کد مطلب:  33885 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

بیوگرافی میروسلاو کلوزه

میروسلاو کلوزهمیروسلاو کلوزه ؛ بهترین گلزن تاریخ جام جهانی /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعینجار آرامی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

میروسلاو کلوزه ؛ بهترین گلزن تاریخ جام جهانی /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

نجار آرامی که ستاره مانشافت شد

  مردی بی حاشیه، آرام و عاشق پینگ پنگ و تنیس. خودش می گوید بهترین خصوصیت وی بردباری است. مردی مسلط به چهار زبان آلمانی، فرانسوی، لهستانی و انگلیسی. مردی که از 17 سالگی تا 27 سالگی 10 بار دچار شکستگی بینی در فوتبال شد. مردی که داشتن فرزند را شیرین ترین اتفاق دنیا می داند.

بیوگرافی میروسلاو کلوزه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

یک مهاجم 23 ساله

به گزارش آسمونی ، آوریل 2000، در رقابت های بوندس لیگا کایزرسلاترن از جوانی 23 ساله در ترکیب خود استفاده کرد. میروسلاو کلوزه متولد 9 ژوئن 1978 در اوپوله لهستان بود و در سال 1999 پیراهن تیم دوم کایزرسلاترن را به تن کرد. برای فوتبالیستی که در 22 سالگی هنوز هیچ مسابقه ای در بوندس لیگا برگزار کرده بود، نمی شد آینده چندان درخشانی را متصور بود. یک فروارد 184 سانتی متری که طی دو سال حضور در تیم دوم کایزرسلاترن موفق شد در 50 بازی 26 گل برای این تیم به ثمر برساند. میرو در همان روزها پیراهن تیم اصلی کایزرسلاترن را هم به تن کرد و ناگهان روند درخشان زندگی ورزشی وی آغاز شد. روندی صعودی که قرار بود او را صاحب رکوردهایی بزرگ در تاریخ فوتبال سازد. با این وجود در آغاز کار کمتر کسی فکر می کرد که میرو بتواند سوابق درخشان خانواده خود را در ورزش تکرار کند.  

خانواده ای ورزشکار

به گزارش آسمونی ، یوزف پدر میروسلاو متولد 3 اکتبر 1947 در لهستان بود. بازیکن سابق تیم های اودرا اوپول لهستان و اوسر فرانسه در سال تولد فرزندش راهی لیگ 2 فرانسه شد و سرانجام پس از دو سال با اوسر به لیگ 1 فرانسه صعود کرد. 14 بازی و 2 گل، آمار این بازیکن در لیگ یک بود. مادر میروسلاو هم یک هندبالیست بزرگ در تیم ملی لهستان بود. باربارا یز در 82 بازی ملی دروازه بانی تیم ملی هندبال کشورش را برعهده داشت.

miroslav-klose
miroslav-klose

زندگی در آلمان

به گزارش آسمونی ، در سال 1981 خانواده کلوزه برای همیشه کشور کمونیست لهستان را ترک کردند و پس از اقامت در فرانسه، در 1987 به کوسل آلمان نقل مکان کردند. در ابتدای اقامت در آلمان، آن ها حتی نام خانوادگی خود را تغییر دادند اما کمی پس از سکنی گزیدن در آلمان پدر میروسلاو دوباره نام خود را به کلوزه برگرداند. این نام خانوادگی، نام فامیل پدر بزرگ میروسلاو بود. اروین کلوزه که در سال 1910 در سیلسیای جنوبی متولد شده بود و یک آلمانی اصیل بود.  

عاشق نجاری، ارتفاع و سکوت

« من به این خاطر نجار شدم که از بلندی نمی‌ترسیدم. وقتی روی پاهایم در ارتفاعات بلند مثل شیروانی‌ها می‌ایستم احساس امنیت می‌کنم.» این ها صحبت هی کلوزه است؛ صحبت هایی که نشان می دهد چرا او به نجاری روی آورد. بعدها در منطقه بلاباخ هم یک خانه زیبا و بزرگ برای خود تهیه کرد. در این باره چنین گفت:« من از زندگی در محیطی آرام و ساکت در خارج از شهر لذت می‌برم.» اما زندگی فوتبالی چندان فرصتی برای آرامش به او نداد.

بیوگرافی میروسلاو کلوزه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

کفش نقره جام جهانی

میرو در سال 2001 در 7 بازی ملی 2 گل به ثمر رساند اما آمار او در سال 2002 فوق العاده بود. 17 بازی و 12 گل برای مانشافت. به گزارش آسمونی ، در اولین بازی آلمان در جام جهانی 2002 او گلهای اول، دوم و پنجم تیم خود را با ضربه سر به ثمر رساند تا پس از توماس اسکورای( از چکسلواکی) دومین بازیکن تاریخ شود که در یک مسابقه جام جهانی با سر هت تریک کرده است. دو گل بعدی او مقابل ایرلند جنوبی و کامرون هم با ضربه سر زده شد و کلوزه رکورد 5 گل با ضربه سر را از آن خود کرد. در پایان مسابقات هم او دومین گلزن برتر جام جهانی شد و برنده کفش نقره جام؛ آلمان هم به عنوان نایب قهرمانی جام جهانی دست یافت.  

دوقلوهای کلوزه

به گزارش آسمونی ، در روز 30 ژاانویه 2005 وردبرمن با هانزاروستوک مسابقه داشت. مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به سود یاران کلوزه جریان داشت. همسرش سیلویا در جایگاه ویژه استادیوم نشسته بود و همسرش را تشویق می‌کرد ولی در اواسط نیمه اول دریافت که وضعیت بحرانی است. اطرافیان بلافاصله او را به بیمارستان رساندند.میروسلاو در فاصله بین دو نیمه موضوع را فهمید ولی مجبور بود تا آخر بازی در استادیوم بماند. سرانجام در پایان مسابقه میرو به بیمارستان یوزف رسید. جایی که بازیکنانی چون رودی فولر و مارکو بوده در آن متولد شده اند. کلوزه هم در این بیمارستان صاحب دو فرزند دوقلو شد که نام هایشان را لوآن و نوآ گذاشتند.

miroslav-klose
miroslav-klose

چهار سال انتظار

کلوزه در سالهای 2004 تا 2007 در برمن بود و در 89 بازی 53 گل برای این تیم به ثمر رساند تا بایرن او را به خدمت گیرد. جایی که میرو بیشتر یک نیمکت نشین بود و طی چهار سال در 98 بازی تنها 24 بار برای این تیم گلزنی کرد. در خلال این سالها آمار او در تیم ملی به شکل حیرت انگیزی هر چهار سال یک بار به اوج می رسید. به گزارش آسمونی ، او که پس از جام جهانی 2002 طی 16 بازی ملی تنها 5 گل زده بود، در سال 2006 در 17 بازی ملی 13 گل زد از جمله 5 گل در جام جهانی تا این بار توپ طلای جام جهانی 2006 به وی برسد. چهار سال بعد هم شرایط مشابهی اتفاق افتاد. کلوزه در سال 2010 موفق شد در 12 بازی 10 گل به ثمر برساند. 4 گلی که او در جام جهانی به ثمر رساند او را به رکورد 14 گل گرد مولر رساند و رکورد رونالدوی برزیلی هم در آستانه شکستن قرار گرفت. اما مقدر بود که کلوزه برای این رکورد شکنی 4 سال انتظار بکشد. شاید اگر او در بازی با صربستان اخراج نمی شد و در بازی رده بندی به دلیل سرماخوردگی از ترکیب کنار گذاشته نمی شد این رکورد در سال 2010 شکسته می شد اما...

بیوگرافی میروسلاو کلوزه
بیوگرافی میروسلاو کلوزه

گلزنی و قهرمانی در برزیل

به گزارش آسمونی ، دو گل پایانی میرو در تیم ملی، همه رکوردهای ممکن را جابه جا کرد. با دو گل او به غنا و برزیل، او به رکورد دست نیافتنی 16 گل در جام جهانی رسید. میرو همچنین تنها بازیکنی شد که 4 بار طعم حضور در نیمه نهایی جام جهانی را چشیده است. 137 بازی ملی و 71 گل، او را به بهترین گلزن تاریخ ملی ژرمن ها بدل ساخت و سرانجام ستاره خط حمله آلمان با قهرمانی جام جهانی از تیم ملی کناره گرفت. دو سال بعد، وی با پیراهن لاتزیو از فوتبال خداحافظی کرد. یک بار از او پرسیدند: خودت را لهستانی می دانی یا المانی؟ میرو گفت:مهم نیست که متعلق به کجا باشی. مهم این است که بهترین باشی. من یک اروپایی هستم. 

نظر خود را درباره «بیوگرافی میروسلاو کلوزه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید