کد مطلب:  25248 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی سید مهدی سید صالحی

بیوگرافی سید مهدی سید صالحی

سید مهدی سید صالحی فوتبالیت ایرانی است. اگر می خواهید با سید مهدی سید صالحی بیشتر آشنا شوید این مقاله...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

درباره سید مهدی سید صالحی

سید مهدی سید صالحی فوتبالیست ایرانی است. اگر می خواهید با سید مهدی سید صالحی بیشتر آشنا شوید این مقاله آسمونی را تا انتها مطالعه نمایید چرا که بیوگرافی سید مهدی سید صالحی و همچنین مصاحبه با سید مهدی سید صالحی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

سید مهدی سید صالحی متولد 5 مرداد 1360 در تهران است. سید مهدی سید صالحی بازیکن فوتبال اهل ایران است.

وی سابقه بازی در تیم‌های راه‌آهن، پیکان، استقلال تهران، تراکتورسازی تبریز، سپاهان و پرسپولیس تهران را دارد.

بیوگرافی سید مهدی سید صالحی
بیوگرافی سید مهدی سید صالحی

افتخارات سید مهدی سید صالحی

لیگ برتر:
  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 82-1381 به همراه تیم سپاهان اصفهان
  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 91-1390 به همراه تیم سپاهان اصفهان
  • نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 87-1386 به همراه تیم سپاهان اصفهان
  • نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 90-1389 به همراه تیم استقلال تهران
  • نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 92-1391 به همراه تیم تراکتورسازی تبریز
  • نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 93-1392 به همراه تیم پرسپولیس تهران
جام حذفی:
  • قهرمانی در جام حذفی 83-1382 به همراه تیم سپاهان اصفهان
  • قهرمانی در جام حذفی 85-1384 به همراه تیم سپاهان اصفهان
  • قهرمانی در جام حذفی 86-1385 به همراه تیم سپاهان اصفهان

لیگ قهرمانان آسیا:

  • نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا 2007 به همراه تیم سپاهان اصفهان

mehdi-seyed-salehi
mehdi-seyed-salehi
سید مهدی سید صالحی همراه پسرش

مصاحبه با سید مهدی سید صالحی

سیدمهدی سیدصالحی، مهاجمی که سابقه بازی در تیم‌های پرطرفدار فوتبال ایران را در کارنامه دارد، اکنون بعد از 15 سال بازی در لیگ حرفه‌ ای ایران تصمیم به آویختن کفش‌ هایش گرفت تا 35 سالگی پایان راه او در فوتبال باشد.

مهاجم سابق اما در روز خداحافظی رسمی‌ اش از فوتبال با اعلام اینکه فضای شکل گرفته در دنیای بازیگری او را مجبور به این تصمیم کرده، می‌گوید مجید جلالی و عبدالله ویسی را هرگز نخواهد بخشید.

- آقای سیدصالحی چطور ناگهانی خبر خداحافظی‌ خود را اعلام کردی؟

+ به هرحال این شتری است که در خانه همه می‌خوابد و باید یک روز این تصمیم را می‌گرفتم که آن روز امروز بود. فقط خدا را شکر می‌کنم که در این 15 سالی که در لیگ برتر همیشه روی اعتقادم ماندم و امروز هم ترجیح می‌دهم در فوتبالی که رمالی و دلالی در آن حرف اول را می‌زند نباشم. اینکه می‌گویم رمالی و دلالی البته این نیست که کلا اینطور باشد اما به هرحال باید قبول کرد که بخش عمده‌ ای از فوتبال ما را این مساله گرفته است. روزهای سختی را پشت سر گذاشتم و این را بگویم جای صداقت و پاکی خالی است و این با خلق و خوی من سازگار نیست. من همیشه با عزت در این فوتبال به کارم ادامه دادم و خوشحالم که در چهار تیم بزرگ حضور داشتم.

بیوگرافی سید مهدی سید صالحی
بیوگرافی سید مهدی سید صالحی

- اینکه می‌گویید خداحافظ فوتبال، یعنی در لیگ پایین تر هم تیمی نبود که بخواهی با آن ادامه دهی؟

+ همانطور که گفتم خوشحالم در تیم‌های بزرگ فوتبال کشور بازی کردم و در این چند سال اخیر نیز در تیم‌های دیگر هم حضور داشتم. پیشنهاد که بود اما نه اینکه لیگ یک جای بدی باشد ولی با روحیات من سازگار نبود. دیگر بهتر است نباشم و با تشکر از تمام مربیانی که در این سال ها برایم زحمت کشیدند خصوصا آقای فرهاد کاظمی که به من فضا دادند و از هواداران خونگرم سپاهان و محمدرضا ساکت عزیز که چیزهایی زیادی در طول هشت سال همکاری با ایشان یاد گرفتم.

آقای صاحب پناه و علی اصغر مدیرروستا که باعث شدند سیدصالحی امروز سیدصالحی شود. از هواداران خونگرم استقلال و از طرفداران پرسپولیس که همواره حمایتم کردند. از تمام کسانی که برایم زحمت کشیدند و اگر قصور و بدی از من دیدند به بزرگواری خودشان مرا ببخشند. امروز که از فوتبال خداحافظی کردم باید بگویم که سیدصالحی در آمادگی کامل خداحافظی کرد و این دست‌ های پشت پرده بودند که نگذاشتند به کارم ادامه دهم.

- در مورد دست‌ های پشت پرده کمی واضح تر صحبت می‌کنی؟ دقیقا از چه کسانی دلگیر هستی؟

+ می‌گویم که امروز بعد از 15 سال بازی در سطح اول فوتبال ایران و در تیم‌های بزرگ در سلامت و آمادگی کامل خداحافظی می‌کنم و دست های پشت پرده باعث آن بودند که حاضر نیستم با هر شرایطی که اصلا با خلق و خوی من سازگار نیست در این فوتبال باشم. باید بگویم از مجید جلالی و عبدالله ویسی نخواهم گذشت. همکاری با مجید جلالی بزرگترین اشتباهم بود و هیچ وقت از یادم نمی‌رود که گفت تو بازیکن بزرگی هستی اما نمی‌توانم بازی‌ ات بدهم. در استقلال خوزستان هم در شرایطی که این تیم در آستانه سقوط بود و من مرام و معرفتی رفتم اما مرام و معرفتی ندیدم.

فکر نمی‌کنم زدن 8 گل در 13 بازی برای این تیم که در آستانه سقوط بود آمار بدی باشد و همه آنها به خاطر مردم خوزستان بود و امیدوارم توانسته باشم سهمی در موفقیت آنها داشته باشم. بیخیال بهتر است از تمام کسانی که برای فوتبالم زحمت کشیدند تشکر کنم و خصوصا از همسر و فرزندم که در این چند سال سختی زیادی کشیدند و مشقت حضور در شهرهای مختلف را پشت سر گذاشتند. من دست تمام کسانی که برایم زحمت کشیدند را می‌بوسم اما آدمی نیستم که نمک بخورم و نمکدان بشکنم و فقط اینکه این دو نفر (مجید جلالی و عبدالله ویسی) باعث شدند من کفش‌هایم را بیاویزم!

mehdi-seyed-salehi
mehdi-seyed-salehi

- برنامه بعدی‌ ات در فوتبالی که به قول خودت اینقدر بدی دارد چیست؟ اصراری برای ادامه کار به عنوان مربی داری و نمی‌ترسی که این اتفاقات برایت تکرار شود؟

+ برنامه‌ ام این است که دوباره به فوتبال برگردم. شاید به عنوان مربی برگردم. اینکه گفتم فوتبال بد است منظورم به تمام آن نبود و همانطور که گفتم در کنار مربیان و هم‌تیمی‌ ها و هواداران خوبی نیز بودم. مطمئن باشید اگر برگردم با قدرت در مربی گری حاضر می‌شوم و نمی‌گذارم حق کسی نادیده گرفته شود و با همان اعتقاداتی که داشتم در مربیگری نیز حاضر خواهم شد.

همیشه در فوتبال صداقت و راستی داشتم و از خدا مدد گرفتم و در مربیگری نیز عزت و ذلت را دست خدا می‌دانم و از او مدد می‌گیرم. راضی‌ ام به رضای خدا و عقده فوتبال بازی کردن نیز نداشتم و 10 دوره در آسیا بازی کردم و آقای گل این رقابت‌ ها شدم اما هیچ وقت مجید جلالی و عبدالله ویسی را از یاد نمی‌برم و آنها را نمی‌بخشم. اینکه می‌گویید از آینده نمی‌ترسی چرا باید بترسم؟ آن زمان حرمت استاد و شاگردی را نگه می‌داشتم و بی‌ احترامی نکردم اما در مربی گری تمام تلاشم را خواهم کرد تا حقی از کسی ضایع نشود و با تمام وجود تلاش خواهم کرد و اول خدا،دوم خدا و باز هم خدا را در کارهایم در نظر خواهم گرفت.

نظر خود را درباره «بیوگرافی سید مهدی سید صالحی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید