کد مطلب:  18577  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وزیر را مجاب کردند استعفا بدهد/گودرزی فکر می کرد دولت حامی اش است

وزیر را مجاب کردند استعفا بدهد/گودرزی فکر می کرد دولت حامی اش است

به گزارش آسمونی، بدون شک یکی از معدود روسای فدراسیون های ورزشی که رابطه خوبی با وزارت ورزش و جوانان و به...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی، بدون شک یکی از معدود روسای فدراسیون های ورزشی که رابطه خوبی با وزارت ورزش و جوانان و به خصوص شخص محمود گودرزی نداشت  مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی بود. هاشمی که بارها به صراحت از عملکرد و حتی کم کاری های وزارت ورزش و جوانان انتقاد کرده بود یکی از چهره های اصولگرایی بود که در آخرین دوره انتخابات تیراندازی در سومین مرحله و پس از جدالی نفس گیر دوباره بر صندلی ریاست نشست.

2120178
2120178

اواخر دوران وزارت محمود گودرزی بود که وی در یک مصاحبه مفصل و تاحدودی عجیب از رای دیوان عدالت اداری در مورد انتخابات فدراسیون تیراندازی گفت و پرونده ای را که مدتها پیش مختومه عنوان شده بود دوباره رسانه ای کرد.

حکم این پرونده هم چیزی نبود جز ابطال انتخابات فدراسیون تیراندازی. این یعنی اینکه هاشمی می بایست هر چه سریعتر از ریاست فدراسیون تیراندازی استعفا می داد. استعفایی که هرگز صورت نگرفت و در نقطه مقابل این محمود گودرزی بود که چندی بعد بالاخره رنگ حقیقت به شایعه خداحافظی اش از ورزش بخشید و استعفا داد. حالا شاید کمتر کسی فکر کند که هاشمی از رفتن وزیر ورزش و جوانان خوشحال نباشد.

مهدی هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد به سوالات مطرح شده پاسخ داد:

* خبرگزاری مهر: وزیر ورزش و جوانان استعفا داد. به نظر می رسد شما یکی از افرادی باشید که از این موشوع خوشحال است...
هاشمی: من خوشحال نیستم. درست است که من و گودرزی اختلاف نظر و سلیقه داشتیم و شاید این تصور بشود که من از رفتن او خرسندم اما حقیقت این طور نیست. این موضوع در مجموع به ضرر ورزش کشور است و بی ثباتی را در مجموعه تشدید می کند. ما باید بیاموزیم در هرجا هستیم با افراد مختلف خودمان هم کار کنیم. اگر قرار باشد هر فردی سلیقه فرد مغایر خود را تحمل نکند سنگ روی سنگ بند نمی شود.

* منظور شما از این بحث شخص آقای گودرزی و انتقادناپذیری وی است؟
- بالاخره هرکس سلیقه خودش را دارد. من قبلا هم عنوان کرده بودم وزارت ورزش و جوانان در چند صحنه مثل کمیته ملی المپیک، فدراسیونها، رسانه ها،دولت و ... خود را درگیر کرده بود. مشکلات زیادی وجود داشت هرچند من معتقدم وزیر ورزش نکات مثبت زیادی هم داشت.

* این نکات مثبت از نظر شما چه چیزهایی بودند؟
- به هر حال در این سه سال اقدامات خوبی هم انجام داد و در برخی بخش ها ساماندهی و آرامش ایجاد شد. من معدل عملکرد ایشان را 14 می دانم که عددی نه خیلی بالا و نه خیلی پایین است اما به نظرم نمی ارزید در این مقطع زمانی باعث چنین بی ثباتی در ورزش شوند.

* البته تغییر کابینه تنها مختص وزارت ورزش و جوانان نیست.
- بله اما به نظر من در برخی بخش ها مثل مسائل اقتصادی یا مواردی که به اشتغال مردم مربوط می شود حساسیت ها بیشتر است و شاید در بخشی مثل ورزش اولویتی برای تغییر وزیر وجود نداشت.

* یعنی شما مخالف تغییر وزیر ورزش و جوانان در این مقطع زمانی هستید؟
- بله دقیقا همین طور است. من فکر می کنم مدیریت وزیر ورزش و جوانان می توانست تا پایان دوره دولت ادامه پیدا کند. عملکرد گودرزی نسبت به خیلی از وزارتخانه های دیگر بهتر بود و مصلحت این نبود که برود. فکر می کنم گودرزی را مجاب کردند که استعفا بدهد.

* بحث حکم دیوان عدالت اداری به کجا رسید؟
- این موضوع روشن بوده و هست. حکمی رسانه ای شد که نقضی آشکار با حکم اولیه بود.جالب بود که پس از 7 ماه رای اولیه یک حکم را بازگو کردند و متاسفانه موضوع به مراجع بین المللی ارجاع داده شد. این اشتباه بزرگی بود که انجام شد و یک موضوع حل شده داخلی را به بیرون از خانه کشاندند. خدا را شاکریم که این موضوع به طور کامل تمام شده و بحثی در آن نیست.

* به نظر شما انتقادتان از نوبخت در نشست خبری فدراسیون تیراندازی باعث این موضع گیری وزراتخانه نبود؟
- خیلی از دوستان این انتقاد را به من داشتند. ولی من معتقدم اگر انتقادی وجود دارد باید به صورت منطقی و قانونی منتقل شود.

* به نظر شما دولت از وزیر ورزش و جوانان حمایت کرد؟
- یکی از موارد اختلاف من و گودرزی همین بود که ایشان فکر می کرد خیلی مورد حمایت دولت است ولی در عمل این طور نبود. نه بودجه ا ی نه وصولی و نه پشتیبانی از ورزش صورت نمی گرفت که همه نشانگر عدم حمایت دولت از وزارت ورزش و جوانان بود که در نهایت این ورزش کشور بود که متضرر شد.

* اداره ورزش را با سرپرست چطور می بینید؟
- امیدورام سرپرست وزارت ورزش و جوانان مورد حمایت دولت قرار بگیرد و در فرصت باقی مانده چه در برنامه 96، چه تخصیص منابع مصوبه 95 . ... حداکثر همت شود تا از این وضعیت بحرانی خارج شویم.

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر را مجاب کردند استعفا بدهد/گودرزی فکر می کرد دولت حامی اش است فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «وزیر را مجاب کردند استعفا بدهد/گودرزی فکر می کرد دولت حامی اش است» در کادر زیر بنویسید :

5 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید