کد مطلب:  3992 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار مایکروسافت نسبت به افزایش ویروسها

هشدار مایکروسافت نسبت به افزایش ویروسها

 یک کارشناس امنیتی مایکروسافت اعلام کرد که ویروسهای رایانه ای در سطح جهان برای اولین بار طی چندین سال...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

هشدار مایکروسافت

یک کارشناس امنیتی مایکروسافت اعلام کرد که ویروسهای رایانه ای در سطح جهان برای اولین بار طی چندین سال درحال افزایش هستند. براساس گزارش اطلاعات امنیت مایکروسایت، طی چند سال اخیر ، ویروسها درمیان مهاجمان رایانه ای محبوبیت خود را از دست داده بودند. درحالی که واژه ویروس معمولا برای هر نوع بدافزار به کار می رود، اما این واژه به طور خاص به یک نوع برنامه تهاجمی چون ویروس بیولوژیکی اشاره می کند که بر برنامه های موجود در رایانه تأثیر گذاشته و در سایر برنامه ها پخش می شود.

درصد کشور هایی که سیستم عامل ویروسی دارند

هشدار مایکروسافت نسبت به افزایش ویروسها
هشدار مایکروسافت نسبت به افزایش ویروسها

در نقاط خاصی از جهان این افزایش حتی ملموس تر هم بود. به طوری که در 40 درصد سیستمهای اسکن شده پاکستان، اندونزی، اتیوپی و بنگلادش ویروس مشاهده شده است و 35 درصد از سیستمهای اسکن شده در کشورهای افغانستان و 36 درصد از سیستمهای اسکن شده مصر حاوی ویروس بودند. براساس اظهارات رین، این نرخ بالای آلوده شدن رایانه ها با ویروس به پایین نفوذ پهن باند مرتبط است.پهنای باند کمتر به این معناست که فرصت کمتری برای گسترش بدافزارهای فعال شده توسط شبکه چون کرمها و تروجهانها وجود دارد. در دهه 1990 جشم اندازهای اینترنتی در کشورهای کم درآمد فضای مناسبی برای پیشرفت ویروسها بود. محبوب ترین ویروس جهان ویروس به نام ” Win32/Sality” است، یک نوع آلودگی که اغلب در دستگاه های دارای سیستم عامل XP مشاهده دارد. Sality به معنای چندشکلی است، به این معنا که این ویروس تلاش می کند نرم افزارهای کشف ویروس را با اجرای تغییرات ظریف در کدهای خود فریب دهد تا اهداف شرورانه خود را پنهان کند.

 

با تمام این اوصاف این ویروس در دستگاه هایی که دارای ویندوز ویستا و سیستم عاملهای جدید تر بودند نتوانستند موفقیت آمیز ظاهر شوند. این افزایش جهانی در استفاده از ویروسهای رایانه ای جذاب است، اما هنوز محافظت سیستم درمقابل ویروسها نسبت به سایر انواع تهدیدهای رایانه ای ساده است. رین در گزارش کامل خود توصیه کرده است که کاربران نرم افزارهای ضدویروس خود را به روز نگاه داشته و از دانلود کردن از سایتها و یا دستگاه های خارجی ناشناس چون یو اس بی ها امتناع کنند.

نظر خود را درباره «هشدار مایکروسافت نسبت به افزایش ویروسها» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید