کد مطلب: 23227 درج نظر
بهترین مراکز میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن
زمان مطالعه: 15 دقیقه
همه خانم ها با اصطلاح تاتو ابرو آشنا بوده و در مورد روش های مختلف آن اطلاعاتی دارند. به خصوص امروزه که روش های مختلفی از جمله میکروپیگمنتیشن، میکروپیگمنتیشن 3 بعدی و میکروبلیدینگ رواج پیدا کرده ، انتخاب بسیار سخت شده و داشتن اطلاعات کافی در مورد هر کدام از این روش ها نیاز است.

راهنمای بهترین مراکز میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

آسمونی در این بخش همه اطلاعاتی که باید در مورد میکروبلیدینگ بدانید را برای شما عزیزان منتشر می کند.

میکروبلیدینگ چیست؟ میکروبلیدینگ یک روش انجام آرایش دائمی بوده و زیر مجموعه تاتو به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم به حساب می آید. زیرا در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم به ذکر است که انجام این روش نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن میکروپیگمنتیشن نیز مانند میکرو بلیدینگ روشی نیمه دائم در تاتو کردن محسوب می شود، با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده و رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند که این روش ماندگارتر از روش های میکروبلیدینگ و روش امبرویدری ابروهاست. میکروپیگمنتیشن هر 2 تا 5 سال باید تمدید شده و از آن جایی که در انجام آن از قلم دیجیتالی استفاده شده، زمان درمان و بهبودی کامل پوست پس از انجام این پروسه طولانی تر از روش میکروبلیدینگ می باشد بوده و تا یک هفته پس از انجام آن باید از پوست نگه داری شود. این پروسه 2 ساعت طول کشیده و هزینه بیشتری هم دارد.

مراقبت های لازم قبل از میکروبلیدینگ

 • در روزی که می خواهید این پروسه را انجام دهید، فعالیت های ورزشی سنگین انجام ندهید.
 • پوست خود را برنزه نکرده و دقت داشته باشید که پوست شما آفتاب سوخته نشده باشد.
 • 24 ساعت قبل از انجام این کار از آسپرین، نیاسین، ویتامین ،ایپو بروفن استفاده نکنید.
 • از مصرف الکل و کافئین در روز انجام این کار پرهیز کنید.
 • از 3 روز قبل ابروها را وکس و یا تمیز نکنید.
 • توجه داشته باشید که پوست شما در طی عادت ماهانه حساس می شود. پس بهتر است وقت خود را با توجه به این موضوع تنظیم کنید.

دستورالعمل های لازم پس از انجام میکروبلیدینگ انجام این کارها تا 10 روز پس از انجام میکروبلیدینگ مهم بوده و با انجام این کارها باید به پوست خود فرصت بهبودی کامل را بدهید. زمان لازم برای این کار نیز ممکن است تا 10 روز طول بکشد.

 • موضع مورد نظر را نخارانید و حساس نکنید. به پوست های خشک شده اجازه دهید که خود از بین رفته و بریزند.
 • تا 10 روز از هیچ گونه کلینز، کرم و محصولات آرایشی دیگری در این محل استفاده نکنید.
 • 3 تا 4 هفته بعد از این کار از قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کنید.
 • از فعالیت هایی که موجب تعریق می شوند به مدت 10 روز خودداری کنید.
 • به مدت 4 هفته از هیچ گونه ماسک صورت، کرم های شیمیایی و بوتاکس استفاده نکنید.
 • تا 10 روز روی صورت خود نخوابید.
 • تا 10 روز از شنا کردن، سونا، و جکوزی خودداری کنید.
 • تا 7 روز غذاهای تند نخورید.
 • سیگار نکشید.
 • از قرار گیری در وسایل نقلیه سرباز مانند قایق، دوچرخه، موتور سیکلت و خودروهای سرباز دوری کنید.
 • قبل از حمام کردن روی ابروها و صورت خود یک کرم محافظ زده و صورت خود را تا جای ممکن زیر دوش نگیرید.

دقت داشته باشید که در 7 روز اول خارش موضع انجام پروسه طبیعی بوده ولی تجربه نشان داده که انجام مراقبت های ذکر شده علائم خارش و التهاب را سریع تر التیام می بخشد. بین 14 تا 30 روز برای درمان کامل محل زخم لازم بوده و در صورت نیاز به ترمیم باید 30 تا 60 روز صبر کنید. پس از انجام میکروبلیدینگ چه انتظاری داشته باشیم؟ دقت داشته باشید که ابروهای میکروبلید شده در طی چند مرحله ترمیم می شوند. زیرا نشست دانه ها و قرار گیری دقیق آن ها کمی زمان برده و رنگ دانه ها با مرور زمان حالت طبیعی پیدا می کند. بنابراین اگر پس از میکروبلیدینگ شاهد خروج رنگ دانه ها از ابروها بودید، نگران نشوید. پس از آن که رنگ دانه ها کاملا به حالت طبیعی در آمدند، روی آن ها از ضد آفتاب با SPF 30 و 50 استفاده کرده و از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید تا رنگ ابروهای شما از بین نرود. مزایای میکروبلیدینگ در این روش خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول های نامساوی ایجاد می گردد بنابراین به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیکتر می باشد و جلوه طبیعی تری ایجاد می نماید. در میکروبلیدینگ خراش های ایجاد شده در سطح پوست بوده ( افزایش عمق منجر به افزایش خونریزی می گردد) محدودیت های میکروبلیدینگ

 • عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی، اتومیشن و صرفا فشار فیزیکی دست برای پاره کردن پوست به جهت قرار دادن رنگ در پوست
 • کمترین ماندگاری رنگ
 • خونریزی بیشتر
 • یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار
 • هاشور های ترسیم شده صرف نظر از روش کار، از موهای طبیعی ضخیم تر به نظر می رسند.
 • به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.
 • با توجه به فشار دست و نیروی فیزیکی وارد شده به پوست کاربر دچار درد از ناحیه مچ شده و به همین دلیل فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.
 • امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب بدلیل مکانیکی بودن و صرفا فشار دست و متعاقبا عدم کنترل دست حین کشیدن قلم های میکروبلیدینگ.

میکروپیگمنتیشن به عنوان تکنیک جایگزین تاتوی سنتی که نکات منفی و معایب بهداشتی و حرفه ای تاتو را رفع نموده است، به هیچ عنوان ناقض تکنیک بلیدینگ نبوده بلکه مزایای آن را مورد استفاده قرار می دهد. در واقع میکروبلیدینگ با تمام ویژگی های منفی که دارد به علت ترسیم هاشورهای نامنظم و عمق نفوذ غیرقابل کنترل، تکنیک مناسبی برای دستیابی به نتیجه ای طبیعی و زیبا نمی باشد. مربیان و مهندسان کمپانی MT.DERM با بررسی این روش و با هدف تجمیع مزایای میکروپیگمنتیشن، با حذف معایب میکروبلیدینگ ازجمله نیاز به فشار دست و خونریزی حین کار، موفق به ارائه روش جدیدی با نتایج فوق العاده و چه بسا بهتری شدند به نام “هاشور نانو” “هاشور نانو” از طریق کارتریج های بسیار ظریف و منحصر به فرد به ضخامت 0٫2 میلیمتر و بوسیله دستگاه Med Revive قابل انجام خواهد بود. میکروبلیدینگ و میكروپیگمنتیشن روش های نوظهوری در عرصه تاتو هستند. که مدت دو سال است از آن بیشتر از هر روش دیگری برای ترسیم تاتو و نقش روی پوست استفاده می‌گردد. اما بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن تفاوت هایی نیز هست که آسمونی در این بخش به معرفی میکروبلیدینگ و معرفی میکروپیگمنتیشن و همچنین تفاوت های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می پردازد. از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید و ما را از نظرات ارزشمندتان آگاه سازید میکروبلیدینگ یک نوع تاتو کردن است اما با آن تفاوت‌های زیادی دارد. آسمونی در این بخش در مورد میکرو بلیدینگ فیبروز صحبت می کند و به معرفی و مزایا و معایب آن می پردازد. دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید در روش میکروبلیدینگ بر خلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد، به روش دستی و با یک وسیله غیر الکتریکی این کار انجام می‌شود. خطوط ایجاد شده برای ابرو، به شکلی نامنظم و ریز و درشت است که همین مسئله سبب می‌شود، ابرو نمایی طبیعی‌تر و زیباتر به خود بگیرد. درروش میکروبلیدینگ فیبروز، امکان ایجاد طرح‌های مو مانند ظریفی هم وجود دارد که حالت ابرو را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و همچنین به این دلیل که رنگدانه در سطح کم‌عمق زیر پوست قرار می‌گیرد، به راحتی می‌توان آن را پاک کرد و مدل آن را تغییر داد. اما خوب ماندگاری این روش نیز به همین دلیل کمتر است و بیشتر افرادی که تمایل به ایجاد تنوع در مدل ابرویشان دارند، آن را مورد توجه و استقبال قرار داده‌اند. بخصوص جهت قرینه سازی ابروی دختر خانم ها، ما میکروبلیدینگ فیروز را پیشنهاد میکنیم.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ که اخیراً با بهره گیری شیوه های تبلیغات حرفه ای در فضای مجازی مورد توجه و پرسش مخاطبان قرار گرفته است روشی نیست جز همان شیوه ای که مجرمان در زندان ها با آن علائم و نشانه هایی را بر پوست خود و یا سایر زندانیان حک می کردند. همانگونه که از نام این عبارت پیداست روشی است که با بهره گیری از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می دهند. طبیعی است به دلیل پارگی اپیدرم، رنگ به میزان بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه های زیرین پوست انتقال می یابد و راز انتقال رنگ، در میکروبلیدینگ نیز به همین دلیل است. اگر چه که به علت خونریزی های شدید متعاقب میکروبلیدینگ قسمت قابل توجهی از رنگ ها  به همراه خون و لنف به بیرون منتقل می شود لیکن میزان ورود رنگ و غلظت آن به دلیل پارگی پوست به حدی است که تا حدود قابل توجهی پاسخ ایمنی بدن سرکوب می گردد. در سال های 2014 و 2015 میکروبلیدینگ در صنعت آرایشی مورد توجه عموم قرار گرفت. در کمتر از دو سال جستجو کلمه “میکروبلیدینگ” نسبت به آرایشی دائمی از صفر به بیش از 50% افزایش داشت که نشان می داد علاوه بر تکنسین ها توسط مشتریان و علاقمندان نیز مورد جستجو قرار گرفته و جهت آشنایی بیشتر و پاسخ به سوالاتی که دارند در این زمینه جستجو می نمایند.

مزایای میکروبلیدینگ فیبروز

در این روش خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول های نامساوی ایجاد می گردد بنابراین به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیکتر می باشد و جلوه طبیعی تری ایجاد می نماید. در میکروبلیدینگ خراش های ایجاد شده در سطح پوست بوده ( افزایش عمق منجر به افزایش خونریزی می گردد) بلیدینگ فیبروز بلیدینگ فیبروز  

محدودیت های میکروبلیدینگ

 • عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی، اتومیشن و صرفا فشار فیزیکی دست برای پاره کردن پوست به جهت قرار دادن رنگ در پوست
 • کمترین ماندگاری رنگ
 • خونریزی بیشتر
 • یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار
 • هاشور های ترسیم شده صرف نظر از روش کار، از موهای طبیعی ضخیم تر به نظر می رسند.
 • به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.
 • با توجه به فشار دست و نیروی فیزیکی وارد شده به پوست کاربر دچار درد از ناحیه مچ شده و به همین دلیل فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.
 • امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب بدلیل مکانیکی بودن و صرفا فشار دست و متعاقبا عدم کنترل دست حین کشیدن قلم های میکروبلیدینگ.

میکروپیگمنتیشن به عنوان تکنیک جایگزین تاتوی سنتی که نکات منفی و معایب بهداشتی و حرفه ای تاتو را رفع نموده است، به هیچ عنوان ناقض تکنیک بلیدینگ نبوده بلکه مزایای آن را مورد استفاده قرار می دهد. در واقع میکروبلیدینگ با تمام ویژگی های منفی که دارد به علت ترسیم هاشورهای نامنظم و عمق نفوذ غیرقابل کنترل، تکنیک مناسبی برای دستیابی به نتیجه ای طبیعی و زیبا نمی باشد. مربیان و مهندسان کمپانی MT.DERM با بررسی این روش و با هدف تجمیع مزایای میکروپیگمنتیشن، با حذف معایب میکروبلیدینگ ازجمله نیاز به فشار دست و خونریزی حین کار، موفق به ارائه روش جدیدی با نتایج فوق العاده و چه بسا بهتری شدند به نام “هاشور نانو” “هاشور نانو” از طریق کارتریج های بسیار ظریف و منحصر به فرد به ضخامت 0٫2 میلیمتر و بوسیله دستگاه Med Revive قابل انجام خواهد بود.

تصویر زیر نمونه ای از نتیجه اولیه  را نشان می دهد:

بلیدینگ فیبروز بلیدینگ فیبروز میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ یک نوع تاتو است؟

میکروبلیدینگ یک نوع تاتو کردن است اما با آن تفاوت‌های زیادی دارد. در این روش بر خلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد، به روش دستی و با یک وسیله غیر الکتریکی این کار انجام می‌شود. خطوط ایجاد شده برای ابرو، به شکلی نامنظم و ریز و درشت است که همین مسئله سبب می‌شود، ابرو نمایی طبیعی‌تر و زیباتر به خود بگیرد.

در این روش امکان ایجاد طرح‌های مو مانند ظریفی هم وجود دارد که حالت ابرو را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و همچنین به این دلیل که رنگدانه در سطح کم‌عمق زیر پوست قرار می‌گیرد، به راحتی می‌توان آن را پاک کرد و مدل آن را تغییر داد. اما خب ماندگاری این روش نیز به همین دلیل کمتر است و بیشتر افرادی که تمایل به ایجاد تنوع در مدل ابرویشان دارند، آن را مورد توجه و استقبال قرار داده‌اند.

قبل از میکروبلیدینگ چه کاری باید کرد؟

اگر شما در خال مصرف آسپیرین و رتینول هستید، برای مدت یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ، آن را قطع کنید. رتینول باعث می‌شود پوست نازک شود و خونریزی در حین انجام میکروبلدینگ بیشتر گردد. آسپیرین هم که خون را رقیق می‌کند باید قطع شود تا مشکلی پیش نیاید.

میکروبلیدینگ چقدر درد دارد؟

به هر حال این روش و هر تاتوی دیگری با کمی درد همراه است که البته بستگی به سطح تحمل فرد نیز دارد و بعضی‌ها بیشتر احساس درد می‌کنند. اما به طور کلی، درد غیر قابل تحملی نیست و با مصرف پمادهای بی‌حس کننده می‌توان تا حد زیادی درد آن را کاهش داد.

چقدر طول می‌کشد تا انجام شود؟

میکروبلیدینگ کار سخت و زمان‌بری نیست، اما از آنجایی که با صورت و زیبایی چهره فرد سر و کار دارد و حتما باید متناسب چهره و اجزای صورت او باشد، چیزی در حدود 2 ساعت زمان لازم دارد تا نتیجه خوبی از آن گرفت.

بعد از میکروبلیدینگ چه مراقبت‌هایی لازم است؟

بهتر است تا چند روز ابروها را از شستن، خیس شدن با عرق صورت و هر رطوبت دیگری محافظت کنید.

در هفته اول ممکن است قرمزی و سوزش احساس شود که با وازلین می‌توان آن را کاهش داد. از پمادهای التیام بخش دیگری نیز می‌توان کمک گرفت.

در ابتدا ممکن است رنگ ابرو خیلی تیره باشد که بعدها 30 تا 40 درصد از آن کاهش می‌یابد و محو می‌شود.

میكروپیگمنتیشن چیست؟

انجام میكروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست؛ روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشكی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یك بار مصرف استریل كه به كاربر (پیگمنتر) این امكان را می‌دهد كه بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یك آرایش دائمی ایمن اقدام كند؛ این كار فرآیند كاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی است. این تكنیك علاوه بر كاربردهای زیبایی در حوزه پزشكی نیز كاربرد وسیعی دارد. میکروبلیدینگ در تهران

آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن چیست؟

برخلاف تاتو كه برای نقاشی كردن روی بدن استفاده می‌شود، میكروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود كه درنتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد. با این اوصاف انجام چنین كاری آن هم به عنوان آرایش دائم عاقلانه است یا نه؟ آن‌طور كه پیگمنتر یك مركز زیبایی در منطقه سعات‌آباد تهران می‌گوید، این كار نسبت به تاتویی كه به صورت سنتی انجام می‌شود، درد و خونریزی كمتری دارد و ماندگارتر است. آسیب كمتری به پوست وارد می‌كند و با تکرار ترمیم چند سال یک بار رنگ آن به قرمزی یا سبزی نمی‌زند.

از میكروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده‌هایی می‌شود؟

بهبود ظاهر پلك‌ها، اضافه كردن یا جایگزین كردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های كم پشت، قرینه‌سازی ابروها، لك‌های ماه گرفتگی، ناهنجاری‌های مویرگی خوش‌خیم، مخفی كردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی كه به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی است كه می‌توان از میكروپیگمنتیشن كمك گرفت. در حوزه آرایش دائم برای موارد زیر می‌توان از این روش استفاده کرد:

 

 • طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تكنیك‌های مختلف به عنوان مثال هاشور ابرو، سایه ابرو و. . .
 • خط چشم دائم پلك بالا یا خط مژه دائم پلك بالا، خط چشم پلك پایین، سایه چشم پلك بالا و پایین كه در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود.
 • میكروپیگمنتیشن رژلب و خط لب یا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم‌سازی لب. گاهی از آن برای از بین بردن سفیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود. با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد.
 • كاربرد دیگر از بین بردن

جای بخیه، از بین بردن لك‌ها یا اسكارهای پوستی است. درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست كه از نظر رنگ ناهمگون است كار كنیم، به عنوان مثال برای از بین بردن ماه گرفتگی.

میكروپیگمنتیشن چه فرقی با تاتو دارد؟

میكروپیگمنتیشن روشی تقریبا مشابه تاتو به شكل سنتی دارد، با این تفاوت كه در این روش، رنگ مانند دانه‌های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست می‌نشیند و تفاوت آن با تاتوهای قدیمی این است كه دیگر یك كادر پررنگ و ناجور وجود ندارد، فقط تارهایی مانند مو با سوزن نازكی داخل ابرو كشیده می‌شوند كه خیلی هم پررنگ و مشخص نیستند بلكه رنگی طبیعی دارند. تفاوت پیگمنت با تاتو در روش اجرای آن، همچنین بدون درد و خونریزی بودن آن است كه درنتیجه التهاب كمتری در افراد ایجاد می‌كند.

در گذشته فردی كه تاتو انجام می‌داد ممكن بود تا مدت‌ها از فعالیت‌های روزانه خود دور شود یا نتواند در اجتماع ظاهر شود ولی در این روش، بسته به نوع پوست و ویژگی‌های بدن افراد، التهاب و زخم بسیار كم است. در پیگمنت به دلیل استفاده از كارتریج‌های یكبار مصرف و رنگ‌های تست شده، ایمنی و بهداشت كار بسیار بالا و خطر انتقال بیماری بسیار كم است. باتوجه به ظریف بودن سوزن‌های این دستگاه، درد حاصل از این كار به‌شدت كاهش یافته است و می‌توان به جرات، كلمه پیگمنت بدون درد را به كار برد.

كجا برویم؟

برای انجام میكرو‌پیگمنتیشن باید به مراكز آرایشی مجاز كه هم دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده‌اند و هم دستگاه‌های پیشرفته دارند، مراجعه كنید. احتمالا پیامك این مراكز یا آگهی آنها را در صفحات اینترنت و جاهای دیگر مشاهده كرده‌اید. فقط به خاطر داشته باشید كه میكروپیگمنتیشن را به شرط سلامت و ایمنی انجام دهید و برای زیباتر شدن تن به هر كاری ندهید. حتما از پیگمنتر خود بخواهید گواهی آموزشی خود را به شما نشان دهد و از مجاز بودن رنگ و دستگاهی که استفاده می‌کند و گواهی وزارت بهداشت او مطمئن شوید.

پزشكان چه می‌گویند؟

همان‌طور كه گفتیم میكروپیگمنتیشن در حوزه پزشكی كاربرد فراوانی دارد اما كاربرد آن به شكل گسترده و به عنوان یك فرآیند زیبایی موضوعی است كه باید به آن توجه كرد.  امروزه در کاربرد های پزشکی  از اصطلاح میكروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می‌شود.از این روش برای درمان ضایعات پوستی، اسكارها، سوختگی، ترمیم ابرو، علامت‌گذاری در آندوسكوپی‌ها، میكروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و. . . بهره می برند.در كشورهای پیشرفته، پزشكان متخصص پوست و جراحان پلاستیك به عنوان آخرین مرحله درمان از آن استفاده می‌كنند، به‌طور مثال پس از جراحی پلاستیك جهت درمان لب شكری؛رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آمیخته می‌شوند زیرا هنوز لب فرم و شكل طبیعی خود را به دست نیاورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبیعی از طریق میكروپیگمنتیشن است.

دكتر رویا معصومی‌راد، متخصص پوست، مو و زیبایی در مورد انجام میكروپیگمنتیشن به‌عنوان آرایش دائم می‌گوید: در این روش، پیگمنت یا رنگدانه پوست تخریب نمی‌شود، خطر ابتلا به بیماری كمتر است و تا 50درصد موارد آسیب‌رسانی كمتری نسبت به تاتوی سنتی دارد اما توجه داشته باشید كه در حالت كلی پزشكان این‌گونه فعالیت‌ها را توصیه نمی‌كنند.

می‌خواهم زیبا بمانم!

همانطور كه خودتان هم می‌دانید زیبا شدن به این شیوه خالی از درد و نگرانی نیست. پوست یكی از حساس‌ترین عضوهای بدن است كه به صورت عادی هم مراقبت‌های خاص خود را می‌طلبد و اگر قصد انجام میكروپیگمنتیشن را دارید، باید توصیه پزشكان را جدی بگیرید:

دستگاه‌ها، رنگ‌ها و ملزومات مصرفی مورد استفاده باید براساس اصول پزشكی تهیه و تولید شده باشند، در غیر این صورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری برای آرایشگر و مشتری به همراه داشته باشد. پیگمنتر باید دوره‌های آموزشی میكروپیگمنتیشن، تكنیك‌های انجام كار، اصول زیبایی شناختی و طراحی چهره را گذرانده باشد؛ در غیر این صورت به دلیل دائمی بودن آرایش ممكن است خواست مشتری تامین نشود و باعث ایجاد بحران‌های روحی و روانی در فرد شود.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ یک روش انجام آرایش دائمی است و زیر مجموعه تاتو به حساب می آید اما نیمه دائمی. چون در این روش جوهر به غشا میانی پوست وارد می شود نیمه دائمی به حساب می آید. در این روش خیلی سطحی کار می شود و خیلی زود پاک می شود، هاشورها بسیار ضریف و نازک زده می شود.

میکروپیگمنتیشن هم مانند میکرو بلیدینگ روشی نیمه دائم در تاتو کردن محسوب می شود با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده و رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند که این روش ماندگارتر از روش های میکروبلیدینگ است.

شما اگر دفعه اول هست که می خواهید اقدام به انجام میکروبلیدینگ یا  میکروپیگمنتیشن کنید و هنوز مطمئن نیستید که این کار را دوست دارید یا خیر، بهتر است از میکروبلیدینگ استفاده کنید چون اگر از نتیجه کار راضی نباشید یا پشیمان شوید، به راحتی بعد از گذشتن دو یا سه ماه از بین می رود.

  همچنین بخوانید: بهترین مرکز هاشور ابرو (فیبروز ابرو) در تهران

بهترین مرکز تاتو بدن در تهران

بهترین آموزشگاه تاتو بدن در تهران

 

ثبت نظر درباره «بهترین مراکز میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت