مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42683 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ منچستر سیتی ، گل رز و کشتی

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ منچستر سیتی ، گل رز و کشتی

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی منچستر سیتی ، آبی آسمونی هایی با گل رز و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

منچستر سیتی ، آبی آسمونی هایی با گل رز و کشتی

تا سه سال قبل در لوگوی باشگاه منچسترسیتی می شد یک عقاب طلایی ، یک کشتی، سه ستاره و سه خط مورب ابی را مشاهده کرد. این علامتها شاید هیچ کدام ارتباطی به فوتبال نداشته باشند اما در عمل ، به خوبی نماد شهر منچستر و باشگاه من سیتی بودند . عقاب طلایی در زمانهای دور، نماد شهر منچستر بود . بعدها و در سال 1958 ، این عقاب به پرچم شهر منچستر بازگشت و نمادی از صنعت هوانوردی شهر شد که رو به توسعه بود . کشتی که در نماد منچسترسیتی دیده می شد ، نماد کانال شهر بود که مردم منچستر در طول سالها و دهه ها، همواره شاهد عبور کشتی های فراوان از آن بودند و سرانجام سه خط مورب زیر کشتی نیز نماد سه رودخانه شهر منچستر بودند . این رودها عبارت بودند از : ایرول، ایرک و مدلاک . آسمونی ، وجود سه ستاره بالای سر عقاب هم می توانست سوالات زیادی در ذهن علاقه مندان ایجاد کند . اما واقعیت این بود که این ستاره ها تنها برای تزئین نماد استفاده شده بودند و هیچ معنای خاصی نداشتند .

manchester-city-logo-during-time
manchester-city-logo-during-time

در لوگوی قدیمی منچستر یک عبارت لاتین هم دیده می شد . عبارت superbia in proelio معنایی ساده و در عین حال کامل داشت :« افتخار در جنگیدن است .» این علامت از سال 1997 تا 2015 روی پیراهن سیتیزن ها دیده می شد اما به دنبال انتقاد هواداران و عدم رضایت آنها از این نماد ، باشگاه در ماه دسامبر 2015 اعلام کرد که به احترام نظر هواداران ، لوگوی خود را تغییر می دهد و از نمادی جدید استفاده خواهد نمود . این اتفاق در اواخر نوامبر همان سال و در بازی مقابل ساندرلند رخ داد و منچسترسیتی با لوگویی به میدان رفت که شباهت زیادی به نماد اولیه این باشگاه داشت . در دهه 60 میلادی در نامه های رسمی و اداری باشگاه، نمادی مدور دیده می شد که بعدها همین نماد روی پیراهن تیم قرار گرفت . از سال 1972 به بعد هم یک گل رز به لوگوی سیتیزن ها اضافه شد . ولی چرا گل رز ؟

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ منچستر سیتی ، گل رز و کشتی
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ منچستر سیتی ، گل رز و کشتی

این گل نماد منطقه لانک شایر بود و برای اولین بار در فینال جام حذفی آن سال، روی پیراهن آبی آسمانی ها قرار گرفت . البته در آن زمان در تمام مسابقات از نماد باشگاه استفاده نمی شد و فقط در بازیهای مهمی چون فینال جام حذفی می شد چنین نمادی را روی پیراهن منچسترسیتی و سایر تیمهای انگلیسی مشاهده کرد . لوگوی امروزی من سیتی هم تفاوت چندانی با نماد آن روزهای باشگاه ندارد . آسمونی ، در بالای یک دایره سفید رنگ، عبارت انگلیس« منچستر» و در پایین دایره ، نام« سیتی» دیده می شود . عدد 1894 که اشاره به سال تأسیس باشگاه دارد ، به دو بخش تقسیم شده و نیمی از آن در سمت چپ و نیمی دیگر در سمت راست دایره دیده می شود .

manchester-city-logo-during-time
manchester-city-logo-during-time

در میان دایره یک سپر به چشم می خورد که هم گل رز و هم سه سوار آبی مورب را می توان در آن دید. یک کشتی هم در این لوگو دیده می شود که تنها وجه اشتراک لوگوی منچسترسیتی و تیم همشهری آنها ، منچستر یونایتد است . کشتی سالهای سال است که نماد ارتش منچستر است و به همین خاطر ، هر دو تیم شهر از این علامت در لوگوی خود استفاده کرده اند . به این ترتیب لوگوی سیتیزن ها بدون آن که از هیچ نماد فوتبالی استفاده کرده باشد، به خوبی هویت یک تیم بزرگ فوتبال را به رخ همگان می کشد .   اختصاصی آسمونی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ منچستر سیتی ، گل رز و کشتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ منچستر سیتی ، گل رز و کشتی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید