کد مطلب:  30048 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل چیست؟

میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل چیست؟

میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ در اختیار مدیر وب قرار گرفته و امکان...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مفهوم میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل

به طور پیش فرض، به هنگام تهیه فضای میزبانی (Host) از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ، تمامی امکانات جانبی و مورد نیاز جهت میزبانی وب سایت، از جمله سرویس ایمیل در اختیار Web Master (مدیر وب) قرار داده میشود. تمامی اطلاعات و امکانات مربوط به ایمیل، از جمله نام اکانت های ایمیل، ایمیل ها و اطلاعات موجود در پوشه های Inbox و Sent Item و ... و همچنین Email Forwarder و Auto Responder های تعریف شده برای اکانتهای ایمیل، استفاده از سرویسهای pop و smtp و imap و امکان Set نمودن اکانت های ایمیل روی نرم افزار هایی نظیر Microsoft Outlook بر روی سرویس میزبانی پست الکترونیکی ارائه میگردد. با آسمونی همراه باشید.

میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل در چه مواقعی مورد استفاده قرار میگیرد ؟
1- در مواردی که به دلیل مکاتبات روزمره و همچنین ارسال/دریافت ایمیل های اداری و تبلیغاتی، قصد شما از ثبت دامنه تنها Send/Receive با نام برند یا شرکت تجاریتان باشد و نیاز به سایر امکانات Hosting (بانک اطلاعاتی و FTP و ...) و راه اندازی وب سایت نداشته باشید.
2- در مواردی که در حال طراحی وب سایت (Website) خود هستید و قصد دارید تا زمان Publish نهائی برنامه سایت، بدون پرداخت هزینه کامل هاستینگ، تنها از خدمات سرویس ایمیل استفاده نمائید.
3- در مواقعی که از سرویس ایمیل هاست فعلی، رضایت کافی وجود نداشته باشد یا به هر دلیل دیگری نیاز باشد در کنار هاست فعلی، سرویس ایمیل (E-mail) دامنه بر روی سرورهای شرکت هاستینگ دیگری میزبانی گردد.

میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل روی سرورهای اشتراکی

این نوع میزبانی، همانند میزبانی های اشتراکی دیگر بوده و بدین معنی است که روی یک سرور چندین (حدودا 300 الی 500) سایت میزبانی میگردند و تمامی منابع سرور بین سایت ها Share و قابل استفاده میباشد. در این نوع میزبانی به دلیل ازدیاد کاربران در مواقع Peak سرور، امکان مواجه شدن با کندی و مشاهده تاخیر در ارسال/دریافت ایمیل (Email) وجود دارد. همچنین احتمال ثبت شدن IP Mail Server در Blacklist در صورت عدم رعایت Password Policy و همچنین ارسال خبرنامه به تعداد بالا توسط سایر کاربران بیشتر از میزبانی پست الکترونیکی روی سرورهای اختصاصی میباشد.

میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل روی سرورهای اختصاصی

در سرور های اشتراکی، منابع سرور (Ram, CPU, Bandwidth) بین تمامی وب سایت های موجود روی سرور Share و قابل دسترسی میباشد. اما سرورهای اختصاصی تنها مختص یک دامنه بوده و در نتیجه میزان منابع اختصاص یافته به دامنه در این نوع میزبانی، بیشتر از سرورهای اشتراکی میباشد.به همین دلیل Send/Receive ایمیل بر روی سرورهای اختصاصی با سرعت بیشتری انجام میگردد. در صورتی که ارسال ایمیل برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است و با مشکلاتی از قبیل محدودیت ایجاد اکانت ایمیل، محدودیت تعداد ارسال ایمیل (E-mail) در یک بازه زمانی خاص و همچنین کندی سرور و تاخیر در ارسال/دریافت ایمیل ها و همچنین ثبت IP Mail Server در Blacklist روی سرورهای Share مواجه هستید، پیشنهاد میگردد از میزبانی پست الکترونیکی روی سرورهای اختصاصی استفاده نمایید.

این نوع میزبانی، به دلیل بالا بودن ضریب دسترسی دائمی به اطلاعات اکانت های ایمیل و همچنین ارائه خدمات اختصاصی تنها برای یک دامنه، اغلب مورد توجه شرکت های بزرگ و مدیران حرفه ای وب قرار میگیرد.لازم به ذکر است به دلیل اختصاصی بودن، سرور در این میزبانی، هزینه آن نسبت به میزبانی پست الکترونیکی روی سرورهای اشتراکی به مراتب بالاتر است.

: برای دریافت مشاوره درباره میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «میل هاستینگ یا میزبانی ایمیل چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید