مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  33885 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

بیوگرافی میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزه ؛ بهترین گلزن تاریخ جام جهانی، نجار آرامی که ستاره مانشافت شد.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نام و نام خانوادگی میروسلاو کلوزه (Miroslav Klose)
تاریخ تولد 9 ژوئن 1978
محل تولد اوپوله - لهستان
حرفه بازیکن فوتبال
پست مهاجم

درباره میروسلاو کلوزه

مردی بی‌حاشیه، آرام و عاشق پینگ پنگ و تنیس. خودش می‌گوید بهترین خصوصیتش بردباری است. مردی مسلط به چهار زبان آلمانی، فرانسوی، لهستانی و انگلیسی. مردی که از 17 سالگی تا 27 سالگی 10 بار دچار شکستگی بینی در فوتبال شد. مردی که داشتن فرزند را شیرین‌ترین اتفاق دنیا می‌داند.

بیوگرافی میروسلاو کلوزه
میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزه ، یک مهاجم 23 ساله 

در آوریل 2000، در رقابت‌های بوندس لیگا، کایزرسلاترن از جوانی 23 ساله در ترکیب خود استفاده کرد. میروسلاو کلوزه (Miroslav Klose) متولد 9 ژوئن 1978 در اوپوله لهستان بود و در سال 1999 پیراهن تیم دوم کایزرسلاترن را به تن کرد. برای فوتبالیستی که در 22 سالگی هنوز هیچ مسابقه ای در بوندس لیگا برگزار کرده بود، نمی شد آینده چندان درخشانی را متصور بود. یک فروارد 184 سانتی متری که طی دو سال حضور در تیم دوم کایزرسلاترن موفق شد در 50 بازی 26 گل برای این تیم به ثمر برساند. میرو در همان روزها پیراهن تیم اصلی کایزرسلاترن را هم به تن کرد و ناگهان روند درخشان زندگی ورزشی وی آغاز شد. روندی صعودی که قرار بود او را صاحب رکوردهایی بزرگ در تاریخ فوتبال سازد. با این وجود در آغاز کار کمتر کسی فکر می کرد که میرو بتواند سوابق درخشان خانواده خود را در ورزش تکرار کند.  

میروسلاو کلوزه و خانواده‌ای ورزشکار 

یوزف، پدر میروسلاو، متولد 3 اکتبر 1947 در لهستان بود. بازیکن سابق تیم‌های اودرا اوپول لهستان و اوسر فرانسه در سال تولد فرزندش راهی لیگ 2 فرانسه شد و سرانجام پس از دو سال با اوسر به لیگ 1 فرانسه صعود کرد. 14 بازی و دو گل، آمار این بازیکن در لیگ یک بود. مادر میروسلاو هم یک هندبالیست بزرگ در تیم ملی لهستان بود. باربارا یز در 82 بازی ملی دروازه‌بانی تیم ملی هندبال کشورش را بر عهده داشت.

miroslav-klose
میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزه و زندگی در آلمان

در سال 1981 خانواده کلوزه برای همیشه کشور کمونیست لهستان را ترک کردند و پس از اقامت در فرانسه، در 1987 به کوسل آلمان نقل مکان کردند. در ابتدای اقامت در آلمان، آن‌ها حتی نام خانوادگی خود را تغییر دادند اما کمی پس از سکنی گزیدن در آلمان پدر میروسلاو دوباره نام خود را به کلوزه برگرداند. این نام خانوادگی، نام فامیل پدر بزرگ میروسلاو بود. اروین کلوزه که در سال 1910 در سیلسیای جنوبی متولد شده بود و یک آلمانی اصیل بود.  

میروسلاو کلوزه ، عاشق نجاری، ارتفاع و سکوت

«من به این خاطر نجار شدم که از بلندی نمی‌ترسیدم. وقتی روی پاهایم در ارتفاعات بلند مثل شیروانی‌ها می‌ایستم احساس امنیت می‌کنم.» این ها صحبت‌های کلوزه است؛ صحبت‌هایی که نشان می‌دهد چرا او به نجاری روی آورد. بعدها در منطقه بلاباخ هم یک خانه زیبا و بزرگ برای خود تهیه کرد. در این‌باره چنین گفت: « من از زندگی در محیطی آرام و ساکت در خارج از شهر لذت می‌برم.» اما زندگی فوتبالی چندان فرصتی برای آرامش به او نداد.

بیوگرافی میروسلاو کلوزه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزه و کفش نقره جام جهانی

میروسلاو کلوزه در سال 2001 در هفت بازی ملی دو گل به ثمر رساند اما آمار او در سال 2002 فوق‌العاده بود؛ 17 بازی و 12 گل برای مانشافت. در اولین بازی آلمان در جام جهانی 2002 او گل‌های اول، دوم و پنجم تیم خود را با ضربه سر به ثمر رساند تا پس از توماس اسکورای (از چکسلواکی) دومین بازیکن تاریخ شود که در یک مسابقه جام جهانی با سر هت تریک کرده است. دو گل بعدی او مقابل ایرلند جنوبی و کامرون هم با ضربه سر زده شد و کلوزه رکورد پنج گل با ضربه سر را از آن خود کرد. در پایان مسابقات هم او دومین گلزن برتر جام جهانی شد و برنده کفش نقره جام؛ آلمان هم به عنوان نایب‌قهرمانی جام جهانی دست یافت.  

دوقلوهای میروسلاو کلوزه

در روز 30 ژانویه 2005 وردربرمن با هانزاروستوک مسابقه داشت. مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به سود یاران کلوزه جریان داشت. همسرش سیلویا در جایگاه ویژه استادیوم نشسته بود و او را تشویق می‌کرد ولی در اواسط نیمه اول دریافت که وضعیت بحرانی است. اطرافیان بلافاصله او را به بیمارستان رساندند. میروسلاو در فاصله بین دو نیمه موضوع را فهمید ولی مجبور بود تا آخر بازی در استادیوم بماند. سرانجام در پایان مسابقه میرو به بیمارستان یوزف رسید. جایی که بازیکنانی چون رودی فولر و مارکو بوده در آن متولد شده‌اند. کلوزه هم در این بیمارستان صاحب دو فرزند دوقلو شد که نام‌هایشان را لوآن و نوآ گذاشتند.

miroslav-klose
میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزه ، چهار سال انتظار

کلوزه در سال‌های 2004 تا 2007 در برمن بود و در 89 بازی 53 گل برای این تیم به ثمر رساند تا بایرن او را به خدمت گیرد، جایی که میرو بیشتر یک نیمکت‌نشین بود و طی چهار سال در 98 بازی تنها 24 بار برای این تیم گلزنی کرد. در خلال این سال‌ها آمار او در تیم ملی به شکل حیرت‌انگیزی هر چهار سال یک بار به اوج می‌رسید. او که پس از جام جهانی 2002 طی 16 بازی ملی تنها پنج گل زده بود، در سال 2006 در 17 بازی ملی 13 گل زد از جمله پنج گل در جام جهانی تا این بار توپ طلای جام جهانی 2006 به او برسد. چهار سال بعد هم شرایط مشابهی اتفاق افتاد. کلوزه در سال 2010 موفق شد در 12 بازی 10 گل به ثمر برساند. چهار گلی که او در جام جهانی به ثمر رساند او را به رکورد 14 گل گرد مولر رساند و رکورد رونالدوی برزیلی هم در آستانه شکستن قرار گرفت. اما مقدر بود که کلوزه برای این رکورد شکنی چهار سال انتظار بکشد. شاید اگر او در بازی با صربستان اخراج نمی‌شد و در بازی رده‌بندی به دلیل سرماخوردگی از ترکیب کنار گذاشته نمی‌شد این رکورد در سال 2010 شکسته می‌شد.

بیوگرافی میروسلاو کلوزه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزه ، گلزنی و قهرمانی در برزیل

دو گل پایانی میرو در تیم ملی، همه رکوردهای ممکن را جابه‌جا کرد. با دو گل او به غنا و برزیل، او به رکورد دست‌نیافتنی 16 گل در جام جهانی رسید. میروسلاو کلوزه همچنین تنها بازیکنی شد که چهار بار طعم حضور در نیمه‌نهایی جام جهانی را چشیده است. 137 بازی ملی و 71 گل، او را به بهترین گلزن تاریخ ملی ژرمن‌ها بدل ساخت و سرانجام ستاره خط حمله آلمان با قهرمانی جام جهانی از تیم ملی کناره گرفت. دو سال بعد، وی با پیراهن لاتزیو از فوتبال خداحافظی کرد. یک بار از او پرسیدند: خودت را لهستانی می‌دانی یا آلمانی؟ میرو گفت: مهم نیست که متعلق به کجا باشی. مهم این است که بهترین باشی. من یک اروپایی هستم. 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی میروسلاو کلوزه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی میروسلاو کلوزه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید