7 صفر ، شهادت امام حسن مجتبی | آسمونی
کد مطلب: 8297 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
7 صفر ، شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ، به روایتی

7 صفر ، شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ، به روایتی

7 صفر درتقویم رسمی کشور به عنوان روزولادت امام موسی کاظم نامگذاری شده است اما درمیان مراجع وعلما به خصوص درقم به عنوان روزشهادت امام حسن مجتبی(ع) روزعزا است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سابقه این موضوع در شهر قم از زمان حضرت آیت الله حائری شیرازی است و هنوز هم علما و مراجع بر اساس همان سنت، روز هفتم صفر را روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) می دانند و مجلس عزاداری برپا می نمایند.

هفتم صفر از سال ها پیش در میان بزرگان و علمای حوزه به عنوان روز شهادت قوی تر بوده است و جنبه عزا و سوگواری در آن بیشتر است تا جنبه شادی و گرامیداشت ولادت امام موسی کاظم(ع) و این سیره همچنان تا امروز ادامه دارد.

همچنین از شاگردان مرحوم شیخ عبدالکریم حائری مؤسس حوزه علمیه و ایت الله بروجردی نیز نقل میشود نظر این دو بزرگوار در خصوص سالروز شهادت امام حسن مجتبی روز هفتم ماه صفر بوده است و با تعطیلی دروس این روز را به عزاداری میپرداختند حوزه علمیه نجف هفتم ماه صفر را به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) تعطیل میباشد و مراسم سوگواری برگزار میکنند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 7 صفر ، شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ، به روایتی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «7 صفر ، شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ، به روایتی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?