درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات کشته شدن دهها نفر در مراسم مذهبی اسرائیل زیر دست و پا

جزئیات کشته شدن دهها نفر در مراسم مذهبی اسرائیل زیر دست و پا

دستکم 44 و یا 50 نفر پنجشنبه شب در بزرگترین گردهمایی مذهبی در اسرائیل کشته شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بر اثر فرو ریختن جایگاه مراسم مذهبی در روستای مرون در غرب شهر صفد در شمال اسرائیل عده ی زیادی کشته و مجروح شدند.

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز، دستکم 44 و یا 50 نفر پنجشنبه شب در بزرگترین گردهمایی مذهبی از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا در اسرائیل بر اثر ازدحام جمعیت کشته شدند.

جزئیات کشته شدن دهها نفر در مراسم مذهبی اسرائیل زیر دست و پا
جزئیات کشته شدن دهها نفر در مراسم مذهبی اسرائیل زیر دست و پا

آمارها از این حادثه که در کوه مرون (جبل الجرمق) در شمال اسرائیل روی داد به تدریج در طول شب از «20 زخمی» به «دهها کشته» و در نهایت دستکم 44 جانباخته رسید. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به این حادثه در صفحه توئیتر خود از «فاجعه ای بزرگ» سخن گفت.

وی از مردم کشورش خواست تا برای نجات جان مجروحان «دعا» کنند. یائیر لاپید، از رهبران مخالف دولت اسرائیل نیز اعلام کرد که با «نگرانی» گزارش های دریافتی از کشته شدن شرکت کنندگان در مراسم مذهبی یهودیان ارتدوکس در کوه مرون را دنبال می کند.

دهها هزار نفر که اغلب آنها از یهودیان ارتدوکس بودند پنجشنبه شب از سراسر اسرائیل برای شرکت در مراسمی سالانه به کوه مرون رفته بودند. کوه مرون در منطقه الجلیل بالا که شمال اسرائیل و جنوب لبنان را در بر می گیرد واقع شده است. مقبره شمعون بار یوحای، خاخام سرشناس قرن دوم میلادی در کوه مرون قرار دارد.

many-dead-in-israel
many-dead-in-israel

هزاران نفر از پیروان یهودیت هر سال به زیارت مقبره او می روند. روشن کردن آتش، دعاخوانی و رقص بخشی از آئین های سالانه علاقمندان به شمعون بار یوحای در کوه مرون است. بسیاری از یهودیان ارتدوکس نگارش کتاب زوهر، تفسیری عرفانی از تورات را به شمعون بار یوحای نسبت می دهند.

امدادگران ابتدا دلیل حادثه پنجشنبه شب را ریزش بخشی از پلکانی که شرکت کنندگان در این مراسم مذهبی از آن بالا می رفتند عنوان کردند. با این حال ساعاتی بعد از ازدحام شدید جمعیت به عنوان عامل حادثه یاد شد. یکی از امدادگران گفته که شاهد زیر دست و پا گیر کردن تعدادی از شرکت کنندگان و سپس بیهوش شدن آنها بوده است.

مقامات اسرائیل اجازه شرکت 10 هزار نفر در مراسم سالانه زیارت مقبره شمعون بار یوحای را داده بودند. با این حال به گفته برگزارکنندگان این مراسم دستکم 650 اتوبوس از سراسر اسرائیل به کوه مرون رفته بود. این رقم به این معنا است که شمار شرکت کنندگان در گردهمایی مذهبی پنجشنبه شب دستکم 30 هزار نفر بوده است. این در حالی است که برخی رسانه های محلی تعداد شرکت کنندگان را 100 هزار نفر اعلام کرده اند.

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات کشته شدن دهها نفر در مراسم مذهبی اسرائیل زیر دست و پا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «جزئیات کشته شدن دهها نفر در مراسم مذهبی اسرائیل زیر دست و پا» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید