مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  17560 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عکسهایی جدید از مکه مکرمه

عکسهایی جدید از مکه مکرمه

  شهر مکه به دلیل وجود خانه کعبه همه ساله در ماه ذی الحجه سیل عظیمی از زائران را به سوی خود می کشاند. با اینکه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

  شهر مکه به دلیل وجود خانه کعبه همه ساله در ماه ذی الحجه سیل عظیمی از زائران را به سوی خود می کشاند. با اینکه شهر مکه علاوه بر کعبه دیدنی های دیگری دارد ولی مهمترین و البته زیباترین مکان آن کعبه است و اکثر مردم در سراسر جهان صرفا برای رفتن به خانه کعبه به شهر مکه سفر می کنند. پورتال آسمونی در این بخش اطلاعاتی در مورد شهر مکه مکرمه و همچنین عکس های جدیدی از مکه برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده است که در ادامه می بینید.

مَکّه (به عربی: مدینة مَکّه )، نام شهری است در کشور پادشاهی عربستان سعودی واقع در شبه جزیره عربستان. مکه از شهرهای تاریخی عربستان سعودی است و به سبب قرار داشتن کعبه، قبله‌گاه مسلمانان در آن مقدس‌ترین شهر اسلام به‌شمار می‌رود. مکه زادگاه محمد پیامبر اسلام و محل بعثت او است.

این شهر علاوه بر نام مکه دارای نام‌هایی همچون «بکّه»، «امّ القری» و «بلدالحرام» نیز بوده‌است که در قرآن به تمامی این اسامی اشاره شده‌است.

بنابر برخی روایات دینی، پس از تشنگی اسماعیل در ماجرای مهاجرت او و مادرش به سرزمین مکه، به اذن خداوند چشمه زمزم زیر پای اسماعیل جوشید و در آن منطقه آب یافت شد، مردم در آنجا ساکن شدند و شهر مکه به وجود آمد و نیز ابراهیم به فرمان خدایش کعبه را ساخت.

شهر مکه در فاصله 80 کیلومتری دریای سرخ واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا، 330 متر است. به خاطر اتوبانی که اکنون ساخته شده، تا بندر جده تنها 60 کیلومتر فاصله دارد و از طریق بزرگراه هجرت، 425 کیلومتر با مدینه فاصله دارد. مکه در میان کوه‌ها واقع شده، فاصله بین دو کوه را اعراب شعب می‌گویند. این شهر در میان کوه‌های کم ارتفاعی باسازند سنگی واقع شده‌است درحال حاضر، اطراف مسجدالحرام را خانه‌ها و هتل‌هایی فرا گرفته، که بر فراز این تپه‌های سنگی واقع شده‌اند. برای سهولت رفت و آمد، تونل‌های زیادی برای عبور ماشینها در نظر گرفته‌اند، که مسافت‌ها را بسیار کاهش می‌دهد.

اصطلاحاً به کسی که سفر زیارتی به مکه را انجام داده، حاجی گفته می‌شود و مسلمانانی که توان مالی دارند، حداقل یک بار در طول عمر خود به حج می‌روند. هرسال درمراسم رسمی (حج تمتع) در ماه ذیحجه حدود سه میلیون حاجی، خانه را زیارت می‌کنند. درآمد حاصل از حج در مکه بالغ بر 2 میلیارد دلار است.

اماکن زیارتی مکه:

  • مسجد الحرام
  • حجرالاسود
  • منا (سرزمین منا) و عرفات
  • صفا و مروه
  • کوه نور
  • مقام ابراهیم
  • غار حرا

Mecca-and-Medina7
Mecca-and-Medina7

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره عکسهایی جدید از مکه مکرمه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عکسهایی جدید از مکه مکرمه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید