کد مطلب:  32746 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خبر فوری :  برخورد شهاب سنگ به قائمشهر مازندران

خبر فوری : برخورد شهاب سنگ به قائمشهر مازندران

به گزارش آسمونی:انفجار شی نامشخص در یکی از مناطق شهر قائمشهر یکشنبه شب بخشی از مردم این شهر را به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خبر فوری :  برخورد شهاب سنگ به قائمشهر مازندران
خبر فوری : برخورد شهاب سنگ به قائمشهر مازندران


به گزارش آسمونی:انفجار شی نامشخص در یکی از مناطق شهر قائمشهر یکشنبه شب بخشی از مردم این شهر را به خیابان‌ها کشاند.

این انفجار به گفته شاهدان عینی در منطقه سمنا دشت رخ داد و به حدی شدید بود که حفره ای به عمق 40 سانتی متر در وسعتی سه متر مربع در آسفالت محل انفجار ایجاد کرد.

شاهدان عینی همچنین گفته اند که بر اثر این انفجار شیشه یک دستگاه خودرویی که از حوالی منطقه محل انفجار عبور می کرد، شکسته شد.

سخنگوی اورژانس مازندران هم به خبرنگار ایرنا گفت که حادثه حوالی ساعت 23 یکشنبه شب رخ داد و یک نفر به صورت سطحی زحمی شد.

ذکریا اشک پور افزود : یک مرد حدود 60 ساله بر اثر خرد شدن شیشه دچار جراحت سطحی شد که توسط اورژانس به بیمارستان ولیعصر منتقل شد.

سخنگوی اورژانس مازندران گفت که انفجار در فضای آزاد رخ داد و علت آن هنوز مشخص نشده است.

مسئول روابط عمومی آتش‌ نشانی قائمشهر هم گفت: ماموران آتش نشانی بلافاصله پس از شنیدن صدای انفجار در محل حضور یافتند ولی با توجه به این انفجار در یک زمین خالی رخ داد، تلفات یا خسارت قابل توجهی نداشت.

علی رحمانی ‌نیا با اعلام این که صدای انفجار بسیار زیاد بود و به همین دلیل سبب نگرانی شهروندان شد، افزود: انفجار در زمین مورد نظر گودالی ایجاد کرده است ولی هنوز مشخص نیست که این انفجار ناشی از چه بوده است.

با این حال در پیام رسان های داخلی شهرستان قائمشهر گمانه زنی های زیادی در باره علت انفجار صورت گرفته است که مهم ترین آن اصابت شهاب سنگ است.

مسئولان سیاسی و امنیتی شهرستان قائمشهر هم پاسخگویی در باره علت این انفجار را به بررسی های تکمیلی موکول کرده اند.

انفجار در قائمشهر تکذیب شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قائمشهر وقوع انفجار براثر حفاری غیرمجاز در منطقه گردکوه این شهر را تکذیب کرد.

محسن باستانی گفت: هیچگونه حفاری غیرمجاز و استفاده از مواد انفجاری برای این منظور در تپه گردکوه صورت نگرفته است.تمام مطالبی که در این خصوص در فضای مجازی منتشر شد شایعه است و خبری از حفاری در این منطقه نیست.

برخی شبکه های اجتماعی، انفجار شامگاه یکشنبه در منطقه سمنادشت قائمشهر را به دلیل حفاری غیر مجاز به برخی افراد برای رسیدن به آثار باستانی تپه گردکوه نسبت دادند.

رئیس اداره میراث فرهنگی قائمشهر در پاسخ به این پرسش که شبکه های مجازی ادعا کردند که حفاری غیر مجازی نیز اخیرا در این تپه انجام شد، اظهار داشت: هیچگونه حفاری در این منطقه انجام نشد.

وی اضافه کرد : تیم حافظت از آثار باستانی به صورت مداوم و شبانه روزی از تپه باستانی گردکوه مراقبت و حفاظت می کنند تا آثار باستانی احتمالی در این منطقه مصون بماند.

منبع: خبر وان
نظر خود را درباره «خبر فوری : برخورد شهاب سنگ به قائمشهر مازندران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید