کد مطلب: 4346 درج نظر
14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید

14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید

وضعیت اقتصادی نامناسب و کمبود کار عامل مهمی برای حفظ شغل است، اما اشتباهاتی ساده باعث از دست دادن بهترین...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وضعیت اقتصادی نامناسب و کمبود کار عامل مهمی برای حفظ شغل است، اما اشتباهاتی ساده باعث از دست دادن بهترین جایگاه های شغلی نیز می شود، چرا که اکثر کارمندان با این تفکر کار خود را آغاز می‌کنند که هرگز قرار نیست کار خود را از دست بدهند یا اخراج شوند، در واقع این یک تقدیری است که برای کارمندان نالایق اتفاق می افتد.

با آسمونی همراه باشید تا با اصولی ترین ملاحظات محل کار که می بایست به آنها دقت نموده آشنا شوید:

1- دروغ نوشتن در فرم درخواست کار یا رزومه کاری

از ابتدا حقیقت را بگویید زیرا شما مسئول تمام اطلاعاتی خواهید بود که در فرم خود می‌نویسید و کارفرمای شما آن ها را چک خواهد کرد. معمولاً پیشینه آموزشی با یک ماه پس از استخدام چک می شود و خودش را نشان می دهد.

2- پشت سر دیگران غیبت کردن

شما هرگز نمی‌دانید چه کسی در حال گوش کردن به حرف شما است، به قولی دیوار موش دارد و موش گوش. لذا بهترین کار این است که هرگز چیزهایی را که می شنوید تکرار نکنید که این شایعات هزینه سنگینی برای شما دارد که آن عدم اطمینان افراد نسبت به شما یعنی به کار شما می شود.

3- بیش از حد با تلفن شخصی صحبت کردن

هرگز ساعت کاری خود را صرف موبایل یا تلفن‌های شخصی نکنید چون از عوامل اصلی اخراج افراد می‌باشد.

4- جستجو کردن در اینترنت بیش از اندازه

صرف کردن زمان کاری خود در اینترنت (به جز موارد کاری) دانلود کردن، چک کردن وب سایت های مورد علاقه، ایمیل شخصی و شبکه های اجتماعی و چت در محل کار اکیداً ممنوع است. چرا که می تواند دلیلی برای اخراج شما باشد.

5- حد اعتدال بین روابط خود و مدیریت

ایجاد روابط دوستانه با مدیریت در محیط کار از اهمیت بالایی برخوردار است اما دقت داشته باشید که حد ارتباط را کنترل کنید در غیر این‌صورت نزدیکی بیش از حد و کنترل نکردن روابط می‌تواند باعث دلزدگی مدیر و اخراج شما شود.

6- آمار و ارقام را دوباره چک کنید

اگر با آمار و ارقام سروکار دارید، دقت خود را دو چندان کنید. یک صفر بی‌ارزش می‌تواند در ماندگار بودن یا اخراج شما تاثیرگذار باشد.

14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید
14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید


7- همکاری با سایر همکاران

برای این که کار خود را به نحو احسن انجام دهید، شما نیاز به همکاری، حمایت و حسن نیت افراد دور و بر خود دارید. اگر این چیزها را ندارید، شما احتمالاً یک شخص موثر نخواهید شد. دوری کردن از کسانی که با آن ها کار می کنید می تواند باعث جایگزینی شما با افراد دیگری که با آن ها خوب کار کنند شود.

8- اشتباه و خطای خود را بپذیرید

مسئولیت شغل خود را به عهده بگیرید.اگر اشتباهی می‌کنید، آن را قبول کنید و سعی نکنید که آن را بپوشانید یا با توضیحات بی ربط وضع را بدتر کنید یا کسی دیگر را مسئول اشتباه خود بدانید.

9- ارزش برای ساعت کاری

برا ی شروع زمان کاری خود ارزش قائل نبودن و درخوست مرخصی های مکرر و یا عدم حضور بدون درخواست مشتری و از همه بدتر اطلاع نداشتن سایر همکاران از روند کار شما در دوران مرخصی، که این مرخصی منجر به تویق انداخته شدن کارها می شود.

10- سرباز زدن و درست انجام ندادن مسئولیت

افرادی که همیشه در پذیرفتن مسئولیت های جدید مشتاق هستند از ارزش خاص تری در شرکت یا سازمان برخوردارند تا افرادی که مدام از مسئولیت های خود گله مند و یا حتی نمی توانند مسئولیت خود را به طور کامل درست انجام دهند.

11- دخالت غیر مرتبط در امور

مسلماً شرح وظایف شما در محیط کاری مشخص است و با آنها آشنایی دارید، اما اگر نسبت به اظهار نظر و دخالت در اموری که در آنها تسلط ندارید اقدام کنید و یا در کار سایر همکاران خود در شرکت دخالت کنید، مسلماً این قضیه باعث ابراز ناراحتی آنها خواهد شد و این خود عامل بد گمان شدن مدیرتان به شما می شود.

12- رعایت گفتار و کردار مناسب

اگر نسبت به رعایت ادب و احترام در محیط کار دقت کافی را نداشته باشید (چه نسبت به مدیریت، چه نسبت به سایر همکاران و چه در برخورد با مشتریان) باید منتظر اخراج احتمالی خود از محل کارتان باشید.

13- دانستن جایگاه شغلی

می بایست به تعریف شغلی، شرح وظایف و مبلغ حقوق خود آگاه باشید (معمولاً همه آنها در زمان عقد قرارداد کاری ذکر و بیان می شوند) انتظارات بی مورد جایگاه شغلی شما را به خطر می اندازد.

14- حفظ موارد تحویلی

اگر به شما وسایل و فایل های کامپیوتری، اسناد و مدارک، پول و حساب های بانکی و یا هر چیز دیگری تحویل شده، در نگهداری از آنها و به طور کل حفظ اطلاعات و حریم خصوصی محل کار دقت بسیار داشته باشید. چرا که در غیر اینصورت گزینه خروج آنی از محل کارتان خواهید بود.
: برای دریافت مشاوره درباره 14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

CEO of ASEMOONI ltd
سردبیر پورتال آسمونی
فعال حوزه فناوری اطلاعات

instagram.com/zanganehsaeed

نظر خود را درباره «14 اشتباه ساده برای آنکه از محل کار اخراج شوید» در کادر زیر بنویسید :

2 * 9 = ?