کد مطلب:  48179 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی

واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی

سخنگوی وزارت خارجه ایران با تبریک به مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: امیدواریم گروسی با بی طرفی و حرفه ای گری‌ به وظایف خطیر خود عمل کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی
واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی
واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی - Ministry of Foreign Affairs response to Grossi's election

به گزارش آسمونی : سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تبریک انتخاب «رافائل گروسی» به عنوان مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی، برای وی در این مسؤولیت خطیر آرزوی توفیق کرد.

سید عباس موسوی با اشاره به نقش بسیار حساس و مهمی که کشورهای عضو این نهاد در حوزه خلع سلاح و عدم اشاعه هسته ای و نیز توسعه همکاریهای صلح آمیز هسته ای بر دوش آژانس بین المللی انرژی اتمی نهاده اند، ابراز امیدواری کرد که این نهاد بین المللی در دوره مسؤولیت آقای گروسی در نهایت بی طرفی و حرفه ای گری‌ به وظایف و مامور یت های بین المللی خطیر خود عمل کند.

موسوی با تاکید بر نقش منحصر به فرد آژانس در ارتباط با جنبه های هسته ای برجام، و نیز اهمیت این نهاد در حوزه همکاری های هسته ای صلح آمیز کشورمان با سایر کشورهای عضو، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده حفظ و گسترش تعامل و همکاری سازنده توام با حسن نیت و احترام متقابل با آژانس بر مبنای دقت حرفه ای و بیطرفی این نهاد است.

رافائل گروسی نماینده آرژانتین در آژانس از سوی شورای حکام این نهاد به عنوان ششمین مدیرکل و جایگزین یوکیا آمانو مدیرکل فقید این سازمان انتخاب شد.

پیش از این نیز کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس به انتخاب گروسی واکنش نشان داده بود.

: برای دریافت مشاوره درباره واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «واکنش وزارت امور خارجه به انتخاب گروسی» در کادر زیر بنویسید :

4 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید