آشنایی با برج میلاد + راه های دسترسی برج میلاد | آسمونی
کد مطلب: 17569 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آشنایی با برج میلاد + راه های دسترسی برج میلاد

آشنایی با برج میلاد + راه های دسترسی برج میلاد

یکی از مکان های دیدنی تهران برج میلاد است که ساخت آن با حواشی زیادی همراه بود. برج میلاد به خاطر خدمات...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

milad-tower2
milad-tower2یکی از مکان های دیدنی تهران برج میلاد است که ساخت آن با حواشی زیادی همراه بود. برج میلاد به خاطر خدمات متنوعی که ارائه می دهد همه روزه پذیرای شمار زیادی از مردم است. اگر می خواهید در مورد برج میلاد بیشتر بدانید حتما این مقاله از آسمونی مطالعه نمایید چرا که اطلاعات بسیار جالب و خواندنی در این مورد عنوان می کنیم.

 

نام دیگر: برج تهران

اطلاعات کلی برج میلاد

استفاده‌های گوناگون: بتن مخابرات، رستوران، رصد، تجاری، همایش، کنفرانس، هتل

مکان: تهران، ایران

مختصات: 35°44′40″ شمالی 51°22′30″ شرقیمختصات: 35°44′40″ شمالی 51°22′30″ شرقی

آغاز ساخت 2000 تکمیل ساخت: 2007

افتتاح: 2008

ارتفاع برج میلاد

ارتفاع: 435٫0 متر (1٬427 فوت)

سقف 315٫0 متر (1٬033 فوت)

سقف بالا 312٫0 متر (1٬024 فوت)

جزئیات فنی برج میلاد

تعداد طبقات: 12

مساحت طبقات 154٬000 مترمربع (1٬660٬000 فوت‌مربع)

آسانسور 7

طراحی و ساخت برج میلاد

مدیریت: شرکت یادمان سازه

پیمانکار اصلی: شرکت بلندپایه

معمار: محمدرضا حافظی

 

این سازه که به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است، یکی از نمادهای پایتخت به شمار می‌آید.

ارتفاع برج میلاد 435 متر است که پس از برج توکیو اسکای تری ژاپن با 634 متر ارتفاع، برج گوانگژو و سیجسین گوانگژو چین با 605 متر ارتفاع، سی‌ان تورنتو کانادا با 553 متر ارتفاع، برج مسکو با 540 متر ارتفاع و برج اورینتال شانگهای چین با 467 متر ارتفاع در مکان ششم برج‌های مخابراتی جهان قرار دارد.

برج میلاد از 5 قسمت اصلی شامل، شالوده، ساختمان پای برج (لابی)،‌ بدنه اصلی برج، سازه راس و دکل تشکیل شده است که ساختمان راس آن یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های راس در برج‌های مخابراتی دنیاست.

مرکز ارتباطات بین المللی تهران، که با هدف رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شده است، از چهار بخش اصلی شامل: برج مخابراتی - تلویزیونی، مرکز همایش‌های بین‌المللی، هتل پنج ستاره بین‌المللی و مرکز تجارت جهانی تشکیلشده است.

 

اما چه جوری بریم برج میلاد...!؟

روش های دسترسی با خودرو به برج میلاد

1- اتوبان همت شرق - خروجی پل کابلی اختصاصی برج میلاد

2- اتوبان شهید حکیم غرب - خروجی مسیر اختصاصی برج میلاد

3- اتوبان شیخ فضل‌الله نوری - ورودی اتوبان همت - کنارگذر خروجی برج میلاد

روش های دسترسی با وسایل نقلیه عمومی به برج میلاد

در برخی از خطوط اصلی اتوبسرانی و تاکسیرانی نظیر پایانه های صادقیه، آزادی و تجریش وسایل حمل و نقل اختصاصی به برج میلاد وجود دارد.

milad-tower1
milad-tower1کارکردهای عمده برج
  •     ایجاد و گسترش شبکه دسترسی بی‌سیم به اطلاعات Wireless Access Network
  •     زیر ساخت مناسب برای سیستم های جدید تلویزیونی دیجیتال
  •     بهینه سازی پوشش رادیو تلویزیونی FM,UHF,VHF
  •     کاربری‌های هواشناسی
  •     گسترش و بهینه سازی پوشش شبکه های بی سیم و پی جو
  •     ایجاد جاذبه گردشگری و بهره مندی از فضاهای گردشگری، تجاری و فرهنگی (رستوران گردان، سکوی دید،گالری هنری، گنبد آسمان و موزه انقلاب اسلامی)
مشخصات فنی برج:

این برج سازه‌ای است بتنی که پایهٔ اصلی برج بتن آرمه است. ارتفاع آن 315 متر از روی زمین‌طبیعی با مقطع حجره‌ای (سلولار) است که حدود 33000 متر مکعب بتن در آن مصرف شده‌است.

بدنه برج، شامل هسته مرکزی و چهار عدد باله‌است sdfکه درون هسته مرکزی 3 حجره به آسانسورها و یک حجره به راه پله اضطراری اختصاص یافته‌است.

6 آسانسور شیشه‌ای در سه طرف بدنه برج، هر یک با ظرفیت 25 نفر قرار داردکه با سرعت متوسط 7 متر بر ثانیه، بازدید کنندگان را به بالای برج منتقل خواهد کرد.

سازه راس برج از جنس فولاد و از 12 طبقه با زیربنای بیش از 15000 مترمربع با حداکثر قطر 60 متر که یکی از بزرگترین سازه راس برج‌های مخابراتی تلویزیونی دنیاست، ساخته شده است. عملکرد سازه راس شامل رستوران ویژه و گردان، سکوهای نمایش، گنبد آسمان است.

دکل آنتن برج با ارتفاع بیش از 120 متر به منظور نصب آنتنهای مخابراتی و تلویزیونی پیش بینی شده است.

milad-tower3
milad-tower3نظر ژاپنی ها در مورد برج میلاد:

این گروه از پایین ترین طبقه برج شروع به بازدید کردند و یک نفر از اعضای گروه مهندسین که برای راهنمایی، همراه این گروه ژاپنی بود، تمام قسمتها را برای آنها توضیح می داد.

با توجه به هزینه بسیار بالای ساخت برج که حدود 450 تا 500 میلیون دلار می باشد گرفته تا زمان طولانی ساخت آن 8 سال طول کشیده ، بسیاری از مسائل فنی بوده که در هنگام ساخت به آنها توجه نشده است.

ما افتخار می کنیم که کلاهک 25000 تنی، که بزرگترین کلاهک برج مخابراتی در دنیا هست را در بالای برج میلاد قرار داده ایم. و این در حالی است که ژاپنی ها در مورد این برج نظر دیگری دارند که از چشم مسئولان به دور مانده است.

کشور ما دارای کوه های مرتفعی است که بعضی از آنها چندین برابر برج میلاد ارتفاع دارند و حتی فاصله زیادی تا این برج ندارند. و ما صرفاً به داشتن این نعمات الهی افتخار می کنیم بدون اینکه از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.

یکی از مهندسان ژاپنی از یکی از مهندسین پروژه ساخت این برج در مورد علت ساخت برج میلاد پرسید. و این مهندس اینگونه پاسخ داد که ، این برج یک برج مخابراتی است و از آن برای کارهای مخابراتی استفاده می شود.

مهندسان ژاپنی اعتقاد دارند که اگر این برج مخابراتی ( کلاهک بالای برج ) بر روی کوههای شمال تهران نصب می شد، هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می شد. جدای از این مطلب تاثیر  یک آنتن 4000 متری بسیار بیشتر از یک آنتن 400 متری است که مهندسان ایرانی اصلا به این موضوع توجهی نکرده اند.

وی در ادامه با اشاره به ساخت بلندترین برج مخابراتی جهان در  سال 2012 در توکیو  گفت:  توکیو یه شهریه که در کنار آب‌های آزاده. بلندترین منطقه اون 100 متر ارتفاع ندارد و در ضمن تا 65 کیلومتری این شهر، حتی یک کوه 1000 متری هم وجود ندارد.  و فکر می کنم یا در مورد مسائل فنی مهندسی ساخت برج بررسی نشده است، یا اگر فکر شده این برج صرفا جهت رقابت ساخته اند.

در هیچ جای دنیا ساختمانهای عظیم را صرفا جهت رقابت نمی سازند بلکه برای رفع نیاز و استفاده از تمام مزایای آن، ساخته می شود.

milad-tower5
milad-tower5

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با برج میلاد + راه های دسترسی برج میلاد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «آشنایی با برج میلاد + راه های دسترسی برج میلاد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?