11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی | آسمونی
کد مطلب: 6686 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان (1361 ه ش)

11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان (1361 ه ش)

یازدهم تیر مصادف است با شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان - 1361 ه ش
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شهید آیت الله صدوقی که به حق شیخ الشهدا و سومین شهید محراب نامیده شده است، نماینده امام خمینی (ره) در استان و امام جمعه یزد بود.

11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان (1361 ه ش)
11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان (1361 ه ش)

در آخرین نماز جمعه‌اش که مصادف با دهم ماه مبارک رمضان 1402 مطابق با یازدهم تیرماه 1361 بود، بعد از ادای فریضه جمعه ، در حالی که جایگاه را ترک می‌کرد، منافقی قسی القلب به ایشان نزدیک شد و با به آغوش کشیدن آن پیر زاهد و منفجر کردن نارنجکی که در دست داشت،‌ ایشان را به شهادت رساند و این همان معراج سریع به سوی ا... بود که ایشان آرزویش را داشت و بارها از خدا خواسته بود.

این عالم شهید از یاران صدیق و با وفای امام خمینی و یاور مردم محروم بود و خود را هیچگاه از مردم جدا نمی‌دانست. شهید صدوقی در مبارزه با رژیم شاه یکی از محورهای مبارزه محسوب می‌شد. او اعلامیه‌هایی در محکوم کردن جنایات رژیم از جمله در فاجعه سینما رکس آبادان صادر کرد. ایشان رهبری نهضت اسلامی در یزد را بر عهده داشت و نیز پیامهای حضرت امام را به اطلاع علمای مشهد، تبریز،‌ شیراز و دیگر شهرها می‌رساند.

پورتال آسمونی : حضرت امام در بخشی از پیام خود به مناسبت شهادت ایشان فرموده‌اند: «چه کسی اولی به شهادت است در زمانی که کفر بنی‌امیه، اسلام را تهدید می‌کرد از فرزند معصوم پیامبر اسلام (ص) و فرزندان و اصحاب او و چه کسی اولی به شهادت است در عصری که استکبار جهانی و فرزندان خلف آن در داخل و خارج، اسلام عزیز را تهدید می‌کنند، از امثال شهید بزرگوار ما و فقیه متعهد و فداکار اسلام شهید صدوقی عزیز – رضوان‌ا... علیه – شهید بزرگی که در تمام صحنه‌های انقلاب حضور داشت و یار و مددکار گرفتاران و مستمندان بود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان (1361 ه ش) فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «11 تیر ، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقان (1361 ه ش)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?