کد مطلب: 6780 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حواشی باخت سنگین برزیل مقابل آلمان

حواشی باخت سنگین برزیل مقابل آلمان

1393/04/18 به گزارش آسمونی بامداد چهارشنبه تیم ملی فوتبال برزیل در دیداری که می توانست از آن راه صعود به فینال...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

1393/04/18

به گزارش آسمونی بامداد چهارشنبه تیم ملی فوتبال برزیل در دیداری که می توانست از آن راه صعود به فینال جام جهانی را برای خود هموار کند، به بدترین شکل ممکن مقابل تیم مدعی آلمان زانو زد تا شوکی عجیب فوتبال این کشور و هواداران فوتبال در سراسر دنیا را در بر بگیرد.


این شکست و البته گلباران ژرمن ها در ورزشگاه بلوهوریزنته واکنش های را به دنبال داشت. صدها تن از مردم خشمگین برزیل در خیابان های سائوپولو تظاهرات کردند که با برخورد شدید نیروهای پلیس مواجه شدند.


اسکولاری : من مسئول این شکست فاجعه‌آمیز هستم.

سرمربی تیم ملی برزیل مسئولیت شکست سنگین 7 بر یک سلسائو برابر آلمان در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 را بر عهده گرفت.

لوئیز فلیپه اسکولاری پس از شکست تحقیر‌آمیز برزیل برابر آلمان که سنگین‌ترین شکست تاریخ سلسائو در تمامی ادوار جام جهانی بود، گفت او مقصر اصلی رقم خوردن این ناکامی بزرگ برای میزبان رقابت‌هاست.

اسکولاری اظهار داشت: به خاطر نتیجه‌ای که برای این بازی رقم خورد از مردم می‌خواهیم که ما را ببخشند. از هواداران به خاطر حمایت‌شان با وجود این شکست تشکر می‌کنم. آنها در اواسط بازی که ما از آلمان عقب بودیم نیز ما را حمایت کردند.

اسکولاری افزود: من مسئول رقم خوردن این نتیجه فاجعه‌‌‌آمیز هستم. من بودم که تاکتیک‌ها و بازیکنان را انتخاب کردم. من مسئول همه چیز هستم.

سرمربی سلسائو تصریح کرد: اتفاقی که امروز رخ داد ربط زیادی به اینکه ما چگونه بازی کردیم نداشت. ما کنترل بازی را از دست دادیم، چیزی که طبیعی نیست اما از این اتفاقات رخ می‌دهد.

سر تیتر روزنامه های داخلی

روزنامه های این کشور هنوز این شکست سنگین را هضم نکرده اند و باور ندارند که امید نخست قهرمانی در خانه خود اینگونه تحقیر شود.

روزنامه های سرشناس برزیلی بعد از این رسوایی بزرگ تیترهایی زدند که بیانگر غم و اندوه آنها از این شکست تلخ است.

روزنامه "گلوبو اسپورت " این گونه تیتر زد: "کابوس در مینرائو"

روزنامه " لانس" نوشت: این یک تحقیر واقعی بود

روزنامه "دی سائو پائولو" : ژینوساید در برزیل رخ داد

روزنامه " دو برزیل" هم نوشت: ژرمن ها برزیل را تحقیر کردند

تیم ملی فوتبال برزیل در حالی برابر شاگردان یوآخیم لوو تن به این شکست تحقیر آمیز داد که دو مهره کلیدی خود به نام های تیاگو سیلوا و نیمار را در اختیار نداشت. تیم ملی فوتبال آلمان در دیدار فینال باید به مصاف پیروز دیدار آرژانتین با هلند برود. 

روزنامه های آلمانی 

روزنامه‌های آلمانی با شگفت انگیز خواندن پیروزی تیم ملی فوتبال کشورشان برابر برزیل در مرحله نیمه نهایی جام جهانی تیترهای "شب تشییع جنازه برزیلی‌ها" و "دنیا مقابل عظمت آلمان سر فرودآورد" را برای مطالب خود انتخاب کردند.

روزنامه "فرانکفورترآلگماینه" تیتر یک بخش ورزشی خود را به مسابقه نیمه نهایی جام جهانی که بامداد چهارشنبه میان دو تیم ملی فوتبال آلمان و برزیل برگزار شد، اختصاص داد و عنوان "شب تشییع جنازه برزیلی‌ها" را برای آن در نظر گرفت.

این روزنامه در ادامه نوشت: "سبز و زردهای میزبان شب گذشته مقابل ژرمن‌ها کم آوردند. برزیلی‌ها که سودای پیروزی در مسابقه فینال را داشتند، در دقایق اولیه بازی و پس دریافت گل‌های پی در پی دچار آشفتگی شدند. خصوصا اینکه شیرازه تیم برزیل با دریافت سومین گل ژرمن‌ها از هم پاشیده شد."

در ادامه این مطلب آمده است: "گویی آلمان‌ها مراسم تشییع جنازه‌ای برایشان ترتیب داده بودند تا با گل‌های متعدد خود، آنها را به گورستان بدرقه کنند. آلمان احترام به میزبانی برزیلی‌ها را بعد از گل 5 در پیش گرفت اما شاگردان اسکولاری از هم گسیخته بوده و نتوانستند از این فرصت بهره‌ای ببرند."

همچنین روزنامه آلمانی دی‌ولت در بخش ورزشی خود تیتر "دنیا مقابل عظمت آلمان سر فرودآورد" را برای پیروزی تیم ملی آلمان مقابل برزیل در مرحله نیمه نهایی جام بیستم انتخاب کرد.

در مطلب این روزنامه آمده است: "شب گذشته نه تنها آلمان‌ها که همه دنیا نگاهشان به ساق پای فوتبالیست‌های ژرمن بود. آلمان‌ها شبی بی‌مانند را در تاریخ فوتبال جام جهانی رقم زدند. پیروزی 7 بر یک ژرمن‌ها مقابل برزیلی‌های مدعی قهرمانی این دوره از مسابقات، شگفتی جهانیان را برانگیخت."

در بخش دیگر این مطلب می‌خوانید: "ژرمن‌ها به راحتی می‌توانستند بازی را به نتیجه 9 بر صفر ببرند اما از اواسط نیمه دوم از ضرب حملات پی در پی خود به برزیلی‌ها کاستند و تا حدی شرایط میزبانی برزیلی‌ها را رعایت کردند."

روزنامه آلمانی دی‌ولت در پایان این مطلب نوشت: "زیبایی گل‌های آلمان بر هیچ فوتبال دوستی پوشیده نبود. گلر برزیلی‌ها با هر حمله آلمان‌ها آشفته و پریشان برای مهار شوت‌ها تلاش می‌کرد که تلاش‌هایش نتیجه چندانی در بر نداشت."

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «حواشی باخت سنگین برزیل مقابل آلمان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?