مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  30098 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وام ازدواج 15 میلیونی چیست + شرایط

وام ازدواج 15 میلیونی چیست + شرایط

در این بخش آسمونی به ارائه جزییات وام ازدواج 15 میلیونی می پردازیم. مطالبی که در این بخش شرح داده می شود،...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وام ازدواج 15 میلیونی چیست + شرایط
وام ازدواج 15 میلیونی چیست + شرایط


در این بخش آسمونی به ارائه جزییات وام ازدواج 15 میلیونی می پردازیم. مطالبی که در این بخش شرح داده می شود، شامل: شرایط دریافت وام ازدواج 15 میلیونی چیست؟ وام ازدواج 15 میلیونی شامل کدام زوج‌ها می‌شود؟ وام ازدواج 15 میلیونی را کدام بانک‌ها پرداخت می‌کنند؟ زمان دریافت وام ازدواج 15 میلیونی چقدر است؟

وام ازدواج 15 میلیونی شامل چه زوجینی می‌شود؟

قطعاً سؤال مهمی که برای زوجین مزدوج یا در شرف ازدواج پیش می‌آید این است که وام ازدواج 15 میلیون تومانی را چه کسانی می‌توانند دریافت کنند و آیا تاریخ ثبت ازدواج مهم است یا خیر؟ طبق اعلام صورت گرفته وام 15 میلیونی ازدواج شامل تمام کسانی می‌شود که وام ازدواج دریافت نکرده‌اند و هر زوجی که وام نگرفته است می‌تواند وام 15 میلیونی دریافت کند.

افراد در نوبت هم وام ازدواج 15 میلیونی می‌گیرند؟

پرداخت وام ازدواج 15 میلیون تومانی در بودجه سال 97 پیش‌بینی‌شده و به زوج‌هایی که سال آینده درخواست وام ازدواج بدهند پرداخت خواهد شد. همچنین درصورتی‌که افرادی در صف انتظار دریافت وام باشند و زمان دریافت وامشان با پرداخت رقم 15 میلیونی وام همراه باشد، به این زوجین نیز وام 15 میلیونی پرداخت می‌شود. به‌طور مثال افرادی که 6 ماه پیش درخواست وام ازدواج داده‌اند و هنوز این وام را دریافت نکرده‌اند نیز وام 15 میلیون تومانی ازدواج شامل حال آن‌ها می‌شود.

کدام بانک‌ها وام ازدواج 15 میلیونی پرداخت می‌کنند؟

منبع تأمین اعتبار وام ازدواج از محل منابع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها خواهد بود و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی درباره پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج مربوط به بانک‌هایی می‌شود که حساب‌های قرض‌الحسنه دارند و می‌توانند از منابع خود این تسهیلات را پرداخت کنند. بیشتر بانک‌هایی که دارای حساب‌های قرض‌الحسنه هستند، بانک‌های دولتی هستند اما بانک‌های خصوصی که با بانک مرکزی در این زمینه همکاری می‌کنند نیز مطابق با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها می‌توانند اقدام به پرداخت وام ازدواج کنند.

دریافت وام ازدواج 15 میلیونی چقدر زمان می‌برد؟

طبق اعلام صورت گرفته، وام‌های ازدواج در سال آینده به‌روز و با کمترین زمان انتظار به زوج‌های جوان متقاضی پرداخت خواهد شد. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، حداکثر زمان انتظار زوج‌هایی که برای دریافت وام ثبت‌نام کرده‌اند تا زمان دریافت وام بین یک هفته تا 10 روز کاری خواهد بود.

شرایط دریافت و بازپرداخت وام ازدواج 15 میلیونی

شرایط پرداخت وام ازدواج 15 میلیون تومانی بر اساس دستورالعمل، ضوابط و مراحل سال گذشته خواهد بود و در سراسر کشور با ارقام مشابه و یکسان به زوج‌های جوان پرداخت می‌شود. با توجه به پرداخت سریع وام و نبود لیست انتظار، اولویت خاصی برای پرداخت وام 15 میلیون تومانی به زوجین در نظر گرفته نشده است و همه زوج‌های جوان در تمامی شهرها می‌توانند با ثبت درخواست از این وام استفاده کنند. طبق قوانین جدید که به تصویب رسید، مدت‌زمان بازپرداخت وام ازدواج 15 میلیون تومانی، 5 ساله خواهد بود.

پیشنهاد وام ازدواج 15 میلیونی

با وجود تصویب افزایش وام ازدواج 15 میلیون تومانی در کمیسیون تلفیق بودجه 97، نمایندگان مجلس پیشنهاد وام 20 میلیون تومانی ازدواج را نیز مطرح کرده‌اند که قرار است در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس مطرح و به رأی گذاشته شود. البته با توجه به تعداد متقاضیان و ردیف بودجه‌ای که بانک مرکزی برای پرداخت وام ازدواج در نظر گرفته است، تصویب وام ازدواج 20 میلیون تومانی تا حدودی بعید به نظر می‌رسد.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره وام ازدواج 15 میلیونی چیست + شرایط فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وام ازدواج 15 میلیونی چیست + شرایط» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید