کد مطلب:  49368 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مسعود سلیمانی وارد ایران شد

مسعود سلیمانی وارد ایران شد

دانشمند ایرانی که بیش از یک سال به‌اتهام واهی دورزدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در آمریکا زندانی بود، شامگاه امروز شنبه با پروازی اختصاصی وارد فرودگاه بین‌المللی مهرآباد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مسعود سلیمانی وارد ایران شد - Massoud Soleimani entered Iran
مسعود سلیمانی وارد ایران شد - Massoud Soleimani entered Iran
مسعود سلیمانی وارد ایران شد - Massoud Soleimani entered Iran

به گزارش آسمونی : دکتر مسعود سلیمانی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و یکی از دانشمندان برتر جهان در حوزه سلول‌های بنیادی، پس از تحمل 15 ماه زندان در آمریکا به‌اتهام دور زدن تحریم‌های واشنگتن علیه ایران، با پروازی اختصاصی از سوئیس به‌همراه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به کشورمان بازگشت.

دکتر مسعود سلیمانی که به‌اتهام واهی دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت شده و 15 ماه در آمریکا زندانی بود، با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس،  سرانجام امروز شنبه 16 آذرماه آزاد شد.

در این روند همچنین با تصویب شورای‌ عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی "ژائو ونگ" شهروند آمریکایی که به‌جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رأفت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

دکتر سلیمانی بدون برگزاری جلسه رسمی دادگاه و بدون اعلام جرم مشخصی از طرف دادستانی ایالات متحده در بازداشتگاهی نامناسب در شهر آتلانتا کنار بزهکاران خطرناک محبوس شده بود؛ بدون اینکه به داروهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد و علاوه بر این دچار مشکلات بینایی نیز شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره مسعود سلیمانی وارد ایران شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مسعود سلیمانی وارد ایران شد» در کادر زیر بنویسید :

4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید