کد مطلب:  47714 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد

بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد

نمکی از ریشه کنی بیماری سرخک در کشور خبر داد و گفت: همکاری سازمان دامپزشکی در زمینه مدیریت غذا باید بیشتر شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد - Measles disease eradicated in Iran
بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد - Measles disease eradicated in Iran
بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد - Measles disease eradicated in Iran

به گزارش آسمونی : سعید نمکی وزیر بهداشت در همایش ملی روز دامپزشکی با اشاره به اینکه دستاوردهای ما در عرصه سلامت در سال های پس از انقلاب قابل توجه است، اظهار کرد: در سال های پس از انقلاب دستاوردهای ما در پوشش واکسیناسیون، مرگ و میر کودکان و زنان و در توسعه زیرساخت های نظام سلامت رتبه های ممتاز جهان را کسب کرده ایم.وی از ریشه کن شدن بیماری سرخک در کشور خبر داد و گفت: روز گذشته کمیته مربوط به این بیماری در سازمان جهانی بهداشت گواهی حذف سرخک را از کشور صادر کرد.

نمکی ادامه داد: بیماری سرخک به باتلاقی برای نظام سلامت آمریکا تبدیل شده، اما در کشور ما این بیماری ریشه کن شده است.

به گفته وزیر بهداشت، بهورزان در روستاها بیشترین تلاش را کردند که ما دست تک تک آنها را می بوسیم.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری های غیر واگیر نیازمند مشارکت همه بخش ها برای کاهش عوامل خطر است، گفت: امروز با شیوع بیماری های غیرواگیر اتفاقاتی که در ساختار اجتماعی و سیاسی کشورها می افتد، تنها با واکسیناسیون قابل حل نیست و نیازمند مشارکت همه بخش ها برای کاهش عوامل خطر است.

نمکی با تاکید بر همکاری های بین بخشی وزارت بهداشت، وزارت جهاد و سازمان دامپزشکی کشور افزود: این سه بخش به عنوان اجزای لاینفک نظام سلامت باید همکاری های درون بخشی در کشور داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه علوفه مورد استفاده دام از اهمیت بالایی برخودار است، بیان کرد: علوفه مورد استفاده دام، تغذیه طیور و باقی مانده آنتی بیوتیک ها در محصولات و در آب های متصل به بخش های تولیدی از مسائل بسیاری مهمی است که نظارت کافی بر آن وجود ندارد و همواره ما با همکاران خود در وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی و سازمان استاندارد باید به این موضوع بپردازیم.

به گفته وی، امروزه بیماری های مشترک انسان و دام از دیگر مشکلات پیش روی ماست که ما نباید بیماری های واگیر دار را فراموش کنیم.نمکی ادامه داد: کمیته شورای ملی باید تشکیل شود تا با مبادله اطلاعات، برای بیماری های مشترک میان دام و انسان برنامه گسترده ای تعیین کنیم.

وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر نیاز بخش بهداشت به کمک های سازمان دامپزشکی تصریح کرد: سازمان دامپزشکی علاوه بر زنجیره غذایی باید در مدیریت زنجیره غذا و رسیدن غذای سالم به دست مردم باید ما را یاری دهد.

: برای دریافت مشاوره درباره بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیماری سرخک در ایران ریشه کن شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید