کد مطلب:  41328 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیشنهاد آموزش‌وپرورش برای تغییر زمان امتحانات نهایی

پیشنهاد آموزش‌وپرورش برای تغییر زمان امتحانات نهایی

به گزارش آسمونی:سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد داده‌ایم تا زمان امتحانات...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پیشنهاد آموزش‌وپرورش برای تغییر زمان امتحانات نهایی
پیشنهاد آموزش‌وپرورش برای تغییر زمان امتحانات نهایی

به گزارش آسمونی:سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد داده‌ایم تا زمان امتحانات نهایی به نیمه اردیبهشت منتقل شود تا فرصت کافی برای تولید سوابق تحصیلی داشته باشیم.

عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در اردوگاه شهید باهنر تهران درباره گلایه‌های دانش‌آموزان پایه دوازدهم برای کنکور، اظهار کرد: هماکنون سابقه تحصیلی فقط در پایه دوازدهم اعمال می‌شود و دیگر در پایه‌های دهم  و یازدهم سابقه تحصیلی تولید نمی‌شود.

وی افزود: در نظام قبلی سابقه تحصیلی متمرکز در پایه سوم دبیرستان بود و چهار درس پیش‌دانشگاهی تأثیر 5 درصدی داشتند یعنی 25 درصد سوابق تحصیلی در پایه سوم متوسطه و 5 درصد در پیش‌دانشگاهی بود.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه گفت: در نظام قبلی فرصت یک ساله‌ داشتیم تا سابقه تحصیلی تولید کنیم یعنی یکسال قبل از شرکت داوطلبان در کنکور سابقه تحصیلی پایه سوم متوسطه آماده می‌شد و این را به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌کردیم اما در نظام جدید این فرصت از ما گرفته شده است.

عمادی ادامه داد: هم‌اکنون دانش‌آموزان پایه دوازدهم از اول تا آخر خرداد ماه امتحان نهایی دارند و بلافاصله باید سابقه تحصیلی آنها به سازمان سنجش ارسال شود، به عبارت دیگر فرصت ما برای ارسال سوابق تحصیلی به سازمان سنجش آموزش کشور کفایت نمی‌کند و نکته دوم این است که فاصله میان آزمون سراسری و روز پایانی امتحان نهایی کوتاه است و این باعث می‌شود استرس به دانش‌آموزان وارد شود.

وی تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که زمان امتحان نهایی را قدری عقب‌تر بیاوریم یعنی به جای اینکه امتحانات از اول خرداد ماه شروع شود به میانه اردیبهشت‌ماه منتقل شود اما این موضوع  نیاز به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش دارد که این پیشنهاد به وزیر آموزش و پرورش ارائه شده است.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: برای امسال اتفاق خاصی در خصوص برنامه امتحان نهایی نخواهد افتاد و برنامه امتحان نهایی نیز مانند سال‌های گذشته تهیه و ارسال شده است؛ امتحان نهایی امسال از 31 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و البته سعی شده است برنامه جمع و جورتر در نظر گرفته شود.

عمادی در خصوص گلایه دانش‌آموزان درباره درس‌های پایه دوازدهم و سنگینی آن گفت: امسال 35 ساعت زمان مصوب پایه دوازدهم است و شورای عالی آموزش می‌شود مصوبه جدیدی ندارد.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره پیشنهاد آموزش‌وپرورش برای تغییر زمان امتحانات نهایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیشنهاد آموزش‌وپرورش برای تغییر زمان امتحانات نهایی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید