کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند | آسمونی
کد مطلب: 54467 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند

کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کووید_19، گفت: درخواست‌ها برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، البرز و فارس زیادتر است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند - Metropolises need recovered patients corona plasma
کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند - Metropolises need recovered patients corona plasma
کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند - Metropolises need recovered patients corona plasma

به گزارش آسمونی : دکتر بشیر حاجی بیگی با اشاره به آخرین وضعیت جمع آوری پلاسمای بهبود یافتگان کرونا، گفت: تاکنون بیش از 3400 نفر از افراد بهبود یافته از بیماری کووید_19 در سراسر کشور جهت اهدای پلاسما به 22 مرکز مختص این کار در انتقال خون مراجعه کرده‌اند.وی افزود: از این تعداد مراجعه کننده 2700 واحد پلاسما اهدا شده است. باید توجه کرد که بیشترین میزان مراجعات به ترتیب در استان‌های تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و کرمانشاه بوده است.

حاجی بیگی ادامه داد: با توجه به درخواست بالای پزشکان و تقاضای زیاد برای پلاسمای بهبود یافتگان کووید_19 و همچنین با توجه به میزان تاثیرگذاری درمان با پلاسما در بیماران مبتلا به کرونا، از افرادی که به کرونا مبتلا شده و اکنون بهبود یافته‌اند، خواستاریم که جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه نیاز به اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کووید_19 در کلانشهرها بیشتر است، گفت: درخواست‌ها برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، البرز و فارس زیادتر است. در عین حال این افراد با همه گروه‌های خونی مراجعه کنند. باید توجه کرد که در جمعیت عمومی کشور گروه خونی AB مثبت تنها هفت درصد است و نیاز به این گروه خونی بیشتر احساس می‌شود. همچنین پلاسمای گروه خونی AB مثبت در پلاسما درمانی، دهنده عمومی محسوب می‌شود.

حاجی بیگی در ادامه درباره وضعیت اهدای خون در کشور نیز گفت: به همه گروه‌های خونی در کشور نیاز است. در عین حال سازمان انتقال خون ایران موظف به تامین خون و فراورده‌های خونی در بیش از 900 بیمارستان و مرکز درمانی در کشور است.وی تاکید کرد: بنابراین از آنجایی که تهیه و توزیع خون و فراورده‌های آن در سراسر کشور بر عهده سازمان انتقال خون ایران است، حضور مردم ایثارگر برای اهدای خون ضروری است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نیاز دارند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?