کد مطلب: 47844 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد

مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد

مجید انتظامی پس از 6 سال دوری از رهبری ارکستر، قصد دارد در آیین«چله عشق» که به همت کتابخانه ملی ایران و با هدف تجلیل از هنرمندان عاشورایی برگزار می‌شود، به اجرای قطعه «روز واقعه» بپردازد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد
مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد


آیین چله عشق  همزمان با ایام ماه صفر و اربعین حسینی (ع) با هدف تجلیل از اسناد هنرمندانی که طی یک قرن اخیر در حوزه واقعه عاشورا آثار ماندگاری خلق کرده‌اند، برگزار خواهد شد. در این مراسم از خالقان 40 اثر برجسته‌ای که در گونه‌های مختلف فرهنگی و هنری مرتبط با واقعه عاشورا از جمله تالیف و پژوهش، هنرهای تجسمی و ترسیمی، هنرهای دراماتیک، موسیقی و ادبیات تولید شده، تجلیل می‌شود.

آیین چله عشق که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی تدارک دیده شده، 29 مهر ماه 1398 در تالار قلم مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

از جمله 40 پدید آورنده این اسناد که در این آیین تجلیل خواهند شد می‌توان به استاد محمود فرشچیان خالق آثار متعددی از جمله تابلو «عصر عاشورا»، بهرام بیضایی نویسنده فیلمنامه «روز واقعه»، مرحوم سیدجعفر شهیدی برای کتاب قیام حسین(ع) و مجید انتظامی آهنگساز و موسیقیدان اشاره کرد.

انتظامی خالق موسیقی ماندگار و به یادماندنی فیلم سینمایی روز واقعه در سال 1373 توانست برای موسیقی این فیلم  از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن را از آن خود کند.

<p><strong>در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره&nbsp; <span style="font-size: 14pt; color: #3366ff;">70705154</span><span style="font-size: 14pt; color: #3366ff;">-021</span>&nbsp;تماس بگیرید.</strong></p>

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?