کد مطلب:  19698 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مهاجرت معنی‌دار نخبگان پرستاری و پزشکی از کشور

مهاجرت معنی‌دار نخبگان پرستاری و پزشکی از کشور

به گزارش آسمونی: قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت توسعه آموزش و مهاجرت معنی‌دار نخبگان پرستاری...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

meaningful-migration-from-the-countrys-elite-medical-and-nursing
meaningful-migration-from-the-countrys-elite-medical-and-nursing

به گزارش آسمونی:

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت توسعه آموزش و مهاجرت معنی‌دار نخبگان پرستاری پزشکی، پیشرفت جهانی ایران در حوزه سلامت را به عنوان مهمترین شاخص توسعه انسانی خبر داد.

ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در نشست عالی رتبه مشورتی در زمینه آموزش 2030 در ایران با اشاره به ضرورت ورود تکنولوژی های جدید برای تحقق و توسعه آموزش کشور گفت: باید بگوییم که در این زمینه به طرز معناداری صادر کننده پزشک و پرستار نه به عنوان فرار مغزها بلکه در قالب مهاجرت نخبگان هستیم که حتی از نظر عدالت جنسیتی نیز تعداد بانوان بیش از 50 درصد و در مواردی با احتساب نقاط مثبت و منفی در برخی رشته های تخصصی علوم پزشکی، این آمار به بیش از 60 درصد نیز می رسد. 
 
وی با اظهار خرسندی از موفقیت جهانی کشورمان برای رشد 69 درصدی شاخص توسعه انسانی در حوزه سلامت تاکید کرد: در 32 سال اخیر منتهی به 2012، این شاخص 67 درصد رشد داشته و این به معنی 1.6% رشد سالیانه است. 
 
قائم مقام وزیر بهداشت افزود: در طول 32 سال مذکور، شاخص توسعه انسانی در حوزه سلامت سایر کشورهای عضو ایندکس مجموعا تنها 73 درصد رشد داشته و همین آمار در سایر کشورهای جهان در مجموع شاهد رشد 69 درصدی بوده است. 
 
وی همچنین با اشاره موفقیت ایران در کسب رتبه دوم جهانی از نظر کاهش محدودیت های توسعه انسانی تصریح کرد: البته این رتبه هم به هیچ عنوان جمهوری اسلامی ایران را راضی نکرده و باید برای رسیدن به جایگاه نخست جهانی در افق 2404 تلاش کنیم. بنابراین سلامت مهمترین عامل در حوزه شاخص های توسعه انسانی است. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره مهاجرت معنی‌دار نخبگان پرستاری و پزشکی از کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مهاجرت معنی‌دار نخبگان پرستاری و پزشکی از کشور» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید