کد مطلب: 29296 درج نظر
زمان مطالعه: 20 دقیقه
بلیط مشهد

بلیط مشهد

مشهد یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است. چرا که به خاطر وجود حرم امام رضا (ع) سالانه مورد بازدید میلیون ها...
زمان مطالعه: 20 دقیقه
بلیط مشهد
بلیط مشهد


مشهد یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است. چرا که به خاطر وجود حرم امام رضا (ع) سالانه مورد بازدید میلیون ها زائر و توریست قرار می گیرد. اگر شما هم قصد سفر به مشهد را دارید این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که به معرفی شهر مشهد می پردازیم و راهنمای خرید بلیط مشهد و همچنین روش های سفر به مشهد را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

راهنمای سفر به مشهد از جمله، جاذبه ها و روش ها و بلیط مشهد و ...

مشهد، دومین کلان شهر بزرگ و پر طرفدار کشورمان است که سالانه پذیرای مسافران بسیاری از سراسر ایران و کشورهای مختلف است. بسیاری به عشق امام هشتم شیعیان، چند روزی را برای سفر به مشهد کنار می گذارند تا مسافرتی متفاوت را رقم بزنند. البته که در کنار ساعاتی زیارت و گذران لحظاتی مقدس، تفریحات هیجانی، باغ ها و پارک های مشهد نیز فرصت مناسبی برای خوش گذرانی در مشهد هستند که نباید از دستشان بدهید.

شما هم از آن دست کسانی هستید که وقتی نام مشهد به گوشتان می خورد اشک در چشمتان حلقه می زند و دلتان صحن های آرامش بخش حرم امام رضا را می خواهد؟ یا از خوشمزه گردی در میان رستوران های مشهد خاطره ای خوش برای شما باقی مانده و دوست دارید در کنار زیارتتان، قدری هم تفریحات آبی را در این گرمای تابستان تجربه کنید؟

روش های سفر به مشهد

برای سفر به مشهد راه های بسیار زیادی وجود دارد، می توانید برای رفتن به این شهر زیارتی و البته تفریحی تورها را انتخاب کنید و پیدا کردن محل اقامت و وسیله رفت و آمد را به آن ها بسپارید و یا به راحتی همه چیز را خودتان مدیریت کنید و برنامه سفر بچینید. در این جا علاوه بر نشان دادن راه های سفر به مشهد، هزینه حدودی هر یک را گفته ایم.

البته خوب است بدانید که این راه ها از تمامی شهرهای ایران امکان پذیر است اما از آن جا که ذکر تمامی هزینه ها از مقاصد مختلف غیر ممکن است، به غیر از تهران، تعدادی از شهرها را به عنوان نمونه آورده ایم و برای سایر شهرها طیفی حداقلی و حداکثری ارائه داده ایم.

راه‌های مختلف سفر به مشهد عبارت اند از:

1- تورهای مشهد

2- سفر شخصی:

1) هواپیما

2) قطار

3) اتوبوس

4) ماشین شخصی

هزینه های سفر به مشهد

1- تورهای مشهد

معمولا تورهای مشهد از شهر تهران، به مدت 2 شب و 3 روز و گاهی به مدت 3 شب و دو روز برگزار می شوند. اغلب تورها به صورت هوایی برگزار می شوند و برخی نیز به صورت زمینی با قطار مسیر را طی می کنند. در این جا هزینه معمول ترین تور مشهد یعنی 2 شب و 3 روز را ذکر کرده ایم.

مسیر هوایی: خوب است بدانید که هزینه تورها بسته به آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، نوع اتاق مورد نظر و البته زمان خرید تور، متفاوت خواهند بود.

mashhad-ticket
mashhad-ticket


طیف هزینه ها برای 2 شب و 3 روز : 240 هزار تومان تا 740 هزار تومان

مسیر زمینی: مسیر زمینی تورها اغلب با قطار طی می شود و هزینه های بسته به آژانس مسافرتی، نوع کابین قطار، کلاس هتل، نوع اتاق مورد نظر و البته زمان خرید تور، متفاوت خواهند بود.

طیف هزینه ها برای 2 شب و 3 روز : 170 هزار تومان تا 560 هزار تومان

هزینه های سفر به مشهد

2- سفر شخصی

از مزایای سفر شخصی آن است که به راحتی و متناسب با وضعیت خود برنامه سفر را تنظیم می کنید و آزادی عمل بسیاری در انتخاب وسیله رفت و برگشت و محل اقامت خود خواهید داشت. مخصوصا این آزادی عمل وقتی به چشم می آید که به دنبال صرفه جویی و کم کردن هزینه ها باشید و یا به دنبال سفری بسیار لوکس و مجلل هستید.

1- هواپیما

در زیر طیف هزینه برخی از پروازها به مقصد مشهد آورده شده اند و در انتها نیز به طور کلی طیف هزینه تمامی پروازها از سایر شهرها نیز گفته شده است.

تمامی هزینه ها برای مسیر یک طرفه می باشند.

بلیت هواپیما تهران - مشهد: 68 هزار تا 250 هزار تومان

بلیت هواپیما اصفهان - مشهد: 74 هزار تا 260 هزار تومان

بلیت هواپیما اهواز - مشهد: 94 هزار تا 330 هزار تومان

بلیت هواپیما تبریز - مشهد: 160 هزار تا 340 هزار تومان

بلیت هواپیما شیراز - مشهد: 83 هزار تا 290 هزار تومان

بلیت هواپیما کیش - مشهد: 100 هزار تا 350 هزار تومان

++ طیف بلیت هواپیما از سایر شهرها به مشهد: 50 هزار تا 370 هزار تومان

2- قطار

در زیر طیف هزینه برخی از قطارها به مقصد مشهد آورده شده اند و به طور کلی طیف باقی قطارها از شهرهای مختلف نیز گفته شده است.

تمامی هزینه ها برای مسیر یک طرفه می باشند.

بلیت قطار تهران - مشهد: 43 هزار تا 140 هزار تومان

بلیت قطار اصفهان - مشهد: حدود 90 هزار تومان

بلیت قطار اهواز - مشهد: حدود 90 هزار تا 130 هزار تومان

بلیت قطار تبریز - مشهد: حدود 70 هزار تا 110 هزار تومان

بلیت قطار شیراز - مشهد: حدود 100 هزار تومان

++ طیف بلیت قطار از سایر شهرها به مشهد: 14 هزار تا 100 هزار تومان

3- اتوبوس

ارزان ترین راه برای دسترسی به شهر مشهد، اتوبوس ها هستند که از اغلب شهرهای ایران امکان پذیر می باشند. در اینجا طیف بلیت های یک طرفه گفته شده اند.

بلیط مشهد
بلیط مشهد


بلیت اتوبوس تهران - مشهد: حدود 36 هزار تا 68 هزار تومان

بلیت اتوبوس اصفهان - مشهد: حدود 51 هزار ا 78 هزار تومان

بلیت اتوبوس شیراز - مشهد: حدود 47 هزار تا 95 هزار تومان

بلیت اتوبوس تبریز - مشهد: حدود 60 هزار تا 93 هزار تومان

بلیت اتوبوس رشت - مشهد: حدود 52 هزار تا 92 هزار تومان

++ طیف بلیت قطار از سایر شهرها به مشهد: 20 هزار تا 120 هزار تومان

4- ماشین شخصی

یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل سفر بین شهری، ماشین های شخصی هستند. همان طور که می دانید هزینه عمده این نوع سفر، هزینه بنزین می باشد.

هزینه‌ ها در طول سفر به مشهد

در طول سفر به مشهد هزینه های متفاوتی پیش روی شماست که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. دانستن متوسط قیمت این موارد در طی سفر کارآمد خواهد بود. آسمونی برای راهنمایی بهتر شما در هنگام سفر به مشهد، به صورت جزئی درباره هزینه‌های زیر به شما اطلاعات می‌دهد.

+ خوب است بدانید تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه و تک تک بررسی شده و به روز هستند و در آینده و در فواصلی مشخص نسبت به  بروز رسانی شان اقدام خواهد شد.

1- هزینه‌های حمل و نقل در مشهد

2- هزینه های اقامت در مشهد

3- هزینه های تفریح در مشهد

4- هزینه‌های سوغاتی در مشهد

1- هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری مشهد

برای رفت و آمد در کلان شهر مشهد، گزینه های حمل و نقل متفاوت و البته کارآمدی پیش روی شما قرار دارد، به گونه ای که از از هر نقطه شهر مشهد وسایل حمل ونقل به گونه ای تنظیم شده اند که به راحتی می توانید خود را به حرم امام رضا (ع) یا دیگر نقاط شناخته شهر برسانید. از جمله وسایل پرکاربرد شهر مشهد مترو، اتوبوس های شهری، اتوبوس های تندرو و تاکسی ها هستند.

بلیت الکترونیک، من کارت: برای پرداخت هزینه وسایلی چون اتوبوس ها و مترو باید از بلیت الکترونیک شهر مشهد استفاده کنید. این بلیت های اعتباری با نام «من کارت» شناخته می شوند و شما می توانید آن ها را از تمام باجه های فروش من کارت در ایستگاه های مترو و اغلب ایستگاه های اتوبوس خریداری کنید. هزینه هر من کارت 5 هزار تومان است و باید بدانید بر خلاف گذشته دیگر هنگام خرید، این بلیت ها اعتبار اولیه ندارند. من کارت خود را می توانید از 1000 تا 50 هزار تومان شارژ کنید.

مترو: در حال حاضر مترو شهر مشهد دو خط فعال دارد که خط 1 آن دو نقطه شرقی و غربی را به هم متصل می کند و با استفاده از آن می توانید خود را از فرودگاه بین المللی مشهد به حرم امام رضا برسانید و یا تا انتهای غربی شهر و پارک جنگلی وکیل آباد و سه راهی طرقبه و شاندیز بروید. فواصل حرکت قطارها در خط 1 بسیار مناسب بوده و در ساعات اوج شلوغی این فواصل زمانی کم تر هم می شوند.

خط دیگر مترو، خط 2 می باشد که به تازگی افتتاح شده و بخش شمالی شهر را به بخش جنوبی مرتبط می کند. این خط از بلوار طبرسی آغاز شده و از ایستگاه هایی مانند راه آهن، میدان شهدا و خیابان کوهسنگی می گذرد و در ایستگاه کاوه تمام می شود. در حال حاضر هر 30 دقیقه یک قطار در این خط جا به جا می شود.

ساعات کار مترو مشهد از 6 صبح تا 22:30 شب می باشد و هزینه سفر در هر مسیر 550 تومان می باشد.

اتوبوس ها: انواعی از اتوبوس ها در مشهد فعالیت می کنند که با استفاده از آن ها می توانید بین تمام جاذبه های گردشگری شهر، با هزینه ای بسیار مناسب جا به جا شوید. در مجموع 3 نوع اتوبوس در مشهد وجود دارد که عبارت اند از: اتوبوس های BRT، اتوبوس های تندرو و اتوبوس های درون شهری. هم اکنون 5 خط اتوبوس BRT در شهر به چشم می خورد که سفید رنگ بوده و در خطوط ویژه حرکت می کنند و برای رفت و آمد گردشگران و زائران در شهر بسیار پرکاربرد می باشد.

هزینه اتوبوس ها بسته به نوع بین 350 تا 500 تومان می باشند.

mashhad-ticket
mashhad-ticket


همچنین توصیه می کنیم برای جا به جایی بهتر در این شهر وسیع، از نقشه مسیریابی مشهد استفاده کنید.

تاکسی: مانند هر جای دیگر، راحت ترین راه و البته گران ترین راه برای حمل و نقل درون شهری تاکسی ها هستند. هزینه تاکسی های خطی برای هر مسیر بین 700 تا 1000 تومان می باشد و برای اغلب مسیرهای سر راست و استفاده از تاکسی های گذری، هزینه 500 تا 1000 تومانی در پیش روی شماست. علاوه بر این ها، در مقابل تمام جاذبه های اصلی همچون حرم امام رضا (ع)، ترمینال و فرودگاه، مراکز خرید معروف، پارک های آبی و ... تاکسی های مخصوص را می بینید که البته نرخ بیش تری برای جابه جایی شما دارند.

راه دیگر استفاده از تاکسی های تلفنی است. برای این منظور به راحتی می توانید با شماره های 1829 یا 133 تماس بگیرید و در عرض چند دقیقه تاکسی های زرد یا سبز رنگ به سراغ شما خواهند آمد. نرخ این تاکسی ها در مقایسه با دیگر تاکسی های دربستی منصفانه تر است.

آخرین راه برای گرفتن تاکسی، استفاده از تاکسی های آنلاین است که به تازگی در مشهد هم راه اندازی شده اند.

++ در نهایت می توان هزینه ها را به صورت زیر خلاصه کرد:

من کارت: 5 هزار تومان

اتوبوس: 350 تا 500 تومان

مترو: 550 تومان

تاکسی: از 700 تومان به بالا

2- هزینه های اقامت در مشهد

برای اقامت در شهر مشهد گزینه های فوق العاده متنوعی وجود دارد که بسته به شرایط خود می توانید از ارزان ترین یا گران ترین شان را انتخاب کنید.

1- اقامت در نزدیکی حرم مطهر امام رضا

اگر بخواهید در نزدیکی حرم مطهر اسکان داشته باشید گزینه‌های هتل، هتل آپارتمان، خانه، اتاق و حسینیه را پیش روی خود دارید.

طیفی از از هتل‌های پنج، چهار و سه ستاره در اطراف حرم وجود دارد که اغلب در سمت خیابان امام رضا هستند. چند هتل نیز در سمت خیابان شیرازی وجود دارد. علاوه بر هتل، هتل آپارتمان‌ها نیز گزینه مناسبی برای اقامت اند که در درجات کیفی متفاوت و فواصل خیلی نزدیک و نزدیک در اطراف حرم قرار گرفته اند. همچنین بسیاری از مردم خانه و یا اتاق خود را به اجاره می‌دهند که برای اقامت چند روزه نیز می‌توانید استفاده کنید. علاوه بر همه این‌ها حسینیه های بسیاری در اطراف حرم وجود دارد که هر کدام مختص به شهر و دیاری هستند و امکانات و هزینه مناسبی دارند. برخی از حسینیه ها نیز به رایگان شرایط اسکان را برای شما فراهم می‌آورند.

بنابراین اقامت در نزدیکی حرم به چند شکل ممکن است:

هتل ها، هتل آپارتمان ها، سوئیت ها: طیفی در حدود شبی 100 هزار تا 2 میلیون تومان دارند.

حسینیه ها و مسافرخانه ها: 30 هزار تا 100 هزار تومان

2- اقامت در سایر بخش‌های شهر مشهد

درست است که بسیاری از بهترین هتلهای مشهد در خیابان امام رضا و در نزدیکی حرم قرار دارند، اما تعدادی از هتل‌های 4 و 5 ستاره خوب شهر نیز در سایر نقاط مانند محله احمد آباد (منطقه مرفه شهر)، بلوار جانباز و بلوار وکیل آباد قرار دارد. این مناطق گر چه با حرم امام رضا (ع) فاصله دارند اما دسترسی مناسبی به سایر نقاط و جاذبه‌های گردشگری مشهد دارند. علاوه بر آن هتل‌ها اغلب سرویس رفت و برگشت به حرم را ارائه می‌دهند.

به جز هتل می‌توانید خانه و یا اتاق را در دیگر محله‌ها اجاره کنید که قطعا قیمت پایین تری دارند، ولی اگر با ماشین به مشهد نرفته اید، می‌توانید برای رفت و آمد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید که طبیعتا باید زمان بیش تری را در راه صرف کنید و یا آن که هزینه‌ی بیش‌تری بابت تاکسی و آژانس بپردازید.

متأسفانه یا خوشبختانه نمی‌توانید برای اسکان روی پارک‌های سطح شهر حساب کنید، چرا که چادر زدن در هر پارکی ممنوع است و با شما برخورد خواهد شد.

بلیط مشهد
بلیط مشهد


3- اقامت رایگان

از آنجا که سالانه بسیاری با ماشین و به قصد زیارت حرم امام رضا به مشهد سفر می‌کنند، طبیعی است که چادر زدن در سطح پارک های شهر ممنوع باشد. از طرفی برای استقبال از زائران و مسافران شهر، چند پارک جنگلی وسیع در شهر مشهد احداث شده است که به رایگان می‌توانید در آن اسکان بگزینید. از این جمله می توان به کمپ های طرق یا غدیر در نزدیکی پلیس راه مشهد و کمپ باباقدرت در بلوار فرودگاه مشهد اشاره کرد.

کمپ غدیر (طرق): دز نزدیکی پلیس راه مشهد

کمپ بابا قدرت: بلوار فرودگاه مشهد

اگر از آن دست ارادتمندان امام هشتم شیعیانید که به قصد سفری یک یا دو روزه به مشهد می آیید و وسایل چندانی هم ندارید و تنها جای خوابی برای شما کافیست، می توانید روی خوابگاه های حرم امام رضا (ع) حساب کنید. در حرم مطهر امام هشتم، از سوی مدیریت این مجموعه مکان هایی در نظر گرفته شده اند که برای استراحت و خواب زائرین می باشد. می توانید بدون محدودیت در این مکان ها استراحت کنید و نیازی به پرداخت هزینه هم نخواهید داشت.

هزینه های اقامت در مشهد

3- هزینه‌ های خورد و خوراک در مشهد

در مدت اقامتتان در مشهد می توانید غذاهای خود را در رستوران ها صرف کنید و یا خود به تهیه غذا بپردازید. در این جا طیف حدودی هر یک ذکر شده است:

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر مشهد پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران های ارزان قیمت و خیابانی: حدود 3 هزار تا 15 هزار تومان

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط و برای دو نفر : حدود 20 هزار تا 70 هزار تومان

صرف غذا در رستورانی لوکس: حدود 50 هزار تا 315 هزار تومان

فست فودهای زنجیره ای: حدود 15 هزار تا 30 هزار تومان

خوراکی های لازم:

نان (1 عدد): حدود 500 تومان

شیر (1 لیتر): حدود 1500 تومان

برنج سفید (کیلویی): حدود 10 هزار تومان

جوجه بی استخوان (1 کیلو): حدود 8 هزار تومان

گوشت قرمز (1 کیلو): حدود 35 هزار تومان

تخم مرغ 12 عددی : حدود 4700 تومان

سبزیجات (1 کیلوگرم):

گوجه فرنگی: حدود 2700 تومان

پیاز: حدود 1800 تومان

سیب زمینی: حدود 1700 تومان

فلفل دلمه سبز: حدود 3700 تومان

خیار: حدود 1700 تومان

بادمجان: حدود 1400 تومان

هزینه های خورد و خوراک در مشهد

4- هزینه های تفریح در مشهد

گرچه همگی مشهد را به عنوان شهری زیارتی می شناسند، اما در کنار زیارت، فعالیت ها و تفریح های بسیاری در این شهر وجود دارند که برای خوش گذرانی می توانید روی آن ها حساب کنید. در این جا به تعدادی از تفریحات پرطرفدار شهر مشهد و هزینه های آن ها اشاره کرده ایم.

1) پارک های آبی مشهد: 20 هزار تا 46 هزار تومان

2) شهربازی پارک ملت: 4 هزار تا 80 هزار تومان

3) مجموعه تفریحی چالیدره: از هزار تومان به بالا

4) باغ موزه نادری: 2500 تومان

5) آرامگاه فردوسی: 3000 تومان

6) موزه مرکزی آستان قدس رضوی: 1000 تومان، موزه مردم شناسی: 500 تومان

5- هزینه‌های سوغاتی شهر مشهد

از جمله سوغات شهر مشهد می توان به زعفران اعلاء، زرشک، نبات زعفرانی، شوری مشهدی و ... اشاره کرد. این که هر کدام از این اقلام را از کجا تهیه کنید، در هزینه و کیفیت محصول تأثیر دارد. سعی کنید به نمایندگی ها و یا فروشگاه های معتبر بروید تا سوغات مشهد را با بهترین کیفیتش به خانه ببرید. در این جا طیفی از هزینه سوغات شهر مشهد را آورده ایم:

1) زعفران: بسته به برند و وزن زعفران: از 4 هزار تومان به بالا

2) زرشک: هر کیلو: بین 20 هزار تا 25 هزار تومان

3) شوری مشهدی: هر 1 کیلو در حدود 4 تا 6 هزار تومان

4) نبات: بسته به وزن و تعداد: از 4 هزار تومان به بالا

mashhad-ticket
mashhad-ticket


امنیت در طی سفر به مشهد

خوشبختانه مشهد برخلاف اغلب شهرهای گردشگر پذیر در دنیا، از امنیتی بی نظیر برخوردار است. با وجودی که سالانه میلیون ها زائر و گردشگر پا به مشهد مقدس می گذارند، باز هم امنیت قابل توجهی را در این شهر خواهید دید. به طور مثال در نیمه شب های مشهد هم به راحتی و با امنیتی بالا می توانید در خیابان های اطراف حرم پیاده روی کنید و نگران چیزی هم نباشید. به طوری که اگر در 3 نیمه شب هم در خیابان امام رضا پیاده روی کنید، احساس می کنید هنوز ساعت 10 شب است. علاوه بر این که ویژگی های زیارتی و تفریحی شهر مشهد باعث شده تا در اغلب ساعات روز، فروشگاه ها و مراکز معروف باز باشند و محدودیتی در ساعت استفاده از آن ها نداشته باشید. البته این را هم در نظر بگیرید که در مناطق پایین تر شهر، قدری از امنیت کاسته می شود و هر چه از حرم فاصله بگیرید و محل اقامت شما در دیگر بخش های شهر باشد، میزان امنیت را نیز همانند اطراف حرم نخواهید دید.

شرایط آب و هوایی شهر مشهد

شهر مشهد به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، دارای آب و هوای نیمه بیابانی است بنابراین در این منطقه آب و هوایی مشابه بیابان ها را خواهید دید و بنابراین تفاوت دمای روز و شب نسبتا بالاست. در تابستان ها، آب و هوایی گرم و خشک و در زمستان ها نیز آب و هوایی سرد و خشک را شاهد خواهید بود.

بهار: روزهای نخستین فصل بهار و ایام نوروز، شاهد دمای پایین و آب و هوایی نسبتا سرد خواهید بود. البته در شب ها دما کاهش بیش تری پیدا کرده و بنابراین داشتن لباس های گرم برای سفر در ایام نوروز توصیه می شود. در اواخر فروردین و اردیبهشت ماه، دمای هوای معتدل تری را در مشهد خواهید دید و داشتن لباس های خنک برای سفر مناسب خواهد بود. خرداد ماه قدری هوای مشهد گرم تر می شود و می توانید روی لباس های تابستانه خود حساب کنید.

تابستان: همان طور که انتظار می رود، روزهای تابستانی گرم در مشهد منتظر شما هستند و داشتن لباس های نازک و تابستانه، کرم ضدآفتاب و کلاه و ... برای سفر به شما توصیه می شود. البته اگر اقامتگاه شما جایی در میان درختان و فضایی جنگلی مانند کمپ های طرق و بابا قدرت است، داشتن لباس گرم و پتو را از قلم نیندازید. چرا که همان طور که اشاره شد، تفاوت دمای شب و روز مشهد زیاد است و شب ها دما به طرز قابل توجهی کم می شود.

پاییز: روزهای پاییزی دمای هوا مشهد کاهش می یابد و می توانید انتظار آب و هوایی خنک و دلپذیر را داشته باشید. بارش های گاه و بیگاه در این میان دوست داشتنی هستند. البته باز هم تفاوت دمای شب و روز را در نظر داشته باشید و لباس های پاییزه خود را در خانه جا نگذارید.

زمستان: زمستان های مشهد، آب و هوایی سرد و خشک دارد و اگر قصد سفر به مشهد را دارید، باید برای هر نوع وضعیت آب و هوایی آماده باشید. گاهی روزها به قدری گرم هستند که به لباس های خنک تری احتیاج دارید و شاید لحظاتی زمان را با پاییز اشتباه بگیرید. از طرفی، اصلا نباید شب های زمستانی مشهد را دست کم بگیرید و تا می توانید لباس گرم کافی همراه خود داشته باشید.

هنگام سفر به مشهد به این نکات توجه کنید

- برای سفر به مشهد راه های مختلفی دارید. می توانید با قطار، هواپیما، اتوبوس و یا ماشین شخصی خودتان به مشهد سفر کنید. امن ترین راه سفر به این شهر با قطار و کوتاه ترین راه از نظر زمان، سفر با هواپیماست.

- فاصله تهران تا مشهد با ماشین شخصی 897 کیلومتر است که طی کردن این مسیر تقریبا 10 ساعت طول می کشد.

- اگر برای زیارت حرم امام رضا (ع) به مشهد می روید هتل خود را جایی نزدیک حرم بگیرید. چون یکی از مشکلات اساسی در مشهد ترافیک سنگین، به خصوص در زمان اذان ظهر و اذان مغرب و عشا است. به همین خاطر بهترین راه رفت و آمد به حرم، پای پیاده است.

اما اگر قصد دیگری از سفر به مشهد دارید بهتر است هتل خود را جایی دور از مراکز اصلی رفت و آمد و مرکز شهر بگیرید.

- با وجود اینکه مراکز اقامتی و هتل های زیادی در مشهد وجود دارند، بهتر است قبل از سفر حتما هتل خود را رزرو کنید چون خیلی از هتل ها، به خصوص در زمان های شلوغ و اوج سفر سریعا پر می شوند و اتاق خالی به سختی پیدا می شود.

- مشهد از مهمترین کلانشهرهای ایران است که از نظر امکانات تفاوت زیادی با پایتخت ندارد، در نتیجه سعی نکنید بار زیادی با خودتان حمل کنید.

- اگر قصد دارید در هتل اقامت داشته باشید، ساعت بلیط و رفت و برگشت خود به مشهد را با زمان تحول اتاق در هتل تنظیم کنید. معمولا اتاق ساعت 2 در هتل به شما تحویل داده می شود و ساعت 12 نیز باید آن را تخلیه کنید.

- هنگام مناسبت های مذهبی (اعیاد و شهادت) شهر مشهد بسیار شلوغ است. اگر قصد سفر در این زمان ها را دارید باید بلیط خود را از ماه ها قبل تهیه کنید.

روش های سفر به مشهد (بلیط مشهد)

سفر به مشهد با اتوبوس (بلیط مشهد)

سفر به مشهد با اتوبوساتوبوس معمولا روشی ساده و مقرون به صرفه برای سفر می‌باشد. به خصوص با توجه به دایر شدن اتوبوس‌های وی آی پی در بسیاری از مسیرها که صندلی‌های مناسب و قابل تبدیل به تخت خواب و با فاصله مناسب برای پاها دارند، سفر با اتوبوس راحت تر شده است. توجه داشته باشید با وجود اینکه بلیط‌های اتوبوس معمولا در دسترس و تا لحظه آخر قابل خریداری می‌باشد در تعطیلات تابستانی، زمان‌های تعطیلات خاص و مناسبت‌ها، بلیط اتوبوس را نیز می‌بایست از قبل خریداری کرد تا با خیالی آسوده سفر کرد. شما علاوه بر مراجعه به پایانه از سایت‌های زیر نیز قادر به تهیه بلیط اتوبوس برای سفر به مشهد خواهید بود.

Payaneha.com

Payaneh.ir/fa

Safar724.ir/bus

Irsafar.com

Royall.ir

Seirosafar.ir

hamsafarco.ir

برای خرید بلیط در این سایت‌ها می‌بایست ابتدا ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد سایت شوید.

سفر به مشهد با هواپیما (بلیط مشهد)

فر با هواپیما معمولا بهترین و راحت‌ترین شیوه سفر می‌باشد. پس در صورتیکه قیمت تهیه بلیط هواپیما برای شما مقرون به صرفه باشد معمولا اولین انتخاب برای سفری راحت و بی دغدغه سفر هوایی است. سفر به شهر مشهد از مبدای شهرهای بسیاری در ایران از طریق هواپیما امکان پذیر است. برای سفر با هواپیما سعی کنید حداقل یک ساعت تا یک ساعت و نیم قبل ازپرواز در فرودگاه حاضر شوید. مطمئن باشید نیم ساعت انتظار در فرودگاه بهتر از جا ماندن از پرواز و به هم خوردن برنامه سفر به خاطر حوادث پیش‌بینی نشده است. شما از طریق خط یک قطار شهری مشهد نیز قادر به رسیدن به فرودگاه خواهید بود.

مسافران همچنین به صورت آنلاین قادر به تهیه بلیط پرواز به مشهد از اکثر شرکت‌های هوایی می‌باشند. آدرس سایت‌های تهیه بلیط شرکت‌های هوایی در زیر ذکر شده است.

ایران ایر www.ebooking.iranair.com

ماهان www.mahan.aero

آسمان www.asemanbooking.com

ایران ایرتور www.ebooking.iranairtours.com

کیش ایر www.kishairlines.ir

قشم ایر www.4764.ir/fa

زاگرس www.zagrosairlines.com

تابان www.ebooking.taban.aero

توجه داشته باشید برای خرید بلیط در سایت‌های ایران ایر، ایران ایرتور، کیش ایر و قشم ایر نیاز به ثبت نام بوده و می‌بایست با نام کاربری خود وارد سایت شوید. البته سایت‌های دیگری نیز هستند که شما قادر به تهیه بلیط های سیستمی و چارتری به صورت آنلاین از آنها خواهید بود.

بلیط مشهد
بلیط مشهد


آدرس فرودگاه مشهد: مشهد - میدان پانزدهخرداد - بلوار جمهوری اسلامی (بلوار فرودگاه)

فرودگاه مشهد در جنوب شرقی شهر واقع شده است

سفر به مشهد با قطار (بلیط مشهد)

شاید برای شما هم سفر با قطار به خصوص سفری خانوادگی و یا با دوستان خاطره انگیز و به یادماندنی باشد.  یکی از راه‌های اقتصادی‌تر و ایمن برای سفر به مشهد سفر ریلی می‌باشد. قطارهای مختلفی در حال حاضر در حال سرویس دهی به مسافران مشهد می‌باشند که بسته به ساعات حرکت، امکانات داخل واگن‌ها و کوپه‌ها، تمیزی و کم سر و صداتر بودن کوپه‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. توجه داشته باشید به علت حجم بالای سفر به مشهد برای تهیه بلیط قطار به خصوص در اعیاد و مناسبت‌های مذهبی، تعطیلات عید نوروز و تعطیلات تابستانی می‌بایست با برنامه ریزی زمان سفر بسیار زودتر اقدام به تهیه بلیط کنید. در هنگام سفر نیز سعی کنید یک ساعت قبل در ایستگاه راه‌ آهن حضور داشته باشید. مسافران مشهد علاوه بر مراجعه به آژانس‌ها همچنین به صورت آنلاین قادر به تهیه بلیط قطار از سایت‌های زیر می‌باشند.

www.ticket2.raja.ir

www.safirrail.ir/fa

برای خرید بلیط در این سایت می‌بایست ابتدا ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد سایت شوید.

آدرس: مشهد - انتهای بلوار شهید کامیاب

سفر به مشهد با ماشین شخصی

اگر ساکن تهران هستید و قصد دارید به مشهد سفر کنید این مطلب در انتخاب مسیر به شما کمک بسیار زیادی می کند. از دو جاده می توانید به سمت مشهد حرکت کنید:

1- جاده سمنان

2- جاده شمال

هر کدام از این جاده ها یکسری مزایا و معایبی دارند که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم.

جاده سمنان: یکی از مزایای جاده سمنان این است که مسافت کمتری را طی می کنید تا به مشهد برسید. عیب آن این است که جاده تقریبا کویری است و ممکن است کمی خسته کننده باشد. البته کویر و جاده ی سمنان هم قشنگی خاص خودش را دارد. بستگی به زمان و علاقه ی شما دارد. اگر عجله دارید و باید زود برگردید پیشنهاد ما جاده سمنان است. اگر از این جاده می آیید از نیشابور هم بازدید کنید، بسیار زیباست و مکان های تفریحی خوبی دارد.

جاده شمال: از مزایای این جاده می توان به زیبایی مسیر اشاره کرد که سرسبز است، اگر خواستید می توانید در مسیر یک سر به دریا هم بزنید، شهرها نزدیک به هم هستند. اما عیب این مسیر این است که حدود 5 ساعت راه شما طولانی می شود. اگر زمان برای شما مهم نیست از جاده شمال بیایید.
: برای دریافت مشاوره درباره بلیط مشهد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «بلیط مشهد» در کادر زیر بنویسید :

8 - 5 = ?