کد مطلب:  21665 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
منصوریان: سیاه‌جامگان رقیب سخت‌کوشی برای ماست/ چرا فقط تراکتورسازی باید از سربازها استفاده کند؟

منصوریان: سیاه‌جامگان رقیب سخت‌کوشی برای ماست/ چرا فقط تراکتورسازی باید از سربازها استفاده کند؟

به گزارش آسمونی، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار برابر سیاه‌جامگان با تسلیت سالگرد درگذشت علی...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

به گزارش آسمونی، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار برابر سیاه‌جامگان با تسلیت سالگرد درگذشت علی اکبر دارستانی، مربی بدنساز فصل گذشته نفت تهران اظهار کرد:  او واقعاً برای من زحمات زیادی کشید. شاید اگر عمرش به این دنیا بود الان در استقلال همکار ما بود. درباره بازی فردا باید بگویم که بازی فردا بسیار سخت است. دوستان خوب من خداداد عزیزی و مهدی هاشمی‌نسب هدایت این تیم را بر عهده داشتد و فوتبال رو به جلویی را ارائه می‌کردند. سیاه‌جامگان حریف سخت‌کوشی برای ماست.

منصوریان: سیاه‌جامگان رقیب سخت‌کوشی برای ماست/ چرا فقط تراکتورسازی باید از سربازها استفاده کند؟
منصوریان: سیاه‌جامگان رقیب سخت‌کوشی برای ماست/ چرا فقط تراکتورسازی باید از سربازها استفاده کند؟

سرمربی استقلال ادامه داد: خداداد در زمان بازیگری هم فوتبال خوبی ارائه می‌کرد. من همبازی او بودم از طرفی هم اکبر میثاقیان کوله‌باری از تجربه است و از هفته پیش هم هدایت این تیم را برعهده گرفته است. ما با تفکرات اکبر میثاقیان آشنا هستیم اما نمی‌دانم برای این بازی چه برنامه‌ای را پیاده خواهد کرد. از هفته پیش به بازیکنان گفتم که از این به بعد یک هفته در میان در آسیا و لیگ برتر بازی می‌کنیم و باید این آمادگی را داشته باشند که در مسابقات بهترین فرم خود را ارائه دهند. کم‌کم توانستیم این صحبت‌ها را پیاده کنیم. بازیکنان فقط تا تمرین بعد از مسابقه می‌توانند به برد بازی قبل فکر کنند اما کادر فنی فقط تا نشست خبری به پیروزی تیممان فکر می‌کنند اما بعد از این به سراغ آنالیز حریف بعدی می‌روند.

او با دعوت از هوادارانش برای حضور در ورزشگاه و حمایت از تیمش مقابل سیاه‌جامگان افزود: از هواداران می‌خواهم که ما را تنها نگذارند. این جوانان روز خوبی را برای آنها رغم خواهند زد. جوانان ما آینده تیم ملی و استقلال هستند و نباید آنها را تنها بگذاریم. حریف ما در لیگ برتر دست و پا بسته نیست و من آنها را حریف سخت‌کوش می‌نامم چرا که هیچ تیمی در لیگ برتر ضعیف نیست و چند روز قبل دیدید که لاس‌پالماس مقابل رئال مادرید چه نتیجه‌ای را به دست آورد. فوتبال ورزش زیبایی است و به خاطر غیرقابل پیش‌بینی بودنش پرطرفدار شده است. امیدوارم با همتی که کادر فنی و بازیکنان به خرج می‌دهند فردا موفق شویم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که آیا تیمش با مشکل بدنی مواجه نشده است، گفت: تیم ما در شرایط خوبی قرار دارد و نگران نباشید. بدنسازهای تیم ما فقط مجری هستند و روشی را که ما در نظر گرفته‌ایم پیش می‌برند. در کلاس مربیگری هم که حاضر شده بودم مدرس این دوره با روش ما آشنا بود و برای همین ما به یک مجری نیاز داریم و هفته به هفته بهتر و پخته‌تر می‌شویم. هر بدنسازی که به تیم ما بیاید با همین روش کار می‌کند. استیو جونز هم پس از حضور در استقلال همین روش را پیش برد. روش ما روش هلندی است. برای بهبود وضعیت تیم ما افرادی را برای آموزش این دوره با دوره بدنسازی در نظر گرفته‌ایم. علی چینی هم به مدت هشت ماه است که در راستای این برنامه‌ها در حال آموزش است. زمانی که به هفته‌های پایانی هم برسیم تیم ما شادابی و نشاط خود را خواهد داشت.

سرمربی استقلال درباره غیبت کاوه رضایی در دیدار تیمش با سیاه‌جامگان گفت: ما می‌دانستیم مادربزرگ او فوت کرده و بنابراین نگذاشتیم تا قبل از بازی با التعاون کاوه متوجه این قضیه شود. بعد از آن دیدار به وسیله آقای خرمگاه این خبر را به او انتقال دادیم و او را با اولین پرواز به تهران فرستادیم و کاوه به اردوی ساعت 5 ما اضافه می‌شود.

وی درباره مصدومیت حقدوست ادامه داد: از کادر پزشکی تیم به خصوص دکتر نوروزی تشکر می‌کنم که مجتبی را به‌گونه‌ای به ما پس دادند که اثری از مصدومیت در تمریناتش دیده نمی‌شد و ما نیز او را در لیست 19 نفره خود جای دادیم. همچنین خسرو حیدری به دلیل فشارهای زیادی که در چند بازی متوالی به او آمده بود بخصوص به قوزک پایش او را در لیست تیم قرار ندادیم.

سرمربی استقلال تهران درباره قرارداد بلندمدت با بازیکنان جوانش گفت: با بازیکنان جوان و زیر 25 سالی که در اختیار داریم زیر سه یا چهار سال تمدید نمی‌کنیم. یک بازیکن از جوانان و یک بازیکن از امید خود آورده‌ایم که با آنها نیز زیر 5 یا 6 سال تمدید نمی‌کنیم. با هزینه خودم به چهار گوشه کشور استعدادیاب فرستاده‌ام تا ستاره‌های زیر 18 سال را برای ما پیدا کنند و با این بازیکنان زیر 6 سال قرارداد نمی‌بندیم. ما وقتی تاوان اشتباهات جوانانمان را در دیداری مثل بازی با الاهلی می‌دهیم زمانی که جوان به نقطه اوج خود می‌رسد و قراردادش تمام می‌شود مدیربرنامه او مبلغی را جلوی ما می‌گذارد که باورکردنی نیست. جوانی که روزی التماس می‌کرد پیراهن استقلال را در دست بگیرد با اتمام رسیدن قراردادش مبلغی را به ما پیشنهاد می‌دهد که هنگفت است. بازیکن جوان باید بداند برای چه برندی بازی می‌کند. ما نمی‌گذاریم بازیکنان جوانمان که به نقطه اوج رسیدند مجانی از دست بروند.

منصوریان درباره ادامه لیگ گفت: ما لیگ را دست کم نگرفته‌ایم و افق‌های روشنی را مقابل خود می‌بینیم. دیدگاه ما استفاده از 12 یا 13 بازیکن نیست بلکه از 20 بازیکن لیست خود استفاده می‌کنیم.

منصوریان در ادامه گفت: برخلاف عده‌ای که در کارشناسی‌های خود معتقد بودند ترکیب نباید تغییر کند، مشاهده کردید که یورگن کلوپ شش هفته ترکیب تیم خود را تغییر نداد و تیمش دچار افت شد. این تغییرات دو پیام خوب برای ما دارد. یکی که اول نشان‌دهنده سرحال بودن تیم در طول فصل است و دوم آنکه شما اگر بخواهید جوانی را برای 90 دقیقه بازی دهید باید ابتدا چهار 20 دقیقه او را به زمین بفرستید.

سرمربی تیم استقلال تهران درباره سه بازی اخیر تیمش در 10 روز اظهار کرد: همین تغییر نفرات به ما کمک می‌کند که برای هر دیدار از بازیکنان تازه‌نفسی استفاده کنیم. از مهدی رحمتی تا امید نورافکن حضورشان در ترکیب اصلی تضمین شده نیست و حضور آنها در این ترکیب بسته به عملکردشان در تمرین‌ها و مسابقات دارد. این کمک می‌کند ما به ساختار خوبی برسیم و بتوانیم آن را حفظ کنیم. امیدوارم در سه بازی پیش‌رو سربلند بیرون بیاییم. من فکر این بازی‌های فشرده را در گذشته کرده بودم. البته باید مواظب باشیم که مشکلات احتمالی نظیر مصدومیت‌ها برایمان اتفاق نیفتد.

منصوریان ضمن مخالفت با توفیق اجباری بودن بازی دادن به جوانان گفت: من با اعتقاد راسخی که به جباروف، آندو و چشمی داشتم می‌خواستم تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه را در تیمم داشته باشم. من از ابتدای حضورم در استقلال استفاده از جوانان جزو اولویت‌هایم بود و این کار جزوی از مسیر من برای قهرمانی تیم بود.

منصوریان درباره روزبه چشمی بیان کرد: من برای او بسیار ناراحتم. دیشب با مدیربرنامه‌هایش صحبت کردم و قرار شد روزبه از پس فردا با تیم تمرین کند. او از لحاظ جسمی به سلامتی کامل رسیده اما از لحاظ روحی آسیب دیده است. من با مدیربرنامه‌های او برای بازگشت به تیم صحبت کردم زیرا روزبه بازیکن ماست و با ما قرارداد دارد. علاوه بر این چشمی قرارداد دلی با استقلال دارد. از هواداران می‌خواهم هر کجا که روزبه را دیدند به او انرژی مثبت بدهند. ما نیز سعی می‌کنیم در بازی‌های دوستانه ابتدایی فصل بعد از او استفاده کنیم.

سرمربی استقلال تهران درباره بازیکنان  سرباز در بعضی تیم‌ها نیز گفت: از آقای تاج خواهش کردم هر تیم بتواند سه بازیکن سربازش را نگه دارد. بحث ملوان و فجر سپاسی جداست زیرا آنها تیم‌های نظامی هستند اما چرا تیمی مانند تراکتورسازی که غیرنظامی است باید سرباز بگیرد اما ما و پرسپولیس نتوانیم. همه تیم‌ها باید بتوانند از بازیکنان سربازشان استفاده کنند چه استقلال چه پرسپولیس چه سایر تیم‌ها مانند پدیده و سیاه جامگان زیرا همه تیم‌ها باید حق مساوی داشته باشند.

وی ادامه داد: من از تاج خواستم قانونی دو فوریته را تصویب کند مبنی بر اینکه تیم‌ها بتوانند از سربازهای خود استفاده کنند و معادل آن هزینه‌ای به سازمان نظام‌وظیفه پرداخت کنند. رفتن بازیکنان سرباز به تیم‌های دیگر نوعی تهدید است که نتوانیم روی جوانان سرمایه‌گذاری کنیم.

منصوریان درباره تاکتیک سیاه‌جامگان مقابل تیمش در دیدار فردا تصریح کرد: این نخستین‌باری است که تیمی پیش از تقابل با ما سرمربی‌اش را تغییر می‌دهد. ما واقعا سردرگمیم اما باید به‌گونه‌ای کار کنیم که بتوانیم تاکتیک خود را به تیم حریف دیکته کنیم.

منصوریان در پایان درباره مگویان بیان کرد: وی تمریناتش را از دو روز پیش آغاز کرده و امیدواریم به دیدار فردا برسد. امیدوارم هیچ تیمی تا پایان فصل مصدوم ندهد زیرا در ایران فقط به پهلوانان داخل گود توجه می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره منصوریان: سیاه‌جامگان رقیب سخت‌کوشی برای ماست/ چرا فقط تراکتورسازی باید از سربازها استفاده کند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «منصوریان: سیاه‌جامگان رقیب سخت‌کوشی برای ماست/ چرا فقط تراکتورسازی باید از سربازها استفاده کند؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید