کد مطلب: 32721 درج نظر
خواص جادویی رنگ آبی + تصاویر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آسمونی : با نگاه به رنگ آبی ، به اعماق خود فرو می رويم و آرامش روحی کسب می کنيم. اين رنگ موجب قوت قلب و تسکين...

آسمونی : با نگاه به رنگ آبی ، به اعماق خود فرو می رويم و آرامش روحی کسب می کنيم. اين رنگ موجب قوت قلب و تسکين دردهاست. نور آبی براي افرادی که فشار خون بالا دارند بسيار موثر است. همچنين براي افراد مضطرب و بی قرار تاثير مثبت دارد. آبی اثری خوب بر ضربان هاي قلب و جريان خون دارد و انواع سوختگی ها را با نور آبی درمان می کنند. اين نور به علت داشتن طول موج کوتاه ،حتی گلودرد و سرماخوردگی را درمان می کند. همچنين در درمان رماتيسم مفصلی ، سرطان ، بيماری های پوستی و اعصاب و کاهش گرفتگی سرخرگ ها بسيار موثر است.

نور آبی با کاهش انرژی ، به اعضای مختلف بدن کمک می کند و هم بخش پاراسمپاتيک سيستم عصبی را تحريک می کند و در درمان بيماری های گوارشی اثر چشمگيری دارد. در رشد گياهان و جانوران هم تاثير بسزايی دارد. اين رنگ قادر است نوسانات منفی مغز را از بين ببرد و فعاليت های فکری مثبت توليد کند. نور آبی بر تمام ارگان های بدن اثر مثبت دارد.

رنگ آبی بهترین رنگ برای افراد وسواسی و هیجان زده است همین طور برای افراد تب دار و دیوانگان این رنگ خصوصا برای افرادی که خواب هستند بسیار مفید است . حالت سرد کنندگی دارد رنگ آبی کشش را کم می کند، تنفس را آرام می کند و برای افراد دارای فشار خون مفید است.

در طراحی داخلی می‌توانید از رنگ آبی برای خلق فضایی با بازتاب معنوی استفاده کنید ؛ زیرا برانگیختن احساسات و ایجاد نگرانی و عصبانیت در فضای آرام و خونسرد، به سادگی امکان‌پذیر نیست، در واقع نشان داده شده است که رنگ آبی فشار خون و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. رنگ آبی آسمان سبب می‌شود آسمان دور به نظر برسد. اثر روانی رنگ آبی در طراحی داخلی بر روی دیوارها این است که فضا را روشن‌تر و بزرگ‌تر به نظر می‌رساند البته در نظر داشته باشید که در دکوراسیون منزل نباید تمام دیوارها را به رنگ آبی پررنگ، رنگ‌آمیزی کنید.

رنگ آبی، رنگ پادشاهان و ملکه‌ها : رنگ آبی مربوط به رنگ‌های سلطنتی و شاهانه است. لاجورد، سنگی نیمه قیمتی است که از سرزمین‌های دور وارد می‌شد که نقاشان در رنسانس اروپا آن را به سختی پودر می‌کردند و از آن رنگ آبی سیر می‌ساختند.

نقاشان از  رنگ آبی برای رنگ‌آمیزی لباس مردان پرهیزکار و افراد سلطنتی استفاده می‌کردند و البته برای آبی‌های مختلف آسمان آن را به کار می بردند. از هزاران سال و در تمام جهان، مردم، این رنگ را دوست دارند.

شیشه‌های آبی شگفت‌انگیز، رنگ‌ها و نقاشی‌ها به همین علت پیشرفت کرد. رنگ نیلی، رنگ سبزی است که می‌تواند به طرز باشکوهی رنگ‌های عمیق، پرقدرت و بسیار مناسب طیف‌های آبی را بسازد.

ثبت نظر درباره «خواص جادویی رنگ آبی + تصاویر»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت