های معتبر را نداشته اند پیش خواهد آمد، اما باید در نظر داشت به طور کل اخراج از محل کار تقدیری است که انتظار کارمندان نالایق با هر سمت، تخصص و مدت زمان همکاری خواهد بود.

با آسمونی همراه باشید تا با اصولی ترین ملاحظات محل کار که می بایست به آنها دقت نموده آشنا شوید:


15- دروغ نوشتن در فرم درخواست کار یا رزومه کاری
از ابتدا حقیقت را بگویید زیرا شما مسئول تمام اطلاعاتی خواهید بود که در فرم یا رزومه خود می‌نویسید و کارفرمای شما آن ها را چک خواهد کرد. معمولاً پیشینه آموزشی با یک ماه پس از استخدام چک می شود و خودش را نشان می دهد، لذا از بیان موارد غیر واقعی پرهیز کنید و از بیان حقیقت هراس نداشته باشید.

14- پشت سر دیگران غیبت کردن
شما هرگز نمی‌دانید چه کسی در حال گوش کردن به حرف شماست، به قولی دیوار موش داره و موش هم گوش. لذا بهترین کار این است که هرگز چیزهایی را که می شنوید تکرار نکنید، که این شایعات هزینه سنگینی برای شما دارد، که آن عدم اطمینان افراد نسبت به شما یعنی به کار شما می شود.

13- بیش از حد با تلفن شخصی صحبت کردن
هرگز ساعت کاری خود را صرف موبایل یا تلفن‌های شخصی نکنید چون از عوامل اصلی اخراج افراد می‌باشد.

12- جستجو کردن در اینترنت بیش از اندازه
صرف کردن زمان کاری خود در اینترنت (به جز موارد کاری) دانلود کردن، چک کردن وب سایت های مورد علاقه، امور شخصی اینترنتی، ایمیل شخصی و شبکه های اجتماعی و چت در محل کار اکیداً ممنوع است. چرا که می تواند دلیلی برای اخراج شما باشد.

11- حد اعتدال بین روابط خود و مدیریت
ایجاد روابط دوستانه با مدیریت در محیط کار از اهمیت بالایی برخوردار است، اما دقت داشته باشید که حد ارتباط را کنترل کنید، در غیر این‌صورت نزدیکی بیش از حد و کنترل نکردن روابط می‌تواند باعث دلزدگی مدیر و قطع همکاری با شما شود.

10- آمار و ارقام را دوباره چک کنید
اگر با آمار و ارقام و حسابداری سر و کار دارید، دقت خود را دو چندان کنید. یک صفر بی‌ارزش می‌تواند در ماندگار بودن یا نبودن شما تاثیرگذار باشد.

14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید


9- همکاری با سایر کارمندان
برای این که کار خود را به نحو احسن انجام دهید، شما نیاز به همکاری، حمایت و حسن نیت افراد دور و بر خود دارید. اگر این چیزها را ندارید، شما احتمالاً یک شخص موثر نخواهید بود. دوری کردن از کسانی که با آن ها کار می کنید، یا عدم کار تیمی، می تواند باعث جایگزینی شما با افراد دیگری که با آن ها خوب کار کنند شود.

8- اشتباه و خطای خود را بپذیرید
مسئولیت شغل خود را به عهده بگیرید.اگر اشتباهی می‌کنید، آن را قبول کنید و سعی نکنید که آن را بپوشانید یا با توضیحات بی ربط وضع را بدتر کنید یا کسی دیگر را مسئول اشتباه خود بدانید.

7- ارزش برای ساعت کاری
برای شروع زمان کاری خود ارزش قائل نبودن و درخواست مرخصی های مکرر و یا عدم حضور بدون هماهنگی یا درخواست مرخصی، و از همه بدتر اطلاع نداشتن همکاران مرتبط از روند کار شما در دوران مرخصی، که این امر منجر به تویق انداخته شدن کارها شده، و باعث کم شدن اعتماد مجموعه کاری به شما می شود.

6- سرباز زدن و درست انجام ندادن مسئولیت
افرادی که همیشه در پذیرفتن مسئولیت های جدید مشتاق هستند، از ارزش خاص تری در شرکت یا سازمان برخوردارند تا افرادی که مدام از مسئولیت های خود گله مند هستند و یا حتی نمی توانند مسئولیت خود را به طور کامل درست انجام دهند.

5- دخالت غیر مرتبط در امور
مسلماً شرح وظایف خصوصی و عمومی شما در محیط کاری مشخص است و با آنها آشنایی دارید، اما اگر نسبت به اظهار نظر و دخالت در اموری که در آنها تسلط ندارید اقدام کنید و یا در کار سایر همکاران خود در شرکت دخالت کنید، مسلماً این قضیه باعث ابراز ناراحتی آنها خواهد شد و این خود عامل بد گمان شدن مدیرتان به شما می شود.

4- رعایت گفتار و کردار مناسب
اگر نسبت به رعایت ادب و احترام در محیط کار دقت کافی را نداشته باشید (چه نسبت به مدیریت، همکاران و یا در برخورد با مشتریان) باید منتظر اخراج احتمالی خود از محل کارتان باشید.

3- دانستن جایگاه شغلی و شرح وظایف
می بایست به تعریف شغلی، شرح وظایف و مبلغ حقوق خود آگاه باشید، (معمولاً همه آنها در زمان عقد قرارداد کاری ذکر و بیان می شوند)، اگر با آنها آشنایی ندارید حتما از مافوق خود این موارد را جویا شوید، همچنین در نظر داشته باشید انتظارات بی مورد یا عدم توجه به شرح وظایف جایگاه شغلی شما را به خطر می اندازد.

2- حفظ موارد تحویلی
اگر به شما وسایل و فایل های کامپیوتری، اسناد و مدارک، پول و حساب های بانکی و یا هر چیز دیگری تحویل شده، در نگهداری از آنها و به طور کل حفظ اطلاعات و حریم خصوصی محل کار دقت بسیار داشته باشید. چرا که در غیر اینصورت گزینه خروج آنی از محل کارتان خواهید بود.

1- صداقت
یکی از موارد مهم در محل کار، رو راست بودن و صداقت شماست، مطمئناً دروغ گویی در هر مسئله ای از دید مدیران ارشد شما پنهان نخواهد ماند، عدم صداقت شما باعث دلزدگی و گاهاً باعث اخراج فوری شما خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره 15 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «15 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید