کد مطلب:  22235 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
منصوریان: برای فصل آینده شاید 2 بازیکن هم نگیریم/ در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم

منصوریان: برای فصل آینده شاید 2 بازیکن هم نگیریم/ در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم

به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا منصوریان پس از تساوی یک - یک استقلال و صبای...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا منصوریان پس از تساوی یک - یک استقلال و صبای قم، اظهار داشت: تمام بازی حول و حوش رضا عنایتی بود. برای او سخت بود که از هواداران دل بکند. از هواداران تشکر می‌کنم که به او روحیه دادند و فکر می‌کنم آنها بازیکنان قدیمی خود را دوست دارند. امیدوارم عنایتی در مسیر جدیدش موفق شود.

منصوریان: برای فصل آینده شاید 2 بازیکن هم نگیریم/ در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم
منصوریان: برای فصل آینده شاید 2 بازیکن هم نگیریم/ در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم

می‌دانستیم مقابل صبا به مشکل می‌خوریم
وی درباره دیدار استقلال برابر صبا نیز گفت: می‌دانستیم مقابل صبا به مشکل می‌خوریم، اما اخراج حنیف  عمران‌زاده به ما کمک کرد.

مقابل صبا صبر و حوصله را در دستور کار قرار دادیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از حضور در نشست خبری خاطرنشان کرد: بازی پرحوصله و سختی را گذراندیم. ما خیلی صبور بودیم در بازی و می‌دانستیم تیم صبا ضدحملات خوبی دارد. با توجه به اینکه ما یک روز ریکاوری کردیم و یک روز هم به 11 نفر اصلی بازی لوکوموتیو استراحت دادیم و فقط یک روز تمرین کردیم، صبر و حوصله را در دستور کار قرار دادیم. اصلاً به فکر اتمام بازی نبودیم و فقط به دنبال این بودیم که با صبر و حوصله به پیروزی برسیم.

موقعیتی که صبای قم در جدول داشت، بسیار شبیه به ما بود
منصوریان ادامه داد: به نظرم موقعیتی که صبای قم در جدول داشت، بسیار شبیه به ما بود. به این دلیل که آنها تلاش می‌کنند در لیگ بمانند و تلاش ما هم این است که رتبه دوم جدول را حفظ کنیم. اگر رتبه صبا در جدول را کنار بگذاریم، به نظرم هر دو تیم ایده‌آل‌هایی داشتند که در بازی به دنبال رسیدن به این ایده‌آل‌ها بودند.

ابراهیمی از معدود شماره شش‌هایی است که گل 3 امتیازی می‌زند
وی افزود: از تیمم ممنونم که صبر و حوصله داشت. چند جلسه قبل از دیدار مقابل لوکوموتیو تاکتیکی را آغاز کرده‌ایم و مالکیت توپ خودمان را بالا بردیم. این برد را به هواداران تقدیم می‌کنم که صبر و حوصله آنها باعث شد شکل بگیریم. از شماره شش خودمان یعنی امید ابراهیمی تشکر می‌کنم که در این بازی در نقش یک رهبر و لیدر کامل بود. امید دو گل برای ما به ثمر رساند و فارغ از آن بازیکنان را از بازی مستقیم و احساسی دور کرد و در مدیریت زمین خیلی کمک کرد. فکر می‌کنم جزو معدود شماره شش‌هایی است که گل سه امتیازی می‌زند. او امسال یکی از بهترین سال‌های فوتبالی خود را می‌گذراند. من از همه راضی هستم. فکر می‌کنم اتحاد تیم روی سکوها نیز هست و همین انرژی متقابل باعث شد در دقیقه 86 به گل برسیم. البته 10 نفره شدن تیم حریف نیز به ما کمک کرد.

سیاست ما حفظ تیم فعلی و بازیکنانش است
منصوریان در پاسخ به این سؤال که رضا افتخاری اعلام کرده استقلال برای فصل آینده بازیکن زیادی جذب نمی‌کند و آیا نظر او هم همین است یا نه، گفت: مبحثی که مدیریت اعلام کرده، ایده کادرفنی است. نه فقط نظر من، بلکه ایده کل مجموعه ماست که چنین تصمیمی گرفتیم. ما در این فصل بازیکنانی را آوردیم که جوان بودند و روی آنها سرمایه‌گذاری کردیم. بازیکنانی که حتی خیلی از آنها مانند زکی‌پور برای اولین بار بود در ورزشگاه آزادی با استقلال بازی می‌کردند و حالا صاحب تجربه شده‌اند. بازیکنانی که تیم خوبی را تشکیل داده‌اند و سیاست ما حفظ این تیم و بازیکنان است.

تفکرات تاکتیکی خاصی را برای فصل جدید پیش‌رو داریم
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط ما طوری است که نسل خوبی را برای آینده داریم و این نسل می‌تواند سال‌ها استقلال را بیمه کند. از همین‌رو برای بهتر شدن این نسل چند بازیکن 18، 19 ساله را هم برای جذب کردن در نظر داریم و از سیاست‌های اصلی ما هم تمدید قرارداد بازیکنان خودمان است. از رأس هرم که کاوه رضایی باشد و جزو بهترین خریدهای ما در این فصل بوده و از تأثیرگذارترین بازیکنان ماست، سعی داریم بازیکنان‌مان را حفظ کنیم تا به خطوط پایین تیم برسیم. امید ابراهیمی و بازیکنان جوان‌مان را هم حفظ خواهیم کرد و به صورت طبیعی یکی دو بازیکن هم به تیم ما اضافه می‌شوند. جپاروف که به صورت قرضی در سپاهان حضور دارد و برای فصل آینده باید به تیم ما برگردد و روزبه چشمی که به تیم صبا رفته و به جمع ما اضافه خواهد شد. روزبه هم مصدومیتی را پشت سر گذاشته که برای رسیدن به نقطه آمادگی باید وضعیت او را بسنجیم، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم تا کم کم به دوران اوج خود برسد. تفکرات تاکتیکی خاصی را برای فصل جدید پیش‌رو داریم. با این شرایط شاید تعداد بازیکنانی که برای فصل جدید می‌گیریم، به عدد دو هم نرسد و صحبتی که آقای افتخاری داشته، کاملاً درست است.

در مقاطعی در حق عنایتی جفا شد
سرمربی استقلال در خصوص خداحافظی رضا عنایتی عنوان کرد: رضا یکی از مهم‌ترین بازیکنانی بود که در سال‌های اولیه حضورش در استقلال دو یا سه فصل آقای گل لیگ برتر شد. او حدود 80 گل برای استقلال به ثمر رسانده‌ است و با هر گل لبخند را برای تماشاگران استقلال به ارمغان آورده است. در بیرون نشست خبری نیز عنوان کردم در مقاطعی در حق او جفا شد، اما او علاقمند به استقلال است و همیشه نیز این عشق و علاقه به این تیم را نشان داده است.

در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم
وی تصریح کرد: عنایتی همبازی خوب من و محمد خرمگاه بوده است و وظیفه ما بود در مراسم خداحافظی او با هواداران او را یاری کنیم. من در مراسم خداحافظی عنایتی یاد خداحافظی خودم افتاده بودم. می‌دانم لحظات بسیار سختی برای رضا بوده است. او بغض کرده بود و سعی می‌کرد اشک‌هایش جاری نشود و در کنار این مسئله پسران او نیز در کنارش حضور داشتند. دل کندن از هواداران واقعاً سخت است، چرا که این هواداران دوست‌ داشتنی هستند و امروز نیز برای رضا سنگ تمام گذاشتند. برای عنایتی در مسیر جدید زندگی‌اش آرزوی موفقیت می‌کنم و با توجه به هوش بالا و فن بیان خوب او مطمئنم می‌تواند یکی از مربیان خوب ما باشد. عنایتی با پیراهن شماره 11 استقلال زحمات زیادی کشیده است و باز هم در مسیر جدیدش برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.

سازمان لیگ برای تیم‌های درگیر لیگ قهرمانان فکری کند
منصوریان در خصوص دیدار تیمش برابر تراکتورسازی و خستگی آبی‌پوشان برای این مسابقه گفت: ما چهار روز یک بار بازی می‌کنیم و این روند ادامه‌دار است. تیم‌هایی که درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هستند نمی‌توانند از این برنامه جدا شوند. من به سازمان لیگ گفتم در برنامه‌ریزی سال جدید برای تیم‌های درگیر مسابقات آسیایی فکری بکند. در ماه‌های بهمن، اسفند و فروردین ماه ما با تیم‌هایی بازی می‌کنیم که آنها 9 روز استراحت کردند، اما ما تنها سه روز فرصت استراحت داشتیم و این مسئله تکرار می‌شود. 

وی خاطر نشان کرد: ما مجبور هستیم برای حل این موضوع در ترکیب تیم خود مانند امروز بازیکنانی را جایگزین کنیم و تنها امیدمان این است این بازیکنان در کار تاکتیکی ما به خوبی انجام وظیفه کنند. سعی کردیم در انتهای فصل با این مسئله مواجه شویم و به خوبی آن را مدیریت کنیم. فقط امیدواریم مصدوم نداشته باشیم.

منصوریان در واکنش به صحبت‌های طاهری، مدیرعامل باشگاه سپاهان که گفته بود تلاش می‌کنیم جپاروف را برای فصل آینده حفظ کنیم، گفت: مسیری که در آن، جپاروف را فرستادیم، برای کمک به سپاهان بود. در مجموع تیم‌های زیادی خواهان او بودند اما فکر می‌کردیم با توجه به امکانات سخت‌افزاری فوق‌العاده‌ای که سپاهان دارد،‌ این باشگاه امن‌ترین جا برای او بود. او را برای سه تا چهار ماه در اختیار سپاهان قرار دادیم. این بازیکن دو بار بهترین بازیکن آسیا شده و در مجموع 20 عنوان قهرمانی کسب کرده است. طبیعی است که باشگاه‌های زیادی خواهان او باشند. با این نیروهای جوانی که داریم، فکر می‌کنم به عامل تجربه هم نیاز داریم و تلاش می‌کنیم جپاروف را برای خودمان حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره منصوریان: برای فصل آینده شاید 2 بازیکن هم نگیریم/ در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «منصوریان: برای فصل آینده شاید 2 بازیکن هم نگیریم/ در زمان خداحافظی عنایتی به یاد روز خداحافظی خودم افتادم» در کادر زیر بنویسید :

4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید