کد مطلب:  2889  1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هوشیاری زنی که نقشه مرد تبهکار را به هم زد

هوشیاری زنی که نقشه مرد تبهکار را به هم زد

سرهنگ «علي اصغر خرم‌روي» رييس پليس اطلاعات و امنيت فرماندهي انتظامي استان همدان از دستگيري فردي با نيت...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرهنگ «علی اصغر خرم‌روی» رییس پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی استان همدان از دستگیری فردی با نیت اغفال دختران جویای کار با شیوه درج آگهی استخدام در نیازمندی روزنامه‌ها خبر داد. سرهنگ خرم‌روی به سابقه فرد دستگیر شده و احتمال تکرار چنین سوءاستفاده‌هایی اشاره نکرد. این فرد وقتی دستگیر شد که خانمی با مراجعه به اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی استان همدان خبر داد که به دلیل نیاز مالی برای ادامه تحصیل، درصدد یافتن شغل از طریق آگهی‌های استخدام در قسمت نیازمندی روزنامه‌ها بوده است. رییس پلیس اطلاعات و امنیت استان همدان همچنین افزود: این خانم با تماس با شماره‌یی که در یکی از آگهی‌های استخدامی نیازمندی روزنامه‌های همدان چاپ شده بود با کارمندی از آن اداره که خود را مدیر شرکت معرفی کرده بود صحبت می‌کند و آن فرد از خانم جویای کار درخواست ملاقات حضوری در محیط کار را مطرح می‌کند. سرهنگ «خرم‌روی» تصریح کرد: فردی که خود را رییس شرکت معرفی کرده بود پس از چند تماس تلفنی و ارسال پیامک‌های غیراخلاقی، خواهان ملاقات حضوری خارج از محیط کار و در ساعات شب با خانم جویای کار می‌شود که این خانم با هوشیاری از رفتن به سر قرار سر باز می‌زند و موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد. این مقام انتظامی در توضیح چگونگی دستگیری این مرد افزود: با پیگیری‌های پلیس و ترتیب دادن یک قرار صوری با همکاری دختر جوان جویای کار، فرد متخلف دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ اقبالی رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس همدان نیز در این باره به خبرنگار «اعتماد» گفت: نظارت بر روزنامه‌ها محوریتی مشخص دارد و این کار جزو وظایف وزارت ارشاد است و البته نباید فراموش کرد که هر آنچه در روزنامه نوشته می‌شود مسوولیت آن بر دوش روزنامه نیست و خود روزنامه هم در زیر آگهی‌های تبلیغاتی خود درج می‌کند که مسوولیت آن بر عهده روزنامه نیست.

این مقام مسوول در پلیس همدان افزود: ما هم باید به عنوان شهروند به دنبال کار خویش زیرکانه‌تر عمل کنیم تا فریب ظواهر موجود در تبلیغات، حال چه در روزنامه و یا در جای دیگر را نخوریم و با وجود پیچیده‌تر شدن زندگی و پیچیده‌تر شدن انواع جرایم خود را کنترل کنیم تا تحت تاثیر احساسات خود قرار نگیریم. اکثر این آسیب‌هایی که به ما می‌رسد به دلیل نفع‌جویی همین افراد سودجو است و ما با دقت بیشتر می‌توانیم امنیت را برای خودمان تضمین کنیم.

سرهنگ اقبالی در توصیه به سایر جویندگان کار به ویژه زنان گفت: اگر واقعا استخدام مد نظر است حتما باید جوانان با بزرگ‌تر‌ها یا حتی والدین خود به درستی هماهنگ باشند و حتی راجع به این مسائل افراد جوان به خوبی تحقیقات جانبی داشته باشند. اگر این مراکز استخدام داخل اماکن شلوغ و تجاری باشد، وضعیت روشن‌تری نسبت به اماکن خلوت یا حتی اماکن مسکونی و غیر تجاری خواهند داشت، حتی در این رابطه و چگونگی اعتماد به اماکنی که کمتر جنبه تجاری دارند و به صورتی خلوت‌تر هستند می‌توان از کسبه و افرادی که ساکن همان محل هستند راجع به آن پرس‌و‌جو کرد و نسبت به آن به نوعی اطمینان رسید. این تحقیقات میدانی هر چند کوچک باشد، می‌توان موضوع را حل و فصل کرد و برای نمونه اگر این دختر جوان احتیاط نمی‌کرد و از خود تیزهوشی به خرج نمی‌داد به راحتی طعمه این فرد سودجو می‌شد. بعد از تحقیقات میدانی و مشورت با افراد با اطلاع‌تر، بهتر است هر فردی بر اساس جایگاه شخصیتی خود به اینگونه اماکن مراجعه کند تا اگر کلاهبرداری وجود داشته باشد، حتما از آن با خبر شود. افراد در این نوع از آگهی‌ها به شماره‌های تلفن همراهی که می‌دهند به هیچ‌وجه اطمینان نداشته باشند و حتما مشخصاتی روشن و واضح از این نوع موسسات داشته باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره هوشیاری زنی که نقشه مرد تبهکار را به هم زد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «هوشیاری زنی که نقشه مرد تبهکار را به هم زد» در کادر زیر بنویسید :

3 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید