کد مطلب:  56985 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی مایکل اوون

بیوگرافی مایکل اوون

مایکل اوون، بازیکنی که در 21 سالگی برنده توپ طلای فوتبال اروپا شده است و از 18 سالگی پیراهن تیم ملی کشور خود را به تن کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

برای بازیکنی که در 21 سالگی برنده توپ طلای فوتبال اروپا شده باشد، از 18 سالگی پیراهن تیم ملی کشور خود را به تن کرده باشد و طی سه سال قهرمان جام حذفی انگلیس، لیگ کاپ، جام یوفا و سوپرکاپ اروپا شده باشد و سرانجام پس از ثبت 118 گل برای لیورپول، در 25 سالگی راهی رئال مادرید شود، به نظر، همه چیز رویایی به نظر می رسد و تقریبا هر بازیکنی در دنیا آرزو دارد جای این بازیکن باشد. ولی باید دید بعد از این افتخارات، سرنوشت این بازیکن به کجا رسید؟

مایکل اوون
مایکل اوون

مایکل اوون در 14 دسامبر 1979 در چستر انگلیس به دنیا اومد و بعد از بازی در تیمهای رده های سنی لیورپول، از 1996 عضو تیم بزرگسالان باشگاه شد. فقط دو سال بعد، او هم بهترین بازیکن جوان فصل لیگ برتر و هم بازیکن سال فوتبال انگلیس شد و در سال 1999 برای دومین بار، آقای گل لیگ برتر شد.

علاوه بر آن، در 18 سالگی و در مسابقه انگلیس و آرژانتین در جام جهانی 1998، زیباترین گل بازیها را با فراری که از وسط زمین انجام داد، به ثمر رساند.

اوون بعد از آن، تمام افتخارات ممکن را با لیورپول به دست آورد؛ به جز فتح لیگ برتر.

او در فصل 05-2004 راهی رئال مادرید شد تا یکی دیگر از کهکشانی های رئال باشد. اما مصدومیت هایی که در انگلیس، بارها به سراغ وی آمده بود، در اسپانیا هم دست از سرش برنداشت. اوون فقط یک فصل در رئال دوام آورد و بعد از آن، در شرایطی که دوست داشت به تیم سابقش برگردد، اما لیورپولی ها دیگر به سراغش نیامدند. اوون هم بهترین پیشنهاد را پذیرفت که مربوط به نیوکاسل بود. خودش هم بعدها گفت: شک نداشتم انتقال از رئال به نیوکاسل، یک قدم به عقب است و به همین خاطر حسرت می خوردم.

مایکل اوون
مایکل اوون

اوون چهار سال در نیوکاسل ماند، باز هم مصدومیت را تجربه کرد و شاهد بود هواداران نیوکاسل چه طور او را بعد از مصدومیت در بازی با واتفورد، هو کردند.

بعد از نیوکاسل، او در سال 2009 دنبال تیم جدید می گشت و رزومه ای بلندبالا از خودش تهیه کرده بود که ناگهان سرآلکس فرگوسن، وی را به یونایتد آورد. در این جا هم اوون نیمکت نشین بود و فقط توانست لیگ برتر را به عنوان یک بازیکن بدون تاثیر فتح کند؛ کاری که در زمان درخشش با لیورپول موفق به انجام آن نشده بود. اوون فصل 13-2012 را در استوک سیتی سپری کرد. یک گل زد و در 33 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد. در حالی که همچنان برای دیدن تالار افتخارات او، باید زمانی را مرور کرد که کمتر از 23 سال داشت.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی مایکل اوون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی مایکل اوون» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید