مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  46920 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نقد روانشناسی سریال مانکن در شبکه خانگی

نقد روانشناسی سریال مانکن در شبکه خانگی

سریال مانکن یکی دیگر از ساخته های کارگردان نام آشنا " حسین سهیلی زاده " می باشد . از آثار این کارگردان می توان به سریال های دیگری مانند فاصله ها ، دلنوازان ، ت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نقد از مرجان دلپسند

اختصاصی آسمونی

یکی از ویژگی های این بستنی و ویراژ دادن با موتور در خیابان که رفتار دو نوجوان ناپخته و خام و بدون داشتن اندکی تفکر نسبت به آینده را نشان می دهد که می توان به ناپایدار بودن روابط این دو شخصیت اشاره کرد .

رابطه ای که به جای انکه در اینده بتوان برای ان ازدواج را پیش بینی کرد با یک پیشنهاد از سوی زنی ثروتمند و سیاستمدار اما تنها و ظاهرا بی عاطفه به کاوه ناگهان رنگ می بازد و به جدایی می انجامد . پیشنهادی که به بی وفایی شخصیت کاوه می انجامد و به ناگه عشق قدیمی عاشقانه به بوته فراموشی سپرده می شود . در دیالوگی که کاوه به همتا می گوید " ببین من این رابطه رو فراموش کردم ، تو هم می تونی فکر کنی که هیچ اتفاقی نیفتاده " می توان سست و بی پایه بودن رابطه بین این دو شخصیت رسید .

نقد روانشناسی سریال مانکن
نقد روانشناسی سریال مانکن

نقد روانشناسی سریال مانکن

نگاه روانشناختانه این سریال معطوف به به مقایسه دو طبقه اجتماعی فقیر و غنی و مسایل و مشکلاتی که هر دو قشر با آن روبرو هستند ، می باشد.دو شخصیت اول این سریال "همتا" و "کاوه "هردو در از یک خانواده فقیر و نسبتا از هم گسسته با وضعیت اقتصادی پایین و آسیب های اجتماعی فراوان هستند و از مشکلاتی که هر دو خانواده را درگیر نموده است ، رنج می برند.از یک سو همتا با بازی "نازنین بیاتی " که در یک خانواده از هم گسسته به سر می برد با ناپدری معتاد، بد دهن و چشم هیز که تنها تفریحش استعمال مواد مخدر می باشد و مادری که به واسطه جدایی از عشق زندگی اش شکست عاطفی خورده است و به اجبار با مردی معتاد و ویران به لحاظ روانی ، زندگی می کند .

همتادختری است که در زندگیش روزنه امیدی به آینده دیده نمی شود. او سرنوشت شوم خود را با سرنوشت نابسامان مادرش مقایسه می کند و حتی قدمی نیز برای زندگی خود بر نمی دارد .

این دختر به نوعی با درماندگی آموخته شده اش که از مادرش به یاد سپرده ، گذران زندگی می نماید . سبک زندگی یکنواخت و بدون اندکی تغییر ، دلواپسی های مداوم و افکارمضطربانه این دختر در مورد مادرش که حتی لحظه ای او را رها نمی کند ، باعث شده تا او نتواند لحظه ای و حتی ساعتی را به مثابه یک دختر شاداب و سرزنده بگذراند . از سویی دیگر شخصیت کاوه با بازی "امیر حسین آرمان " پسری است که در یک خانواده از هم پاشیده و با پدری که به علت مشکلات مالی و ورشکستگی در زندان به سر می برد . مادری که به خاطر گذران زندگی اقدام به مشاغل خانگی روی آورده است ، آنهم در یک خانه اجاره ای که دائما با مخالفت صاحبخانه اش روبرو است.

: برای دریافت مشاوره درباره نقد روانشناسی سریال مانکن در شبکه خانگی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نقد روانشناسی سریال مانکن در شبکه خانگی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید