کد مطلب: 5733 درج نظر
سازمان هدفمندسازی یارانه ها

سازمان هدفمندسازی یارانه ها

سازمان هدفمندسازی یارانه ها در اساسنامه «سازمان» نامیده می شود، با ماهیت شرکت دولتی و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری و سرمایه آن متعلق به دولت است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

هیئت وزیران در مورخ 1392/6/10 بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد ماده (15) قانون هدفمند کردن یارانه ها مصوّب سال 1388 اصلاحات اساسنامه سازمان هدفمند سازی یارانه ها را تصویب و با موافقت دولت این اصلاحات برای اجرا ابلاغ شد. در ادامه آسمونی با سازمان هدفمندسازی یارانه ها آشنا می شویم.

تاریخچه سازمان هدفمندی یارانه ها

هدفمندسازی یارانه ها در ایران یکی از مهمترین بخش ها و نمایان ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرآیند دادن یارانه ها می انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می کند که بخشی از این یارانه های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می شود. این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می شود.

ارکان سازمان هدفمندسازی یارانه ها

 سازمان هدفمندسازی یارانه ها دارای ارکان زیر است:

  1. مجمع عمومی
  2. هیئت مدیره
  3. بازرس یا بازرسان

فعالیت های سازمان هدفمندسازی یارانه ها

  • اهداف، مسئولیت ها، وظایف و اختیارات موضوع قانون هدفمند کردن یارانه ها و سایر قوانین و مقررات مربوط، جزء وظایف و اختیارات سازمان می باشد.
  • مسئولیت ها و اختیارات و وظایف تفویضی قانونی و نیز مدیریت وجوه، اعتبارات و هزینه های موضوع قانون هدفمند کردن یارانه ها و سایر قوانین و مقررات مربوط بر عهده سازمان می باشد.

آدرس و تلفن سازمان هدفمندسازی یارانه ها

آدرس

تهران - خیابان فلسطین شمالی - پائین تر از تقاطع زرتشت نبش کوچه دانشکیان – پلاک 485 سازمان هدفمند سازی یارانه ها 

تلفن 021-43857
ایمیل -
سایت https://www.hadafmandi.ir/fa-IR/Portal/1/page/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C
ساعت کاری شنبه الی چهارشنبه از ساعت 07:30 تا 14:30

 

: برای دریافت مشاوره درباره سازمان هدفمندسازی یارانه ها فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «سازمان هدفمندسازی یارانه ها» در کادر زیر بنویسید :

7 - 2 = ?