کد مطلب:  4794  6 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدل موی آقایان متناسب با چهره

مدل موی آقایان متناسب با چهره

    کدام مدل مو برای کدام چهره؟ این روزها وقتی در خیابان‌های شهرمان قدم می‌زنید، اگر دقت کنید،‌ می‌بینید...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

 

کدام مدل مو برای کدام چهره؟

این روزها وقتی در خیابان‌های شهرمان قدم می‌زنید، اگر دقت کنید،‌ می‌بینید که مدل موی آقایان بسیار متنوع و متفاوت است. بعضی‌ها می‌روند سراغ مدل‌های مد روز و بعضی هم مدل‌های عجیب و غریبی را برای آرایش موهایشان انتخاب می‌کنند که گاهی زیبایی و مردانگی‌ چهره‌‌شان را به خطر می‌اندازد. اما بعضی‌ها هم هستند که مدل موهایشان با چهره‌شان کاملا تناسب دارد و آراسته به نظر می‌رسند. شما نمی‌خواهید از این گروه باشید؟ ...
اگر از مدل موهایتان خسته شده‌اید یا حس می‌کنید این مدل به چهره‌تان نمی‌آید، راهنمای انتخاب مدل موی را بخوانید و پس از فراگیری اصول کلی، مدل موی مناسبتان را انتخاب کنید.

 

● دنبال مد نباشید

مدهایی که برای آرایش مو از آن سوی آب‌ها می‌آید، دلیلی ندارد که به چهره شما هم بیاید پس فقط برای اینکه از مد پیروی کنید روی صندلی هیچ آرایشگری ننشینید. این اصل اول است. تصورش را بکنید وقتی عکس‌های پدرتان را در سال‌های دهه 50 نگاه می‌کنید چه‌قدر آن مدل موهایی که زمانی مد روز بوده، حالا خنده‌آور است. پس اگر دنبال مدل موهای خروسی و تیفوسی و سایر مدل‌های عجیب و غریب هستید مطمئن باشید که عکس‌های 30 سال بعد خودتان هم خنده‌دار خواهد بود. اصل اول در انتخاب مدل موی مناسب، این است که سادگی و برازندگی را فراموش نکنید که همیشه و در همه حال زیباست.

 

● مدلی را انتخاب کنید که مراقبت کمتری بخواهد

آن موهایی نیاز به مراقبت کمتری دارند که در نتیجه اصلاح درست و مناسب به دست آمده باشند. آرایشگرهای مردانه معمولا براساس شکل صورت شما که استخوانی است یا چاق یا پهن یا کشیده یا گرد، بهترین مدل را برای شما طراحی می‌کنند. در این میان توجه به فرم و بافت موهای شما اهمیت فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. فراموش نکنید اگر موهایتان را درست و اصولی اصلاح کرده باشید موی شما کمترین نیاز را به مراقبت خواهد داشت ولی اگر دنبال مدل موهای عجیب و غریب باشید، دایم باید با ژل و موس جلوی آینه باشید تا موهایتان را به شکل دلخواهتان درآورید و همان‌طور نگه دارید.

 

● محصولات موی مناسب بخرید

برای اینکه مدل موهایتان را بتوانید زیبا شکل بدهید، باید بدانید که از کدام‌یک از محصولات آرایشی مو استفاده کنید. آقایانی که موهای خشکی دارند، با کرم‌هایی که بر پایه آب هستند، می‌توانند مدل موهای دلخواهشان را شکل دهند؛ چون این رطوبت، خشکی را از مو حذف خواهد کرد و حالت طبیعی در آن به وجود خواهد آورد. محصولاتی که مات هستند و چندان براق نیستند، برای موهای معمولی مناسب‌اند. اگر شما از مواد آرایشی براق روی موهای معمولی استفاده کنید، ظاهری چرب و روغنی پیدا خواهید کرد.

 

● هرچه جو‌گندمی‌تر، بهتر!

این روزها حتی در میان برخی ستارگان سینما می‌بینید که موهایشان را های‌لایت یا مش کرده‌اند و این نشان می‌دهد که موهای جوگندمی از موهای یکدست سیاه یا یکدست سفید جذاب‌تر است. پیش‌ترها تا چند تار موی سپید روی سر برخی آقایان دیده می‌شد، اغلب به فکر رنگ کردن موها می‌افتادند ولی حقیقت این است که هر سنی مقتضیات خاص خودش را دارد. شما هنگامی زیبا هستید که متناسب با سن خودتان به نظر برسید. خودمانیم؛‌ اگر شما چین و چروک‌های واضحی در صورتتان داشته باشید، آیا در کنار موهای کاملا مشکی طبیعی به نظر می‌رسید؟

 

● 3 نکته درباره مدل موی متوسط

1) این مدل مو نیز تقریبا به چهره همه آقایان می‌آید ولی اگر شما چهره‌ای هرمی‌شکل دارید بهتر است دور این مدل مو را خط بکشید.
2) برای مدل دادن به موهای متوسط باید از برس‌های گرد استفاده کنید و سپس از سشوار برای حالت دادن به موهایتان استفاده کنید.
3) مدل موی متوسط می‌تواند باعث شود که جاافتاده‌تر و مسن‌تر به نظر برسید.

برخلاف خانم ها که هر از گاهی مدل های مختلف مو را امتحان می کنند آقایان معمولا همیشه یک مدل ثابت دارند. مدل مویی که بعد از پایان دوره شر و شور نوجوانی و جوانی تا زمانی که خزان روزگار کچل شان کند همیشه با همان دیده می شوند. علت این یکنواختی هم این است که به اغلب آقایان یک مدل مو بیشتر از بقیه می آید و با موهای کوتاه نمی توان مدل های مختلف را امتحان کرد و انتظار داشت نتیجه هم چیز خوبی شود اما معدود آقایانی هستند که این مساله در مورد آنها صادق نیست و هر مدل مویی به آنها می آید. برادپیت هم جزو این معدود آقایان است. به نظر شما کدام مدل مو بیشتر به ایشان می آید؟

 

برای مشاهده مدل موهای جدید اینجا را کلیک نمایید

: برای دریافت مشاوره درباره مدل موی آقایان متناسب با چهره فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «مدل موی آقایان متناسب با چهره» در کادر زیر بنویسید :

5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید