کد مطلب: 39786 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نکاتی پیرامون ساخت اپلیکیشن موبایل (آیفون و اندروید)

نکاتی پیرامون ساخت اپلیکیشن موبایل (آیفون و اندروید)

امروزه اپلیکیشن ها رو به گسترش می باشند و هر کس با دانش اندک خود میتواند دست به ساخت اپلیکیشن ها و توسعه...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

امروزه اپلیکیشن ها رو به گسترش می باشند و هر کس با دانش اندک خود میتواند دست به ساخت اپلیکیشن ها و توسعه آنها  بزند همچنین استفاده از این تکنولوژی نیاز به سرمایه زیادی ندارد ولی برای اینکه بتوانیم اپلیکیشنی بازار پسند تولید کنید باید یکسری نکات را مد نظر داشته باشید . آسمونی در این بخش نکاتی پیرامون ساخت اپلیکیشن موبایل (آیفون و اندروید) را شرح می دهد.نکاتی پیرامون ساخت اپلیکیشن موبایل (آیفون و اندروید)

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : شناسایی نیاز کاربران

مهمترین مرحله در ساخت اپلیکیشن بررسی و شناسایی نیاز روز کاربران می باشد  شما در این مرحله باید به بررسی و تحقیق در بازار بپردازید و اگر دارای کسب وکار فیزیکی هستید با طرح پرسشنامه های در بین مشتریان وفادارخود نظرو سلایق آنها را جویا شوید . با این کار شما با دیدی باز وارد مسیری می شوید که تا انتهای مسیر برایتان روشن و واضح می باشد.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : ترسیم ایده اولیه

بعد از اینکه به شناخت مناسبی از بازار اپلیکیشن ها رسیدید در این مرحله شما ایده کلی اپلیکیشنی که در ذهن دارید را بر روی کاغذ میاورید و سپس به بررسی تمام زوایای آن میپردازید.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : ساخت اپلیکیشن باابزارهای مرتبط

بعد از اینکه تصمیم خود را برای ساخت اپلیکیشن مورد نظرتان گرفتید سه راه پیش رو دارید 1.اگر به دانش برنامه نویسی تسلط داریدکه خود شروع به نوشتن برنامه اپلیکیشن خود کنید 2. اگر  تسلط  کامل به زبان برنامه نویسی ندارید با یکسری ابزار که بعضی از سایت ها به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهد  می تواند شما را در ساخت اپلیکیشن به شما کمک کند .این روش ساخت اپلیکیشن بسیار مقرون به صرفه می باشد.3.میتوانید از  سایت های مثل سایت http://appchar.com استفاده کنید  که شما را در جهت طراحی و پشتیبانی از اپلیکیشن تان یاری می نماید.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : ساخت اپلیکیشن برای دو پلتفرم معروف اندروید و ios

همان طور که میدانند گوشی های موبایل دارای پلتفرم های مختلفی می باشند یکی از این دو پلتفرم ها معروف و شناخته شده اندروید و ios  می باشد.که دقیقا 96.8 درصد کاربران از این دو پلتفرم سرویس می گیرند.حال شما اپلیکیشن برای یکی از این دو پلتفرم بسازید نیمی از مخاطبان خود را از دست می دهید بنابراین با اینکه ساخت اپلیکیشن برای هردو پلتفرم به علت ساختار متفاوتشان وقت گیر می باشد اما سودآور می باشد.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : ساخت نسخه آزمایشی

قبل از انتشار نسخه اصلی ابتدا یک نسخه آزمایشی از نمای اپلیکیشن  منتشر کنید تا بتوانید بازخورد افراد در خصوص ظاهراپلیکیشن تان را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود مشکل آن را برطرف نمایید.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : انتشار اعلان در زمان عدم حضور کاربر در اپلیکیشن

شاید خود شما هم در تلفن همراه تان اپلیکیشن های داشته باشید که مدت زمان طولانی است که به آنها سری نزده اید. این امر برای سازندگان اپلیکیشن ها خوشایند نیست و آنها را متضرر می کند . برای اینکه اپلیکیشن شما دچار این فراموشی نشود شما باید حتی در زمانی که کاربر در اپلیکیشن تان حضور ندارد اعلان های به کاربر پیام داده شود تا مجددا به اپلیکیشن باز گردد همچنین فراموش نکنید که امکان به اشتراک گذاری اطلاعات در اپلیکیشن موجب آشنایی افراد بیشتری با اپلیکیشن  شما می شود.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : استفاده از فناوری روز برای بالا رفتن سرعت اپلیکیشن

با اینکه ظاهر اپلیکیشن در جذب مشتری بسیار مهم می باشد اما فراموش نکنید که سرعت بالای آن می تواند بسیار مهم تر باشد . شما می توانید برای این امر از فناوری رایانش ابری استفاده کنید این فناوری باعث می شود که شما در کنار حجم بالای اطلاعات اشتراک گذاری شده بتوانید سرعت قابل قبولی نیز داشته باشید و از طرف دیگر فضای کمتری برای ذخیره سازی اطلاعات در سمت کاربر نیاز داشته باشید  البته روش دیگری به نام  MBasS Back-end وجود دارد که می توانید در کدهای اپلیکیشنی که اطلاعات را در سمت کاربر نگه داری می کند استفاده کنید.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : بررسی دقیق اپلیکیشن قبل از انتشار

پس از اینکه مراحل ساخت اپلیکیشن به اتمام رسید باید یک بار به طور دقیق تمامی قسمت ها مورد تست قرار گیرد. اگر برای دو پلتفرم اندروید و ios طراحی کرده اید یادتان باشد روی هر دو پلتفرم تست کنید .در این میان نسل های ipadو تبلتهای اندرویدی را فراموش نکنید.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : برطرف کردن اشکالات احتمالی

اگر اپلیکیشن شما در مرحله تست دچار اشکالاتی حتی جزئی هم بود در رفع مشکلات آن تلاش کنید و تا رفع کامل مشکل ،از انتشار اپلیکیشن تان خودداری کنید.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن موبایل : ایجاد اشتیاق در کاربران قبل از انتشار اپلیکیشن:

قبل از اینکه دست به انتشار اپلیکیشن خود بگذارید می توانید با تبلیغات حس اشتیاق و کنجکاوی کاربران را بر انگیزید برای اینکار می توانید از تبلیغات در نشریات انلاین و یا مجلات استفاده کنید.ایجاد این دو حس در کاربران اینترنت مطمئناً تأثیر زیادی در جذب تعداد بیشتری کاربر دارد.

 به غیر از موارد فوق نباید از طراحی مناسب برای اپلیکیشن غافل بود چه بسا اپلیکیشن های که از نظر فنی مشکلی نداشتند ولی به علت اینکه جذابیت بصری خاصی برای کاربر نداشتند کاربر رغبتی به ادامه کار با آنها را نداشته است شما باید در طراحی به سه امر توجه ویژه ای داشته باشید:

1.انتخاب رنگ مناسب

رنگ اپلیکیشن شما نشانه حال و هوای اپ شما می باشد باید در انتخاب رنگ بندی تلاش کنید که رنگ بندی متعادلی را استفاده کنید.

2.انتخاب آیکون مناسب

آیکون اپلیکیشن اولین چیزی است که کاربر با آن در ارتباط می باشد و در اصل باعث جذب یا دفع کاربران می باشد. آیکون شما باید گویای کار اپلیکیشن تان باشد و دارای رنگ بندی جذاب باشد.

3.داشتن محتوی مناسب

اپلیکیشن شما باید دارای محتوی مناسب و مرتبط با کار اپلیکیشن تان داشته باشد  و همچنینباید  تمام نکات نوشتاری را با دقت رعایت کنید.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «نکاتی پیرامون ساخت اپلیکیشن موبایل (آیفون و اندروید)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?